Kým jsme byli, jsme a budeme

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Před lety si Pavel Krejčí přečetl informaci o indických knihovnách palmových listů, v nichž jsou ochraňovány před tisíci roky pořízené záznamy budoucích životních příběhů dnešních lidí, a byl tímto tématem uchvácen. Brzy nato se vydal do Indie a navštívil jednu z knihoven, v níž indický nádí (čteč) vyhledal jeho palmový list a seznámil ho s jeho obsahem. Autor se dozvěděl nejen detaily ze svých minulých životů i z toho současného, ale byl obeznámen i s událostmi, které ho v dohledné době očekávají a neminou. Fakta, která mu byla v knihovně sdělena, jej svou přesností natolik ohromila, že opustil občanské povolání a začal se zabývat zkoumáním mystéria palmových listů. Záhy došlo v autorově životě k událostem, které čteč předpověděl. Je tedy náš osud předurčen? Vycházíme vstříc osudu sami, nebo i on nám? Dokážeme změnit nepříznivé události k lepšímu nebo se jim vyhnout? Platíme strádáním za svoje minulá pochybení? Potkali jsme svoje nejbližší i v minulých životech? Rodíme se stále znovu? Autor také pozval dva čteče do Prahy, kde při semináři v sále Novoměstské radnice vzbudili doslova senzaci. V současné době přednáší, organizuje pro zájemce čtení palmového listu i putování po jižní Indii. Lze ho kontaktovat na e-mailové adrese: pavellkrejcii@seznam.cz...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320972/big_kym-jsme-byli-jsme-a-budeme-BAk-320972.jpg 4.58
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Kým jsme byli, jsme a budeme

ditul
11. ledna

Pozoruhodná cesta autora Pavla za poznáním palmových listů a zkouška velké trpělivosti..
*Velmi starý čínský taoistický příběh vypráví o hospodáři žijícím v chudé vesnici. Lidé si o něm mysleli, že se mu vede dobře, protože měl koně, s nímž oral a přepravoval náklady. Jednoho dne ale jeho kůň utekl. Všichni sousedé nad tím želeli a litovali ho, jak je to strašné, avšak hospodář pouze řekl: "Uvidíme." Po několika dnech se kůň vrátil a přivedl s sebou dva divoké koně. Sousedé nyní hospodáři záviděli, protože měl štěstí, ale ten zase řekl: "Uvidíme." Následující den se hospodářův jediný syn pokusil na divokém koni projet. Ten jej shodil a on si při pádu zlomil nohu. Sousedé mu přišli vyjádřit soucit, avšak hospodář znovu jen prohlásil: "Uvidíme." V následujícím týdnu přišli do vesnice vojáci a odvedli všechny mladé muže do armády. Hospodářova syna nevzali, protože měl zlomenou nohu. Když přišli sousedé, aby mu řekli, jaké jej potkalo štěstí, odpověděl jim: "Prostě řekněte, že mého syna do vojska nevzali. Vidíme pouze malou část celku, a to, jestli to je štěstí, nebo neštěstí, nevíme."

ladna
02.04.2019

Kniha pro mě byla překvapením, protože název spíše napovídá pojednání o minulých životech, ale kniha je o knihovnách palmových listů o jejich čtení a o cestě autora do indie a naopak indických čtečů k nám. Nakonec autor hodnotí naplnění věštby s odstupem pár let. Opravdu zajímavé čtení, v některých částech se to tak trochu opakovalo. Putování po Indii bylo velmi poutavě popsáno.


petra9349
26.01.2017

O knihovnách palmových listů jsem se dozvěděla poprvé v jedné knize o posmrtném životě. Pak mě na internetu nadchla reklama na přednášku o těchto knihovnách a pak jsem se vyhledáváním potřebných informací dostala k této knize, která mě velice dobře zasvětila do této úžasné problematiky. Mohu ji zcela doporučit. Je tam mnoho moudrosti. Autor si s textem náležitě vyhrál a jsem ráda, že je u nás člověk, který zprostředkovává čtení z palmových listů v našich končinách.

katkalang
02.01.2017

Pro mě je kniha opravdu nezapomenutelným zážitkem, vychutnala jsem si ji, je pěkně napsaná, čtivá.