lachtan77 lachtan77 komentáře u knih

Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Oranžová je nová černá - Můj rok v ženské věznici Piper Kerman

Už při čtení knížky jsem si v duchu říkal co napíšu do komentáře. Teď když mám přečteno nevím jak to popsat nejupřímněji. Můj důvod proč jsem si knihu vybral je jednoduchý, byl jsem zvědavý jestli se prostředí amerických věznic podobá tomu našemu nebo tomu jaké známe třeba z filmů. Asi největším problémem je, že příběh není tak zajímavý na sepsání knížky. Pořád jsem čekal nějaký zvrat. Ze začátku byl krátký popis činu, pak pohoda ve vězení a konec o ničem. Kdyby Piper věnovala půl knihy pikantnějším popisem pašování a nějakým problémem ve věznici mohlo to být zajímavější. Místo toho jsme zjistili, že byla naivní po deseti letech odsouzená na jen "14 měsíců" (víc u nás dostanu, když dám někomu v hospodě pěstí) a pak šťastně propuštěná na svobodu. Všem odpuštěno a Piper napravená. Další problém byl v popisu soužití ve věznici, což mě skoro až pobavilo. Chvilku jsem si myslel, že to byl takový tábor nebo škola v přírodě, kde i já jsem zažíval víc dobrodružství. Tím nechci zlehčovat pošramocenou psychiku odsouzených z odloučení od rodiny a stísněným pobytem za mřížemi. Jenže k sepsání knihy je to bohužel málo. Nedávno jsem viděl několika dílný dokument z českých věznic popisující život odsouzených žen a troufnu si tvrdit, že to bylo odlišné od zkušenosti Piper.

14.04.2022 3 z 5

Ledové sestry Ledové sestry S.K. Tremayne (p)

upřímně jsem si myslel, že příběh bude víc mrazivý, strašidelný a tak podobně. Začátek nebo spíš první polovina knihy o ničem. Doufal jsem, že se aspoň na tom ostrově něco nečekaného stane a děj bude mít spád a přinutí mě číst dál. Stalo se tak napůl. Řekl bych, že se povedl až závěr.

14.04.2022 3 z 5

Mesiáš Mesiáš Boris Starling

Dávám plný počet hvězd, protože příběh byl napínávý, čtivý a propracovaný. Za sebe si myslím, že zápletka mohla zůstat jen u vražd. Redova minulost tam vůbec být nemusela a i tak by to bylo výborné. Trochu mi to připadalo jako styl Cartera a to je za mě poklona

08.04.2022 5 z 5

Kapitán Kapitán Miroslav Žamboch

tak jsem hned za sebou dal dva díly a jsem spokojený. Žamboch nezklamal a to jsem ohledně magie namlsanej od Kotlety. Mám už doma trojku Válečníka, ale nechám si ho na později mezi tím přečtu nějaký napínavý thriller :-)

06.04.2022 5 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Bohužel to nemělo hlavu natož patu. Vraždy nepopsaný, nesmyslný a vyšetřování žádný. Konec předvídatelný a nedomyšlený. O thriller v žádném případě nejde. Chybělo tam napětí, akce, reálné myšlení. Místo nekonečného popisu počasí mohla autorka líp do příběhu zapojit minulost nebo třeba popsat víc dětctví. Název knížky mě bohužel zlákal natolik, že jsem si nepřečetl komentáře, což normálně dělám.

05.04.2022 2 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Se vším co Gamp v příběhu říká a cítí souhlasím a věřím, že to tak je. Doma máme taky jednoho chlupáče, který to neměl v životě jednoduchý a chytnout toho kdo ho týral, zlámu mu všechny kosti. Tímto děkuji a smekám před prací Dočasek paní Pullmannové. Už přes čtyři roky má Marley díky nim rodinu. Nesmím zapomenout i na ostatní jako jsou útulky, záchranné stanice které odvádí tak potřebnou a nelehkou práci.

05.04.2022 5 z 5

Veterán Veterán Miroslav Žamboch

Po dlouhé době jsem si zase smlsnul na Žambochovo ležerním stylu vyprávění. Žádná velká řežba, ani krev a složité postavy. Klasický příběh vojáka kterému je vše jedno. Velké plus je spojení tanků a magie. Jdu hned na dvojkuKapitána.

05.04.2022 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Nebylo to vůbec špatné. Příběh měl hlavu a patu až na závěr, ale zase to nebylo nic tak nesmyslného. Nechyběla akce, napětí ani zvraty. Jediné co to trochu kazilo, bylo až moc přesné odhadování situací a osob. Prostě, úplně ne všechno na co přišel Jefferson při vyšetřování nebylo nebo nemohlo být logicky vysvětleno.

28.03.2022 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

opravdu víc zamotaný a překombinovaný příběh jsem ještě nečetl. Souhlasím, že román je výjimečný , provokuje je inteligentní a NEPODDAJNÝ. Jenže tohle všechno dohromady mu ubírá na kvalitě. Méně je někdy více, tohle klišé tady sedí jak ........ na hrnci :-) Určitě jsem si v knize našel i dobré pasáže a úplně bych ji nezatracoval. Dokonce si myslím, že při troše dobré vůle by příběh vydal na i dvě knihy.

22.03.2022 3 z 5

Ďáblova lest Ďáblova lest Arnošt Vašíček

Viděl jsem už několik dokumentárních pořadů od pana Vašíčka a když se mi do ruky dostala tato knížka bylo jasné, že ji přečtu. Navíc jsem se na to těšil, protože co se týká záhad a tajemství je Vašíček ten nejpovolanější. Navíc mám pocit, že se ten chlap tomu věnuje a nebude to nedomyšlený za vlasy přitažený krvavý příběh. To co jsem čekal jsem taky dostal, Vše do sebe dokonale zapadalo až jsem měl chvílema nutkání si číselné srovnání s písmeny ze staré hebrejštiny ověřit stejně tak odkaz na dvojčata. Nakonec jsem to samozřejmě neudělal a dál hltal každé slovo.

14.03.2022 5 z 5

Lars pod palbou Lars pod palbou Daniel Gris

jako vždycky výborný. Příběh, akce, humor to všechno tam je. A jak píše Jehanys v komentu pode mnou Lars je Lars a já ho mám taky rád :-)

11.03.2022 5 z 5

Ve stínu magie Ve stínu magie * antologie

Určitě se nebojím o budoucnost české fantasy. Hodně se mi líbily povídky Vítejte v pekle, Stáčení nevinnosti a Sitarane. Od Kotlety, Bureše, Sněgoňové nebo Strachotové jsem to ale samozřejmě čekal. Třeba Kotouč by klidně mohl z povídky Obléhání udělat celou knihu. Nebudu je tu vyjmenovávat po jednom v každé byl určitý potenciál a je vidět že fantazii se meze nekladou. Jen ať je takových "fantasmagorů" u nás víc.
Jdu shánět něco od Pochy, Novákové, Lince, Koubka a sester Lukačovičových :-))

11.03.2022 5 z 5

Lars útočí Lars útočí Daniel Gris

Přesně to co jsem čekal jsem taky dostal. Už nemá smysl nic vychvalovat ten kdo četl tři díly má jasno. Gris nepotřebuje vymýšlet propracovaný příběh. Stačí mu jen jednoduchý banální případ a brilantně do textu zakomponovat český humor. Larsovo myšlenkové pochody a hlášky prostě nemají chybu. Už mám doma čtvrtý díl ...... Pod palbou :-)

09.03.2022 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

já to měl asi naopak než většina tady. Začátek se vlekl, kapitoly z minulosti byly zdlouhavé a o ničem. Teprve někdy za polovinou jsem se do knížky víc začetl. Jako celek hodnotím kladně, protože téma bylo zajímavé.

05.03.2022 4 z 5

Odměna z pekla Odměna z pekla Joe R. Lansdale

ja milovník tohoto žánru si dovolím hodnotit tak nízko. Stydím se za to, ale prostě jsem to nedal do konce a to je toho málo stran. Přes všechnu snahu dát tomu od začátku šanci jsem to nezvládl a za půlkou skončil. Mělo to všechno ve stylu Kotlety, Žambocha, Kulhánka, ale bylo to moc přitažený za vlasy. Sprostá mluva, sleng, vtipy, příběh, akce všeho najednou a dohromady o ničem.

04.03.2022 1 z 5

Chlapec na mostě Chlapec na mostě M.R. Carey (p)

Celkem povedený sci-fi horor. V dnešní době virů a nákaz skoro lehko uvěřitelný. Taková budoucnost nemusí být až tak vzdálená :-)) Příběh měl akci, zápletku a napětí. Sice se konec až moc rychle jakoby vyřešil, ale celkově mi to do příběhu pasovalo. Propojení s Melanie mě potěšilo.

04.03.2022 4 z 5

Krev pro rusalku Krev pro rusalku Kristýna Sněgoňová

chvilku trvalo než jsem se začetl, ale nakonec jsem spokojený. Kristýně tam nechybí klasický český hlášky a chválím děj který zasadila do Brna. Mám rád když se ve fantasy knížkách objevují česká města, jména a hlavně humor. Četl jsem už od Kristýny Zřídla a
a společnou Amandu tak že jsem věděl, že nezklame :-) I když je na všech patrný vliv Kotlety líbí se mi, že Kristýna má tak nějak svůj zvláštní styl.

03.03.2022 4 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

Tak na Inkoust jsem se po Tatérce hodně těšil. O to víc mě zamrzelo, že se příběh netýkal přímo Marni. Hlavně to, že se nepodílela na vyšetřování s Francisem. Sice souběžně řešila svůj osobní život, ale to nebylo nic moc napínavého. Navíc s divným koncem. Jdu se těšit na Balzamovače a budu doufat, že Alison Marni víc zapojí

28.02.2022 4 z 5

Dárce Dárce Lois Lowry

asi nejsem úplně cílová skupina, ale dostal jsem se k této knížce náhodou, tak jsem ji za odpoledne přečetl. Do jisté míry se mi líbil svět kde Jonas vyrůstal, ale jen po část (SPOILER: kde se staří a přebyteční posílali na smrt) Autorka má určitě představivost na konci nám I popsala jak ke kterým částem světa dospěla. Určitě to všechno mohlo být víc propracované s trochou akce nebo napětí (minimálně Jonasův útěk) Možná to bude v dalších dílech, když na ně narazím tak rád přečtu, ale sám asi vyhledávat nebudu

28.02.2022 3 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Bohužel musím napsat, že mi při čtení něco chybělo. Asi napětí co se stane a jak to bude. Něco jako neodkladná touha číst dál a dál. Kulhavý učitel se záhadným dětstvím mě prostě úplně nenadchl. Jinak styl psaní autorky se mi líbil a po Kříďákovi a Jámě si rád přečtu i další.

25.02.2022 3 z 5