l1l1lele l1l1lele komentáře u knih

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Knížka, která má smysl. Doporučuji. Nejedna slza mi ukápla při čtení a srdce chvílemi zabolelo, ale myslím si, že takové čtení má smysl.

23.03.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Úžasná kniha plná na humoru, nečekaných situací i nadhledu. Vřele doporučuji.

01.08.2021 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Vřele doporučuji. Kniha vás vtáhne do děje a díky jejímu ději ztratíte pojem o čase a realitě. Občas jsem při čtení snad ani nedýchala :-).

29.01.2020 4 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Moc milá kniha, která potěší a povzbudí. Pro milovníky zvířat, především koček je ideální pro chvilku odpočinku. Doporučuji.

11.02.2019

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Doporuciji k precteni. Za me je to skvela kniha, ktera vas vtahne do deje a udrzi vasi pozornost, i kdyz ma mnoho stranek . Na konci si radeji vemte kapesnik do kapsy - bude potreba. Ja ji docitala na lavicce v parku a kolemjdouci se divali dost zmatene, kdyz me videli plakat nad knihou (asi se to moc casto nedeje).
Myslim, ze se zase vratim k prvnimu dilu a dam si to cele jeste jednou :-)

14.04.2024 4 z 5

Knihu hodnotím velmi pozitivně a určitě doporučuji k přečtení. I když má velmi mnoho stran, tak se čte rychle a svižně. Pořád u mě vítězí Analfabetka od stejného autora, ale ani touto knihou nepohrdnu.

22.07.2018 4 z 5

Chatrč Chatrč Wm. Paul Young (p)

Pro mě velmi překvapivá kniha. Začátek příběhu mě bavil a četl se krásně, v momentě kdy dotyčný přišel do chatrče se moje rychlost čtení zpomalila a na chvilku jsme knihu i odložila. Po nějaké době jsem to s ní zkusila znova a jsem ráda, že jsem to udělala. Prostřední část příběhu mě donutila více přemýšlet a nečíst tak rychle jak jsem zvyklá. Některé myšlenky mě oslovily, některé jsem nechala jen tak být. Konec knihy byl dojemný a nečekaný. Za sebe můžu knihu doporučit.

28.08.2016 4 z 5

Toho dna se dotýkám už málo Toho dna se dotýkám už málo Martina Lupínková

Doporučuji k přečtení . Kniha je úžasně a profesionálně zpracovaná. Téma knihy je velmi náročné, citlivé a také bolestivé. Každý lidský příběh je jedinečný, ale všechny spojuje křehkost člověka i jeho vnitřní síla se se svým osudem a nemocí vyrovnat. Velmi oceňuji, že zde byly také příběhy mužů . Doufám, že se kniha dostane k co největšímu počtu čtenářů a pomůže lidem s PPP i jejich pribuznym a lidem v jejich okoli v pochopení příčiny nemoci i nalezení cesty k uzdravení.

25.02.2023 5 z 5

Je až neuvěřitelné jak se tato kniha čte sama, pomalu jedním dechem. Na jednu stranu zůstává rozum stát nad příběhem, který nahání husí kůži. Na druhou stranu vidím člověka, kterému záleží na druhých lidech a je ochotný bojovat za něco, co ostatní lidé rovnou odsoudí.

18.02.2012 5 z 5

Po dlouhé době se mi stalo, že jsem u knížky brečela - smíchy. Měla jsem strach, že pokud někdo vejde do místnosti a uvidí mě, tak mě bude považovat za blázna. Doporučuji všem, kteří se chtějí zasmát. Po přečtení knížky jsem měla chuť si pořídit taky takového Marleyho =).

27.12.2011 5 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Závěr knihy byl strhující a přečetla jsem ho jedním dechem. Od knihy jsem měla velká očekávání,proto jsem byla ze začátku trochu zklamáná, ale jakmile jsem se začetla do této knihy a přestala ji srovnávat s jinými knihami od tohoto autora, tak se mi kniha velmi líbila a můžu jen doporučit.

19.08.2019 4 z 5

Poselství od protinožců Poselství od protinožců Marlo Morgan

Kniha je perfektní,krásně se čte. Člověk zde najde ponaučení,ale zároveň si i odpočine. Doporučuji.

13.02.2019 5 z 5

Oskar a růžová paní Oskar a růžová paní Éric-Emmanuel Schmitt

Krásná kniha. Dokáže člověka rozesmat, poučit i rozplakaz. Doporučuji.

27.07.2018 5 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Ze začátku mě kniha moc nenadchla a četla jsem ji dál jen proto, že jsem ji rozečetla :-). Ale zhruba od poloviny knihy jsem se od ní naopak nemohla odtrhnout. Má zvrat a zápletku, je tam i romantika, nečekané nové postavy ... Můžu jen doporučit.

28.12.2015 4 z 5

Žiju bez dětí Žiju bez dětí Martina Hynková Vrbová

Knihu urcite doporucuji k precteni. Jsem vdecna autorce, ze se ujala a venovala tomuto tématu :-).
Na druhou stranu jsem ocekavala vice rozebirani a povidani o tom rozhodnutí, ze nebudu mit deti, o tom co se delo dal, kdyz clovek rekl sve rozhodnutí svetu kolem, popr. Co se delo dam uvnitr kazde zeny, kdyz padlo toto rozhodnuti.
Kniha se vice zajima o zivot pred timto rozhodnutim - coz je take fajn, ale videla bych to jeste na dalsi rozpracování .

22.04.2024 3 z 5

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Doporučuji knihu přečíst :-). Dostane se vám vysvětlení určitého chování jak u sebe, tak u svých blízkých. Některé věty zabolí, ale pak pomohou. Může vás až překvapit kolik "aha" momentů během čtení zažijete. Je to úzká kniha, ale je plná vět pochopení, vysvětlení a naděje.

24.01.2024 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Nápad s oboustrannou knihou byl velmi zajímavý a originální. Celkově se mi oba příběhy velmi líbily. Občas byly sice pasáže které mi přišly méně zajímavé a čtivé, ale z toho přišla část knihy, kterou jsem doslova přečetla jedním dechem. I když sourozenci prožily stejnou smutnou situaci oba ji prožívali jinak a zvolili odlišný způsob jak se s ní vypořádat - což se mi velmi líbilo. Poukazuje to na fakt, jak každý člověk vnímá úplně jinak stejnou situaci nebo zážitek. Když jsem knihu kupovala, tak jsem si podle názvu představila pozitivní knihu plnou příjemných zážitků a radost. Proto pro mě bylo šokující když hned na začátku prožili sourozenci takovou ztrátu. Postupně mi ale došlo, že se oba snaží užít si a všímat si těch malých okamžiků štěstí a radosti, které se vždy nečekaně ukáží v jejich životech. Za mě doporučuji.

31.03.2018 4 z 5

Magicky ženská Magicky ženská Michala Měřínská

Kniha je moc hezky a srozumitelně napsaná. Určitě si v ní každá žena (možná i muž) najde několik myšlenek k zastavení.

28.08.2016 4 z 5

Až půjdeš, zavři za sebou Až půjdeš, zavři za sebou Anna Moricová

Pro me je kniha mile prekvapeni. Obsahuje pribeh, ktery je naivni a trosku me rozciloval, ale do toho se propleta myslenka, ktera ma hloubku a je velmi zajimava. Doporucuji k precteni... Kniha se cte velmi rychle a pohodove.

07.10.2023 3 z 5

Bambu hľadá svoju mamičku Bambu hľadá svoju mamičku Joëlle Barnabé-Dauvister

Nádherné obrázky a milý příběh. Tato knížka určitě nezklame a děti zaujme. Za mě můžu doporučit.

02.06.2017