kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Selekce Selekce Kiera Cass

Tato kniha se mi neuvěřitelně líbila a tak není divu, že doporučuji k přečtení. Hodně jsem se zasmála, ale zároveň to byla příjemná romantika. Nemůžu se dočkat na další díl!!!

06.01.2015 5 z 5

Sucho Sucho Neal Shusterman

Kniha se mi opravdu moc líbila. Skvělá dvojka Shustermanů nám ukázala velice dobře krutou realitu ve skvěle vystavěném příběhu. Příběh je vlastně taková tragikomedie. Naprosto odlišné charaktery osob, které by se v normálním světě nikdy nebavily. Pár situací mě opravdu dostalo a četla jsem další stránky s otevřenou pusou. Fascinovalo mě, jak skvěle byl příběh vyprávěn z tolika pohledů. Ocenila jsem, jak skvěle byla popsána stádia dehydratace u člověka. Mega moc by mě zajímalo, které části psal Neal, a které Jarrod. Nedokázala jsem to rozeznat. A asi nezapomenu, jak jsem se v některých chvílích cítila, když jsem u čtení této knihy pila sklenici vlažné vody. Knihu rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

19.01.2024 5 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Musím uznat, že se do knihy člověk musí postupně začíst, aby ho pohltila. Popravdě mě příběh ze začátku nebavil. Četla jsem ho spíše z donucení. Když se Agnes vydala na cestu, tak mě příběh začínal vtahovat. Kniha má krásnou myšlenku a je velice plynule a pěkně napsaná. Ale nejsem úplně cílová skupina. Na předčítání pro děti za mě skvělá volba. :D

27.07.2022 4 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Kniha se mi moc líbila. První jsem si musela zvyknout na styl psaní spisovatele, ale potom jsem si stránky jenom užívala. Spisovatel nám nenásilnou a uvolněnou formou ukazuje odbornou pomoc na Haiti. Jeho sarkastické, ale trefné poznámky dodávají šťávu a tvář samotné knize. DOPORUČUJI k přečtení!!!

07.02.2022 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Kniha mě moc nebavila. Četla jsem ji spíše z donucení. Styl psaní autora mě nezaujal. Připadalo mi, že spisovatel přecházel s jednoho tématu do druhého a skoky do minulosti na mě byly moc zmatené.

30.12.2021 3 z 5

Angličtina na rovinu Angličtina na rovinu Darren Crown

Z knihy jsem nadšená. Není to kniha, která Vás naučí anglicky. Dá vám tipy, jak se jí lépe naučit, osvojit, pochopit. Pro mě na maturitu super. Zasmála jsem se, prohloubila dějepisné znalosti angličtiny a hlavně si to užila. Spisovatel nám dokáže vytknout časté chyby s noblesou, ale přitom se nebojí odkrýt vtipné historky z doby, kdy se zase učil česky on. Knihu rozhodně DOPORUČUJI k přečtení!

10.09.2021 5 z 5

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Kniha se mi líbila. Musím přiznat, že jsem první viděla film, a až potom si knihu přečetla. Tak nějak jsem už věděla, jak bude děj pokračovat. Musím ocenit rozuzlení zápletky, která podle mě byla originální. Bavilo mě porovnávat situace, které se ve filmu neobjevily a zase naopak. Líbily se mi chaty mezi hlavními hrdiny, četly se velmi rychle, a ty obrázky... Úplná topka! Je to takové milé odpočinkové čtení. Knihu doporučuji k přečtení!

16.05.2021 4 z 5

Supernova Supernova Marissa Meyer

Já jsem si čtení této knihy moc užila. Závěrečný díl trilogie se spisovatelce opravdu povedl. Bavilo mě, jak se v knize postupně vysvětlovaly zápletky z předchozích dílů. Doslova mě fascinovalo, jak jsem od prvního dílu věřila některým "lžím" spisovatelky a najednou jsem zjistila, že pravda je někde úplně jinde. Čeho si dost cením je, že milostné románky příběh pouze dokreslují a jsou pro nás jako takový krásný doplňující prvek. Závěr mě na první dojem nechal trochu chladnou, ale ve výsledku jsem musela uznat, že ho spisovatelka napsala velmi dobře. No a epilog mi připadal naprosto dokonalý. Myslím si, že některé čtenáře asi lehce zklamal, ale moc se mi líbilo, jak spisovatelka dodala konci příběhu reálný pohled na věc. Bylo tam tolik moudra a já z něj beztak pobrala jenom polovinu :) Celou sérii jsem si opravdu užila a nelituji času, který jsem nad ní strávila. Knihu a celou sérii naprosto jasně DOPORUČUJI PŘEČTENÍ!!!

21.07.2020 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Tak tohle bylo něco úžasného. Závěr série se mi opravdu moc líbil. To jak se všechny dějové linky najednou spojily dohromady, a k tomu nám přibyla ještě jedna další, která byla krásně vsazena do děje... A ten konec... WOW! Jiným slovem se to nedá lépe vyjádřit. Některé kroky v knize mi sice připadaly trochu předvídatelné, ale vůbec mi to nevadilo. Skvěle to nahrazovaly pasáže, kdy jsem četla s otevřenou pusou. Hodně oceňuji, že jsem se nad knihou smála i nahlas. To se mi často nestává. Knihu rozhodně DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ! Pokud jste už přečetli předchozí díly, tak určitě neváhejte...

26.03.2020 5 z 5

Apokalyptická suita Apokalyptická suita Gerard Way

Kniha se mi líbila. První jsem viděla seriál, a tak jsem byla na komiks zvědavá. Trochu mi vadilo, že jsem si nedokázala postavy oblíbit, protože se člověk o nich v komiksu zase tolik nedozví. Grafické zpracování je ovšem krásné a bavilo mě pozorovat i malé detaily na obrázcích. Doporučuji k přečtení

12.02.2020 4 z 5

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Kniha se mi opravdu moc líbila. Chvilku sice trvalo, než se pořádně rozjela, ale pak už to šlo všechno rychle. Příběh mě vtáhl do sebe a čtení jsem si moc užívala. Jsem napjatá, jak dopadne poslední díl a knihu DOPORUČUJI k přečtení.

26.01.2020 5 z 5

Tisíc východů slunce Tisíc východů slunce Sabina Zelená

Z knihy nejsem úplně nadšená. Pavla se na začátku pořád jenom lituje a časem mi to začalo lézt pořádně na nervy. Potom se to konečně rozjede a děj utíká před očima, ale je poměrně dost předvídatelný. Ovšem na vánoční večery příjemné počtení.

27.12.2019 3 z 5

Září Září Gabrielle Lord

Kniha se mi opět moc líbila. Jsem zvědavá, jak to celé nakonec dopadne, i když tento díl mi připadal trochu slabší. Doporučuji k přečtení

12.12.2019 4 z 5

Vězení Vězení Robert Muchamore

Knihu jsem četla po dlouhé mezeře mezi předchozím dílem. Překvapilo mě, jak příběh dokáže vtáhnout i přesto, že už nepatřím do cílové skupiny. James s Lauren tvořili skvělou dvojku. Příběh byl částmi i napínavý, přesto že víte, jak vše skončí. Ráda si přečtu další díl. Doporučuji k přečtení!

18.09.2019 4 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Musíte se smířit s myšlenkou, že je to knížka pro malé děti, ale pak už to šlo jako po másle. Krásné inspirující příběhy o slavných ženách doprovázené, ještě krásnějšími ilustracemi. Doporučuji k přečtení

04.09.2019 5 z 5

Jen 27 dnů Jen 27 dnů Alison Gervais

Kniha se mi líbila. Bohužel, ale nemohu dát celých 5 hvězdiček. Obsah zněl jako úžasné sci-fi, ale připadalo mi to spíše jako romantika. Námět se mi opravdu moc líbil, ovšem z konečného zpracování jsem nakonec byla docela zklamaná a celý příběh byl lehce předvídatelný. Pokud ale pominu tuto část, tak se mi kniha opravdu líbila a konečná myšlenka knihy byla dle mého mínění moc pěkná. Doporučuji k přečtení!

23.07.2019 4 z 5

Kryštofovy nebetyčné maléry Kryštofovy nebetyčné maléry Markéta Zahradníková

Kniha se mi moc líbila. Nápad spisovatelky byl dle mého názoru krásný. U knihy jsem se zasmála a představovat si mého anděla strážného, jak by v některých mých situacích reagoval mě opravdu bavily. Knížku Doporučuji k přečtení!

18.02.2019 5 z 5

Halt v nebezpečí Halt v nebezpečí John Flanagan

Tak tenhle díl byla neuvěřitelná bomba! Nechápu, jak to John Flanagan dělá, ale já jsem byla napjatá jako proutek a nevěděla, co se kolem mě všechno děje. Obdivuji, že vystavil jednu ze svých postav do takového nebezpečí a jak nenásilně a jednoduše nakonec tuto situaci dokončil. Tento díl rozhodně zapadá do jednoho z mých nejoblíbenějších dílu Hraničářového učně. Začíná na mě doléhat, že konec této série pomalu klepe na dveře. To mě vážně štve. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

31.10.2018 5 z 5

Poslední začátek Poslední začátek Lauren James

Moc nevím, co ke knize vlastně napsat. Bohužel mě druhý díl zklamal. Připadalo mi, že spisovatelka měla, tak krásný náběh na pokračování, který primitivním dějem dopsala. Také musím souhlasit, že se ke Clove homosexualita nehodila a vlastně mi hlavní hrdinka přišla dost naivní. Doporučuji knihu přečíst pro rozuzlení zápletky, ale podruhé bych si knihu už nepřečetla.

22.07.2018 3 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Nápad spisovatelek mi připadal skvělý. Koho by napadlo přepsat historii na styl fantasy? Malinko mi vadilo, jak spisovatelky měli dost svých řečí do děje, ale jinak se mi kniha moc líbila. Trocha lásky, fantasy, humoru, intrik... bylo přímo sousto pro mě a já jsem si čtení opravdu užívala. Doporučuji k přečtení!

16.07.2018 5 z 5