kyticka152 kyticka152 komentáře u knih

Klan Rudé lišky Klan Rudé lišky John Flanagan

Kniha se mi moc líbila. Typické příjemné počteníčko od Flanagana. Bavilo mě, jak se nově vyvíjely postavy, které v příběhu nedostaly tolik prostoru jako teď. Jsem zvědavá, jak bude děj pokračovat, a jakým způsobem tentokrát spisovatel své hrdiny vysvobodí ze složitých situací. Doporučuji k přečtení!

23.05.2021 5 z 5

Návrat Kouzelnice Návrat Kouzelnice Chris Colfer

Kniha se mi opravdu moc líbila. Člověk by měl občas zabrousit do svých dětských let. S Alex a Connerem to jde samo. Příběh byl napínavý a dokonce mě i některé pasáže překvapily. Rozpracovávání příběhů, které všichni známe jako "A žili šťastně až do smrti," mě oslovuje a baví číst. Nápad spisovatele je dle mého názoru výborný. Knihu DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

26.02.2020 5 z 5

Dallas Dallas Gerard Way

Kniha se mi opět moc líbila. Komiksy čtu velmi zřídka, ale občas si ráda přečtu něco neobvykle pestrobarevného. :-) Příběhově mi kniha připadala trochu zmatenější než první díl, ale celkově mě více oslovil druhý. Knihu Doporučuji k přečtení!

25.02.2020 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Tahle knížka byla úžasná. Ze začátku jsem se trochu bála, jaká knížka bude. Ale hned od začátku jsem se do ní zamilovala a za žádnou cenu jsem ji nechtěla pustit z ruky. Moc mě bavilo objevovat Alexin svět a odlišovat, co je ještě skutečnost a co už vymyšlené. Příběh je opravdu originální a já ho můžu jen DOPORUČIT k přečtení!

05.09.2019 5 z 5

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Tahle knížka opravdu dokáže zahřát na srdíčku... Nechala jsem se unášet dětským příběhem a užívala si to. Humor spisovatele mě opravdu bavil. Lehké vtípky, které přitom krásně sedí do děje jsou něco pro mě. I když vám není šest, tato kniha může být něco pro vás :) Doporučuji k přečtení!

07.08.2019 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Nemohla bych říct, že kniha byla špatná, ale také mě nijak neuchvátila. Taková obyčejná česká klasika. Ovšem bylo příjemně si přečíst něco staršího s české literatury. Doporučuji k přečtení

13.07.2019 4 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Tohle byla pecka! Knížku jsem si opravdu užívala a hltala každou stránku. Moc se mi líbilo, že jsem vlastně nevěděla komu fandit. Zda Hrdinům či Zločincům. Viděla jsem na obou stranách ty kladné, ale i záporné vlastnosti. Správné činy, které udělali i naprosté hlouposti, kterými se navzájem ničili. Nova jako hlavní hrdinka mi byla sympatická. Děj krásně plynul a já jsem se nechala unášet příběhem. Doporučuji k přečtení!

30.06.2019 5 z 5

Císař Nihon-džinu Císař Nihon-džinu John Flanagan

Tento díl byl opět úžasný jako předchozích devět dílů před ním. :) Knížka byla napínavá i přesto, že některé části dokážu předpokládat, jak dopadnou. Přece jenom to není moje první kniha od Johna Flanagena. :) Ale přestože Flanaganův smysl pro humor už mám taky zmáklý, tak mě nepřestává překvapovat a dovádět k smíchu. Já ho prostě zbožňuji. Doporučuji k přečtení!!!

18.06.2019 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Tato kniha na to, že je "vycpavkový" druhý díl byla opravdu dobrá. Některé zvraty byly až moc předvídatelné, ale ve výsledku se mi vážně líbila. Pořád obdivuji, že v knize spisovatelka neudělala milostný trojúhelník a nemusíme kroutit hlavou nad přelétavostí hlavní hrdinky. Knihu Doporučuji k přečtení!

21.02.2019 4 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Knížka byla milá a zahřála na srdíčku. Krásný příběh o kterém sice už na začátku víte, jak dopadne, ale přesto si ho přečtete. Doporučuji k přečtení!

17.01.2019 5 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Knížka byla jiná něž jakou jsem ji očekávala, ale nemůžu říct, že mě zklamala. Nedokázala jsem přečíst mnoho stran naráz, takže jsem knihu četla opravdu dlouho. Na druhou stranu mě spisovatel (pro mě záhadně) oslovil a kniha se mi ve výsledku líbila. Byl to přece jenom deník :) Doporučuji k přečtení

26.12.2018 5 z 5

Léto, kdy jsem zkrásněla Léto, kdy jsem zkrásněla Jenny Han

Milé letní čtení. Knížku jsem si užila, i když měla velmi jednoduchý děj. Takový konec snad očekávali všichni jinak jsem asi vadná :) Nakonec to byla příjemná oddechovka.

30.07.2018 3 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Z knihy mám velmi smíšené pocity, ale neuvěřitelně se mi líbila. Netvor jako tatínek, co vypráví pohádky na dobrou noc, ale vždy to nechá v člověku nějaký dojem. Musela jsem nad příběhy přemýšlet, proč vždy skončí, tak zvláštně. A poslední příběh mě dostal. Zároveň jsem měla pocit, že kniha nese jakési poselství ve smyslu: Přát si některé věci není špatné, stále jsme jenom lidé. Ale to co uděláme už má nějaké následky. Určitě Doporučuji k přečtení!!!

29.11.2017 5 z 5

Vlastně ani nevím, co bych ke knížce měla napsat. Pravděpodobně jsem měla moc velká očekávání, a tak jsem byla nakonec z knihy trochu zklamaná. Ale bylo to příjemné počtení na letní dny.

02.08.2017 3 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Kniha se mi moc líbila. Nesla krásný nádech Vánoc a krásné poselství o tom, že druhé šance jsou někdy i víc cennější než ty první. Myslím, že si tuto knihu zapisuji na svůj seznam knih, co si přečtu příští rok na Vánoce znovu. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!!!

27.12.2016 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Knížka se mi moc líbila. První jsem viděla film a až pak mě ségra dokopala ke knize. Děj byl napínavý, sladký... Zkrátka nádhera. Netušila bych, že mě něco takového bude bavit, ale život je plný překvapení. Rozhodně doporučuji k přečtení!

16.09.2016 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Knížka byla dokonalá. První den jsem přečetla hned 100 stránek a nemohla se nabažit příběhu. Pak začala škola a já si nenašla čas k dočtení knihy. Naštěstí přišel víkend. Dočetla jsem všech ostatních 80 stránek a byla jsem tak nadšená, že jsem nemohla dát nic jiného než 5 hvězdiček. Rozhodně doporučuji k přečtení!

03.09.2016 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Knížka byla úžasná. Tři měsíce mi ležela na stole, než jsem se rozhodla přečíst. Bylo zajímavé vidět děj podle Čtyřky. Poslední díl se jim podle mě povedl velmi dobře. Doporučuji k přečtení.

19.03.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Kniha se mi strašně moc líbila. Nevím jestli je to tím, že jsem první viděla film, který byl podle mě o ničem proti knížce. Někdy mi připadalo trochu hloupé jak se pořád Tris hádala s Tobiasem, ale potom jsem si na to zvykla. Konec mě neuvěřitelně uchvátil. Určitě si přečtu třetí díl.

09.07.2015 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Tato kniha se mi velmi líbila. Přivedla mě na ní kamarádka se sestrou. Ze začátku mě to moc nebavilo, ale od 4.kapitoly mě to hodně zaujalo. Trochu mě zaskočil konec a bylo mi líto jak to dopadlo s Lorenzem. Ale Lukas může překvapit. Rozhodně se těším na další díl.

23.05.2015 5 z 5