Kuxka Kuxka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Bylo to úžasné, sice tragické a srdcervoucí, ale ohromně čtivé. Stránky mi ubíhaly před očima a slzy tekly po tváři. Je zde skvěle vidět, jak moc záleží na tom, aby lidi šli s pravdou ven.

Spoiler:
Ze začátku jsem moc nechápala, co má Hana proti Jaroslavovi a vůbec celá její postava mi přišla zvláštní, ale s postupem času jsem ho začla hrozně moc nenávidět. On v podstatě zavinil smrt tří lidí a trauma Haně jen proto, že neřekl pravdu. Samozřejmě Hana to taky neměla odkládat jen kvůli nějakýmu chlapovi, ale kdyby jí řekl co a jak, mohli začít nanovo v Anglii a neprošli by koncentráky.

Můžu jenom doporučit!

14.03.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Dlouho jsem žádnou aristokratku nečetla, takže jsem úplně zapomněla, jaké to je se u knížky takhle zasmát. Líbilo se mi, že se více objevovala paní Tichá, alias kurátorka. Perlila napříč celou knížkou. Skvěle jsem se pobavila a těším se na další díl. Jenom škoda, že je to vždy tak krátké :-(.

19.07.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

To bylo nádherný. Kniha mě úplně pohltila. Až do posledních stránek jsem si nebyla úplně jistá, jak dopadne. Ať jsem přemýšlela sebevíc, nemohla jsem dojít ke správnému řešení situace, podle kterého by se příběh dále odvíjel. Mísil se ve mně vztek, lítost, pochopení, radost a tak bych mohla pokračovat... Mnohokrát jsem se smála, hloupě se tlemila nad roztomilostí a zamilovaností příběhu, ale ke konci už jsem hlavně brečela. Hlavní hrdiny si asi nejde nezamilovat a jejich vztah zrovna tak. Nemůžu dělat nic než doporučit tuto krásnou knížku.

08.07.2023 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Bylo to jiné než předešlé knížky, ale hezky jiné. Nasmála jsem se jako vždycky. Určitě doporučuji.

26.01.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Knížka byla super a vtipná. Moc se mi líbila, těším se na další díl. Určitě doporučuji všem, kteří chtějí něco lehčího a kteří se chtějí pobavit.

31.12.2020 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Vtipná, milá knížka. Líbilo se mi přeskakování mezi jednotlivými životy a 4 různé pohledy na tu stejnou věc. Zajímá mě, jaký bude film.

11.09.2021 4 z 5

Svedectvo o živote v KĽDR Svedectvo o živote v KĽDR Nina Špitálníková

To bylo ohromné. Neminula stránka, aniž bych nechápajícně nevrtěla hlavou. Všechny příběhy byly zajímavé, obohacující a velmi smutné. Určitě doporučuji

26.12.2023 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Knížka byla super, vtipná a určitě doporučuji.

14.01.2021 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Knížka byla super, vtipná, ale první díl je podle mě lepší.

14.01.2021 4 z 5

Deník Anny Frankové Deník Anny Frankové Anne Frank

Knížku jsem přečetla asi před rokem a od té doby je to má nejoblíbenější knížka. Mám hroznou chuť si ji přečíst znovu, jenom se k tomu nějak nemůžu dostat. Když jsem to četla, měla jsem pocit, že si s Anne velice rozumím. Mnohokrát mě napadlo, že kdyby žila dnes byly bychom skvělé kamarádky.
Za mě určitě 10/5 :-)

27.11.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tak to bylo úžasný! Úplně miluju Declana a Reva taky! Na tu poslední větu celé knížky jsem už pár stránek čekala, ale jsem ráda, že ji tak autorka vůbec napsala, už jsem se bála, že tam nebude. Koho jsem neměla ráda byla máma od Juliet a, až na poslední asi čtyři stránky, Alana a Declanovu mámu. Líbily se mi všechny možné myšlenky, které v knize zazněly. Líbilo se mi to celý a moc mě mrzí, že už to skončilo, myslela jsem, že mám ještě třeba 20 stránek a ono ne...
Doporučuji!!

30.08.2022 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

To bylo boží. Z Rylea jsem měla pořád celkem smíšené pocity, Lili mi byla sympatická a Atlase si nejde nezamilovat. Přišlo mi zajímavé, že autorka našla inspiraci u svých blízkých. Rozhodně doporučuji, nemohla jsem se odtrhnout!

06.07.2022 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

To bylo krásný. Víc se mi líbily ty části, kde byli mladí, ale zároveň bylo super, že už to není nějaký příběh o puberťácích, ale o dospělých. U ,,teď" jsem byla velkou většinu smutná, ale, možná malý spoiler, dopadlo to tak, že jsem se mohla i upřímně usmívat. Prostě Colleen píše skvěle. Doporučuji!

16.03.2022 5 z 5

Později Později Stephen King

No bylo to hustý. Zajímavý mi to přišlo až tak po prvních sto stranách, ne že by to nebylo čtivé od začátku, ale nějak jsem v tom neviděla tu napínavost. Ovšem to se velmi rychle změnilo. Bylo mi řečeno, že to není moc strašidelný a opravdu až na jednu část to tak děsivé nebylo, ale tato část mi pak bránila v poklidném usínání. Byla to moje první knížka od Kinga a na další už se asi neodvážím, každopádně lidem, co mají rádi duchařinu, horory a strašidelnost, ji můžu vřele doporučit.

10.07.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Četla jsem už třikrát a můžu jen doporučit. Našla jsem dokonce jsem pokračování, které ale není přeložené do češtiny.

Jmenuje se to Point of retreat a je to napsané z pohledu Willa. Nebylo to špatné, ale tenhle díl se mi líbil mnohem víc. Když byli všichni spolu, bylo to za mě lepší, takové rodinné, než když to bylo čistě jen o Willovi a Lake.

19.05.2022 5 z 5

Malé ženy Malé ženy Louisa May Alcott

Bylo to krásné a mrzí mě, že už to skončilo. Je mi ale útěchou, že má kniha pokračování. Velmi se mi zalíbilo prostředí, ve kterém se děj odehrává, a jazyk, kterým je psaný. Četla jsem knihu anglicky a, ačkoli mi chvíli trvalo, než jsem si na angličtinu devatenáctého století zvykla, nakonec jsem si to zamilovala. Mám vydání z roku 2016, které má vzadu vysvětlivky ke zmiňovaným autorům dílům apod., takže jsem bez složitého hledání snadno pochopila všechny dobové reference.
Moc hezký příběh, doporučuji.

14.02.2024 5 z 5

Romeo, Júlia a tma Romeo, Júlia a tma Jan Otčenášek

Kniha se mi moc líbila, čišela z ní skutečnost jak lidské srdce může být laskavé i nenávistné. Pavla jsem měla docela ráda, ale Ester mi připadala jako taková hloupá puťka. Ze začátku mě trochu mátla chybějící přímá řeč, ačkoli probíhaly dialogy, ale dá se na to zvyknout.
Doporučuji.

06.10.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Knížka byla super. Několikrát během čtení mi ukápla slza i dvě. Mělo to na mě asi až moc sladký konec, ale zbytek byl prostě krásný. Během pěti dnů jsem ji přečetla dvakrát, což se mi často nestává, ani to tempo, a ani to, že bych něco četla víckrát. Bohužel jsem četla vydání se spoustou tiskových chyb. Každopádně doporučuji a od autorky si určitě ještě něco přečtu.

22.07.2021 5 z 5

Hanin kufřík Hanin kufřík Karen Levine

Kniha se mi líbila. Zajímavé na ní bylo to, že Hanin příběh byl prokládán příběhem Fumiko Ishioki, z doby jejího bádání po Hanině životu. Hanin příběh sice neskončil vesele, ale aspoň jedno její přání se splnilo a to se mi velice líbilo.

24.12.2020 4 z 5

Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Terezínské ghetto: tajemný vlak do neznáma Veronika Válková

Kniha mě velice zaujala, byla jsem napnutá od samotného začátku až do úplného konce. Nebylo tam moc popisování, ale hlavně spousta napínavého děje. Knížku jsem měla přečíst na povinnou četbu do školy a vůbec se mi do toho nechtělo, ale potom jsem díky ní od Veroniky Válkové (autorka této knížky) přečetla ještě dalších 5 knih a dalších 5 na mě čeká na poličce a spousta dalších ještě v knihovně.
Knížku určitě doporučuji.

27.11.2020 5 z 5