kusma kusma komentáře u knih

21 rituálů vám změní život k lepšímu 21 rituálů vám změní život k lepšímu Theresa Cheung

Jednoduchá kniha pro lidi, kteří chtějí změnit svůj život, resp. doplnit ho o určité šikovné rituály pro příjemnější bytí. Do všech asi nepůjdu, ale dost jich je zajímavých a dávají dobré tipy, jak se trochu "zlepšit". Kniha a její zpracování mi plně vyhovovalo.

02.10.2022 5 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

To byl mejdan :) Kniha mě obsahem i zpracováním dostala. Mám jí doma díky nějaké akci k nákupu zdarma, tak jsem od ní nečekala nic převratného. A ono bylo. Opravdu jsem si čtení užila a unikátní forma vyprávění příběhu mě hodně bavila. Doporučuji a jdu si pustit nějakou rockovou pecku.

27.09.2022 5 z 5

Malý Alenáš Malý Alenáš Ivan Vyskočil

Bylo to takové příjemné si hraní, čtení, snění. Čekala jsem, že to přečtu za večer, ale vyžadovalo to soustředění, aby mi neunikl nějaký slovní vtípek, či hříčka. Závěr takový ukrojený, urychlený. Myslím, že mohli snové klidně fungovat jrště několik stran navíc.

18.09.2022 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Čekala jsem trochu něco jiného. Bylo to hodně o filosofii, úvahy o životě. Asi si to musí sednout s náladou a situací čtenáře, což u mne nebylo. Spíš mě to "otravovalo" až nudilo. Každopádně své čtenáře si to určitě nachází. Nápad to mělo, jen pro mě by prostě bylo zajímavější jiné zpracování.

14.09.2022 3 z 5

Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Šumava… hranici přecházejte po půlnoci Vilém Hrach

Až neuvěřitelná naše nedávná historie, která se bohužel může vrátit, nebudeme-li si střežit, co máme. První část se mi četla hůř. U druhé jsem si již zvykla na autorův styl. Ty osudy lidí jsou mrazivé. A k tomu jmenovaná mně známá místa mé milované Šumavy. Opět na ni budu hledět jinýma očima. O tématu si určitě chci přečíst víc.

10.09.2022 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Název i obálka slibují zábavné oddechové čtení. To se ale bohužel nekoná. Téma není lehké, úsměvných situací minimum. Často opakované pocity, vzpomínky, situace v rozhovorech.... jakoby autorka podceňovala čtenáře. Celkově mi rozhovovy přišly nevěrohodné, všichni tam byli takoví chápaví filozofové. Ale zároveň musím uznat, že čtivě napsané. Takže, přes časté opakování všeho a zdlouhavé tlachání každého s každým, jsem neměla tendence přeskakovat. Ale jsem ráda, že mám dočteno a nemusím se ke knize již vracet.

26.08.2022 3 z 5

Řeka Řeka Peter Heller

Napínavá kniha o dvou přátelích a nečekaném dobrodružství při cestě po řece. Krásný popis krajiny i atmosféry, úplně jsem viděla zamlženou řeku a cítila blížící se požár. Já si čtení užívala a jsem plně spokojená. Jen mi některé věty přišly trochu krkolomné, ale knize jako celku to odpouštím. Doporučuji.

22.08.2022 5 z 5

Mademoiselle Coco a vůně lásky Mademoiselle Coco a vůně lásky Michelle Marly

Kniha má krásnou obálku. Obsah byl ale za mne nudný, zvláštně napsaný, postavy ploché. Překvapil mě časový skok na začátku, asi by se mi víc líbilo vidět, jak buduje kariéru. Takto to bylo spíš o jejím společenském a milostném životě s pbčasným odskočením na hledání nové vůně. Navíc, styl psaní mi neseděl.

18.08.2022 2 z 5

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Milé překvapení. Tato knížka se mi dostala omylem do online nakupního košíku, úklikem na mobilu.. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit. A bylo to příjemné počtení, pobavilo mě. Letní nenáročná jednohubka.

06.08.2022 4 z 5

Muž, který už nezavolal Muž, který už nezavolal Rosie Walsh

První dvě části knihy mě docela bavily. Jen to bylo opravdu rozvláčné a poněkud ukňourané. Poslední část byla také ukňouraná a pro mě trochu navíc. Některé odstavce jsem tu i přeskakovala, závěrečné pasáže mi prostě nesedly, už toho bylo asi dost. Asi by prospělo méně stránek (to opravdu často nepíšu).

02.08.2022 2 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

To bylo krásné čtení. Spíš povídkové, určitě by byl hezký i román s hlubším vykreslení postav. Ale mě to nevadilo, hezky se to četlo. Taková ta kniha, kdy už v půlce víte, že si ji rádi přečtete ještě minimálně jednou.
Doporučuji.

"Šaša neotálela. Stále žila ve světě,ve kterém bohatí lidé jednoduše museli být hodní, jinak by přece nezbohatli. Tento její názor se měl v pozdějším věku změnit."

27.07.2022 5 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Napínavá kniha, horor určitě ne. Jak řekl manžel: čtivé béčko. Kapitoly měly spád, letní čtení jak má být. Jen, když vám při čtení napínavé scénky, začne u nočního stolku chrastit chroust, nemáte moc klidný večer :)

24.07.2022 4 z 5

Spolek Jane Austenové Spolek Jane Austenové Natalie Jenner

Kdyby to nebyla jediná knížka, kterou jsem si vzala na dovolenou, tak ji nedočtu. Špatně se to četlo, postavy nebyly zajímavě popsané, spíš trochu nuda. Přirovnání ke Spolku přátel krasné literatury a bramborových koláčů mi přijde mimo. Zklamání.

20.07.2022 2 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Kniha psána poeticky, krásně, ale strašně těžké a smutné téma. O bolesti ze ztráty dítěte, o lásce, rodině. Začátek druhé části jsem přeskakovala, to bylo moc srdceryvné. Není to kniha, ke které bych se vracela, ale v hlavě zůstane.

08.07.2022

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Nejsem čtenář klasické detektivky, ale občas potěší. Nejsem zklamaná, kniha mě bavila.

25.06.2022 4 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Povídky, když chcete vypnout. Celkově ale spíš slabší, občas divná pointa.

21.06.2022 3 z 5

Prezidentův klobouk Prezidentův klobouk Antoine Laurain

Do takové poloviny to bylo docela fajn, pak se tam objevila politika,umělecké kruhy... Myslím, že čtení knihy musí být větší potěšení pro znalého té doby, a stavu věcí. Ale klobouk bych taky na chvilku brala.

20.06.2022 3 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Jsem zklamaná,po přečtení Já a ty, navždy jsem se těšila na sice červenou naivní romantiku, ale s humorem. Tady to druhé vůbec nebylo a číst 348 stran o tom, jak po ní jede a ona ho vlastně furt odmítá, ač jí hrozně přitahuje. Prostě,jak jsem se na další knihu od autorky těšila, teď se mi do další vůbec nechce.

15.06.2022 1 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Takový nenáročný čtivý průměr, který zas tak moc nenadchne. S Deseti malými černoušky kvalitativně nesrovnatelné.
Přečteno rychle, dojem rychle vyprchá, ale účel nenáročného čtiva naplní.

12.06.2022 3 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kdybych dala na první dojmy, knihu bych odložila, a to by byla škoda. Ze začátku se to ale opravdu četlo hodně špatně. Vracela jsem se na začátek vět a četla je znova, nějak se nemohla chytit. Pomalu, pozvolna se to ale lámalo a začalo to jít. Buď se změnilo psaní, nebo jsem si zvykla. Možná ten úvod byl divně natáhnut, aby se nešlo rovnou na věc,nevím. Ale po přečtení knihy z ní už nejsem rozpačitá a čtyři hvězdy si za mne zaslouží.

08.06.2022 4 z 5