Kudík Online Kudík komentáře u knih

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Jedná se o mojí první knihu od této autorky a byla to fakt jízda.
Postava Jude měla právo na to být tak trochu "magor", a to nejen po třech trýznivých letech strávených v kobce, ale i po smrti své matky. Přitom okolo ní bylo plno jedinců, jejichž zvrácenost se ani nedá správně definovat. Každopádně se jedná o čtivou a do poslední chvíle napínavou krimi, kde mám jen drobné výhrady. Zaslouženě 4,5*.

04.11.2021 5 z 5

Nejsem z ledu Nejsem z ledu Anne Frasier (p)

(SPOILER) Bez ohledu na obsah se kniha četla dobře, jen mi bylo hrozně líto postav jako Shaun Ford/Alan Reed, čím si prošel, a to hlavně zásluhou své... nazývat jí tak ani nemůžu a dále poslední myšlenky Jenny Hillové, ať už na své dvě kočky, anebo na vysněný život. Ohledně "Chlapce" (možná jménem Ira) jsem si o jeho původu, a to díky vzpomínkám Bab, byla celkem jistá, takže zde se překvapení nekonalo. U Phillipa Schillinga jsem si od prvního dílu říkala, že už je toho moc, ale co díl, to "vzpomínka".
Nevím, zda se jedná o závěr trilogie, anebo autorka časem ještě nějaký díl sepíše. Série je plná napětí, adrenalinu, zla v různých podobách, ale i naděje, hlavně v podání ústředního sympatického detektivního dua v podání Jude a Uriaha.

07.11.2021 5 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Opět paráda. Já osobně styl autorky můžu, ať již pozvolnou romantiku v hromadě stránek až po postavy s charakterem. Tady to bylo v pořadí Aiden, Van a Zac. Osobitá (ex)asistentka Vanessa se specifickým stylem v ukazování fakáčů mě bavila, hlavně poté, co se postupně dozvídám její rodinné zázemí. No a bručivý Aiden nebo vtipný vysoký Texasan jsou parťáci do nepohody, i když to z počátku nevypadá. Ani přes rozsáhlost díla jsem nenarazila na žádná hluchá místa.
V roce 2023 má nakladatelství v plánu vydat další dva tituly, proto pevně doufám, že jeden z nich bude "Hands Down", který je právě o Zacovi.

01.08.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Předně musím napsat, že kniha nijak nenavazuje na první díl a dále, že anotace je lehce zavádějící. Joellen není až tak plachá a neprůbojná dívka, jak je zde uvedeno, konkrétně označení dívka v šestatřiceti je trošku mimo a plaše zrovna v souvislosti se seznámení se a jednání s Cameronem nepůsobí. Nad věkem Cama jsem celkem tápala, protože chováním mi zaručeně nepřišel starší než Jo. Autorka to naštěstí prozradí a nijak mě to nepřekvapuje. Obálka (stejně jako prvního dílu) moc nekoresponduje s popisem hlavních postav.
První polovina je skvělá, hlavně co se týče půtek mezi Jo a Camem a celkem mi dal zabrat i únos pana Bingleyho a vměšování se paní Dinwiddleové. :) Ale druhá polovina ztrácela trochu vtip a dech. Závěr, např. co se týká Michaela a Portie a rozhodnutí Jo nepřekvapí. Epilog to celé tak nějak završí. Každopádně za vtip a sarkasmus hodnotím vysoko, protože jsem se dobře bavila. 4,5*.

14.11.2021 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Asi půjdu proti většině, ale první díl se mi zdál o chlup lepší. Zde sice bylo dostatečné množství dosti brutálních vražd, ale také i matoucích věcí. Kdybych např. o den dřív nečetla první díl, tak mohu snadno uvěřit Jude, že zabila svého bratra Adama, ale technicky to byla sebeobrana a zastřelil jej Uriah. Každopádně sorta pachatelů byla tedy řádně narušená partička. Fibonacciho posloupnost byla zajímavým "oživením" vražedné zápletky. Stále jsem čekala, co se přesně vyloupne z Elliota a asi ani nejsem moc překvapená, ale o to víc se těším na další díl.

06.11.2021 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Velmi příjemné čtení, kde „Netvor“ v podání Jacksona Boudreauxe je spíše beran převlečený za vlka, respektive Biance přišel na první pohled jako vlkodlak. Bianca měla celkově velmi zajímavé myšlenkové pochody a vtipné reakce s lehkým nádechem sarkasmu, což mám u postav obzvlášť v oblibě. Jinak je to opět kniha, kde je vícero sympatických postav, mimo hlavních hrdinů jsou zde i např. Eeny, Hoyt, rodiče a nezapomenutelný "intrikář" Rayford. :) Zajímavé jsou recepty, hlavně koktejl "Facka, facka, pusa". Ráda si přečtu další díly.

12.09.2021 5 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Musím přiznat, že u tého dvojice jsem se vážně dobře bavila, ať už u bručícího Maxxe, anebo vtipně provokující a správně odrzlé Charlyn alias Zrzky. Jen mi to přišlo hodně podobné s jiným dílem autorky, a to "Výměna rolí", kde "to" také hrdinovi došlo až po nehodě. Každopádně mi tako kniha přišla zábavnější. Nebylo by špatné, aby se svých příběhů dočkali i spol., a to Brett se Stefanem. :) Čtení trochu kazí chyby v korektuře.

28.12.2021 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Od autorky jsem zatím četla vše, co u nás vyšlo a ani jednou jsem nebyla zklamaná. Pro někoho může být její smysl pro humor už za čárou, ale u mě to naštěstí nehrozí. :) U této knihy jsem se nejen culila, hlasitě se smála, ale i natahovala.
Obě scény s Mikeovou učitelkou nyní knihovnicí jsou prostě skvělé. V knihovně to byl přímo "Dámský klub" v akci. :) Ani nevím v jaké funkci se mi Becca líbila nejvíc.... ekoteroristka nebo střihačka koček? A nyní jen doufám, že v překladu vyjde i příběh Frankie, která byla další uvíznuvší v rozbitém výtahu.

06.10.2021 5 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

(SPOILER) To už snad ani není náhoda, ale toto je má aktuálně 3. přečtená kniha v řadě, kde je záporák v policejní uniformě.
Něco málo o obsahu jsem tušila z anotace a "štítků", ale přesto jsem ráda za varování/poznámky od autorky. Osobně tato témata nemám ráda, ale přiznám se, že se mi "snáz" čte, když je obětí dospělá osoba než dítě. Zde jsou postavy jako River (který se z počátku opravdu choval vůči Zrzce jako syn Máří Magdalény), ale i tak to musel být úžasný Mstitel a pro jeho chování jsem měla pochopení. No a Carrie, ta mě přímo bavila. Neumím si představit, co s člověkem udělá jen jeden traumatický zážitek, ale být tak úžasnou postavou, silnou a nezlomenou i po 7letech.... Nečekala jsem, že se u jejich slovních projevů, Mazla, oprav nadávek, průběhu ovocného těhotenství a následně porodu, budu tak moc bavit. Sice jsem při epilogu měla málem zástavu, ale "táma"..., to bylo doslova světlo na konci tunelu.

10.04.2021 5 z 5

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Doktorandka na Stanfordu Olive Smithová a obávaný, ale uznávaný profesor Adam Carlsen, jsou pro mnohé z kolegů a přátel jako pár překvapením, možná i šokem. Pro mě byl celkem zarážející důvod, proč Olive políbila v úvodu Adama. Sice anotace dost naznačí, ale i tak mi to přišlo jako řešení hodné středoškolačky, nikoliv šestadvacetileté ženy. Je zde i dost klišé, oba úžasní, krásní... on s pekáčem buchet, oba dva s přáteli, u kterých mám pocit, že jsem o nich už někde četla, ale i tak to na mě zafungovalo. :) Jen si dovolím vytknout pár věcí, např. kniha úplně nesplňuje definici romantické komedie, protože humoru zde bylo jako šafránu, a dále některé výrazy nebyly úplně na místě. Jako nenáročnou romantickou četbu z vědeckého prostředí se sympatickým obsazením hodnotím 3,5*.

10.06.2023 4 z 5

Knihovna mého srdce Knihovna mého srdce Freya Sampson

Velmi čtivé vyprávění o introvertní, ale přesto sympatické a empatické knihovnici June, která je přímo srdcem i duší knihovny v Chalcotu. Návštěvníci místní knihovny jsou opravdu zajímavá a rozmanitá "sebranka". Nejvíc mě oslovil Stanley Phelps, ale i ostatní měli také to "své", např. Vera, Jackson, Chantal a neopomenutelná bojovnice paní Bransworthová.... Ti všichni a mnoho dalších se snaží zachránit knihovnu. Zda se jim to povede a jaké k tomu zvolí prostředky, to přesně si můžete v této knize přečíst, a že je to jako ze života. Nechybí zde vtip (Matylda, Rocky), problémy jednotlivců v dané komunitě, pletichy, počínající romance, zármutek a skoro u všeho je June (dobrovolně i nedobrovolně) účastnicí. Oceňuji, že cca 70% děje, se skutečně odehrává v knihovně. 4,5*

21.03.2022 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Za mě zaručeně lepší než předchozí díl, i když s trochou zvláštního dramatu v samotném závěru. Tristan nezklamal, naopak překvapil. Scéna kdy přišel prvně ke Claire domů se vyrovnala kempování z minula. :) Fletcher se spodním prádlem, do toho Harry s medvídkem.... ani roztomilý Patrick to nemohl zachránit. :) Následující akce tik tak... byla sice v Čarodějově provedení za hranou, ale Trisova odplata.... Uf, ještě teď se zubím. A oceňuji i protipól, a to navazování vztahu s jednotlivými kluky, včetně řešení jejich problémů, kde se Tris neuvěřitelně angažoval. Jen jsem se nedozvěděla zda dostavěli raketu. :( Až na tu záležitost v závěru, to bylo perfektní.

21.08.2022 5 z 5

Jax Jax Kristen Callihan

Jedna z mála sérii, kde nemohu uvést, který díl byl lepší nebo horší. Zatím se mi všechny líbily a ani zde nedošlo u hl. postav v podání Knoflíčka Stelly nebo Jaxe/Johna ke zklamání. Hrdinka měla "vybraný" smysl pro humor, kde mi pocuchalo bránici podání vzteklé fretky nebo rozhovor ohledně perličky. :) Tento "lehký" humor vyrovnávalo závažnější téma duševních zdravotních problémů, resp. deprese a úzkosti. Nyní si jen počkat na Třešničku s nabroušeným jazykem a smrtícími podpatky s dvojníkem J. J. Watta. :)

09.03.2022 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

(SPOILER) Tak hodně je Lukov podobný Kultimu a Malychinovi, ale přesto je tak jiný. Kulička a Satan v podání Jasmine a Ivana byli hrdinové, kteří od začátku nešli pro slovo daleko. Jejich slovní přestřelky se mi moc líbily, i když občas to bylo trošku na hraně a bylo možné sarkasmus a vtip zaměnit za hrubost, ale přesto jsem ráda, že si Mariana nebere servítky, protože o to je pak četba záživnější a já její styl zbožňuji. Jas jsem záviděla její rodinu... sourozence, jejich partnery a maminku vč. jejich vzpomínek na dětství Bručouna. :) No a u Váňi to mimo jeho talentu byla ta jeho "smečka". Pozvolný přerod z nesnášení se v kamarádství měl svůj půvab, jen toho mrkání zde bylo trošku moc. ;) Komu se líbila předchozí autorčina díla, tak nebude ani tentokrát zklamán.

06.05.2021 5 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Předně jsem knihu zvolila do čtenářské výzvy (původně pod 3. bod, ale doufám, že ještě stihnu nějakého Kinga, takže v závěru zabírám 19.), a také z toho důvodu, že jsem jí od Jane Austenové zatím neznala. Jiné jsem četla a viděla xkrát zfilmované, "Opatství Northanger" však nikoliv.
Catherine Morlandová byla taková typicky bezelstná, životem moc nepolíbená, mladičká (17) hrdinka, která se dostala do světa protřelosti a jistých intrik. Líbila se mi promluva autorky a její komentář v počátku a závěru, kde s nadhledem a jistou dávkou ironie řekla, co potřebovala o hrdinech čtenáři v danou chvíli sdělit. V Bathu se Catherine seznámí s Isabellou a jejím bratrem Johnem, kteří mi od začátku moc nesedli. Dále poznala také pana Tilneyho, jeho sestru, staršího bratra a otce, který jí následně pozval na Northanger. Zde Catherine poučena ze "Záhady Udolfa" viděla i trávu růst a prožívala svojí verzi gotického románu. V závěru jsem, za chováním generála Tilneyho a jeho vykázání hrdinky z opatství, čekala něco víc. Celkově je to úsměvné dílo a jiné, než pro mě ostatní autorčina tvorba.

19.12.2023 4 z 5

Nové sliby Nové sliby Lilly Lucas

Návrat do Green Valley byl osvěžující, ale přeci jen jsem si musela trošku oprášit své povědomí o prvním díle, i když dvojici jako zrovna Izzy a Willa (alias Wizzy), jsem si celkem pamatovala. Jsem ráda, že se zde nadále rozvíjel vztah Leny a Ryana z předchozí části a zapamatovatelných postav, které jsou součástí GV, je také vícero. Dle anotace a začátku jsem si dělala obavy o Colea, ale celkem zbytečné. V závěru jsem ohledně něj byla překvapená, a možná o to raději si přečtu pokračování (4. díl). Přesto mám výhrady k chování hl. hrdinů, a to v rámci jejich nejlepšího přátelství, ale přesto naprosté nekomunikaci a neustálým předpokladům, co si ten druhý myslí..... Už vidím v reálném životě, jak tohle někdo 8 let tiše trpí a toleruje, ale jako pohádka pro velké holky, proč ne. :)

18.12.2022 4 z 5

Fakt šílená jako já Fakt šílená jako já Jo Watson

Z popisu z předchozí knihy "Já a Ty, navždy" jsem si Frances zvanou Frankie představovala úplně jinak. Kostýmek, podpatky, rudá rtěnka... to zde platí pouze omezeně. Výtah jí změnil život snad ještě více než Becce. Největší změna bylo pro ní existovat bez mobilu, a to kompletně bez jakýchkoliv sociálních síti. Z počátku, při největších absťácích, se chovala opravdu jak silný závislák pouze z důvodu digitálního detoxu. Život jí změnilo pár reálných lidí (pro ni nevídaný zážitek s x tisíci virtuálními "přáteli"), a to v podání Samíry, Marka, Logana... z městečka bez mobilního signálu Springdorp v oblasti Karru, kde žije 789 obyvatel a platí zde naprostý radiový klid. Satanův pomocníček/Cujo/Hárún byl Frankie skutečně tím nejlepším přítelem a terapeutem. Věřím, že autorčin Ozzy mu byl v lecčem předlohou.
Kniha opět nepostrádá vtip, ale nyní se zaměřuje hodně i na vzhled, šikanu, splnění cizích očekávání a jaký je rozdíl mezi realitou vs. virtualitou, přítelem a rádoby přítelem. Na Kylea bych nasadila ještě jinou nepublikovanou kategorii. :)
A nyní mi nezbývá než doufat a čekat ve vydání dalšího příběhu, a to třetí uvízlé a navíc doslova i praštěné z výtahu, Zoe.

11.09.2022 4 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Moc hezky psaný romantický příběh, kde Vám jsou všechny postavy sympatické a musíte obdivovat obyvatelstvo Green Valley (pozn. v tomto případě se jedná o krásné, ale fiktivní místo), a jak zde funguje "tichá pošta". :) Série má (v orig.) celkem 5 dílů a já už se nyní těším na dvojici v podání Izzy a Willa, kteří mě chvílemi fascinovali víc, než Lena s Ryanem, protože upřímně, Ryan nebyl žádný „padlý hrdina“, ale pouze "upadlý". Pozvolný vývoj postav měl svůj půvab a pro čtenáře, očekávající jistý konec, je titul jako dělaný.

29.08.2021 5 z 5

Jen mezi námi Jen mezi námi T. L. Swan

Asi jsem v menšině, ale za mě je to "nejslabší" díl ze série (top je 2. a 3.). Přesto je to stále super čtení, kde nechybí humor, i když (bráno postupně) na stanování, děti a kachny to nemělo. Také obsáhlost knihy nebyla až tak naplněna dějem, protože střed se trochu táhne. Ale pan Christo a slečna Hazen vs. Eddie byli úchvatní a rozlučka se svobodou na jachtě také neměla chybu. Doufám, že se parta baťůžkářů, i když bylo těžké uvěřit, jak snadno se do tohoto stavu Christopher dostal, opravdu bude každoročně scházet. Nyní mi ještě ke štěstí chybí vydání série "Mr. Series" s Mastersem, Jonesem a Garciou, kteří se zde v pár dílech také mihli.

27.08.2023 4 z 5

Polib mi dortík Polib mi dortík Helena Hunting

Zatím se podle mě jedná o nejpovedenější titul od autorky. Nechybí vtip, celkem originální slovní přestřelky, sympatické postavy i mimo Blaire a Ronana... Velké mínus je, že při čtení dostáváte chuť na sladké. Na konci jsem si říkala, že na tom něco bude, když šlápnete do psího lejna, což nosí samo o sobě štěstí (i když to nas...štve :) ), ale navíc ještě ozdobeného květinou. Hodně sladký a čtivý příběh s neodpovídající obálkou. 4,5*

25.10.2022 5 z 5