KSarlota KSarlota komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Jako spousta dalších i já jsem sáhla po knize až po tom mediálním humbuku, takže jsem věděla o čem bude i jak zhruba skončí. Přesto to byla jízda, která mě nutila neustále číst dál, i když jsem měla dost smutné, naštvané a zhnusené pocity. Velmi se mi kniha líbila. Jen škoda, že nebyl více rozvedený konec a my nevíme, jak to vlastně dopadlo dál. Co se stalo mimo jiné třeba s Jakubem? Toho mi bylo také líto

11.05.2023 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Pěkně, mile a nesmírně pokorně napsaná

05.05.2023 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Protože Cormoran :-) Trochu se ten vztah mezi nimi vleče, ale co se týče příběhu, vážně bezva.

31.03.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Velmi milá kniha

08.12.2020 5 z 5

Když se zvěrolékař ožení Když se zvěrolékař ožení James Herriot (p)

Kniha se mi velice líbila. Působí na mě úsměvně a nesmírně pozitivně i přes pár smutnějších okamžiků neúspěšné léčby.

10.01.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Velmi čtivý příběh. Všech zvířat mi bylo nesmírně líto a držela jsem Gumpovi palce, co to šlo, aby našelsvoji spřízněnou duši a domov

16.08.2021 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Příběh pojednává o utečencích před Stalinem k Hitlerovi a největší námořní katastrofě ( Wilhelm Gustloff) všech dob. Velmi čtivá kniha, psáno z pohledu všech postav.

21.01.2020 5 z 5

Těžká nostalgie

29.12.2020 5 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Moc se mi libila.. scena vykresleni rozpojovani ocima prave rozpojovaneho byla silna. Výborná dystopie a dětech, které se snaží utéct před rozpojením a rozhodovat o svém bytí či nebytí samy.

15.07.2019 5 z 5

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Vážně krásná

03.05.2018 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Pro Cormorana mam zkratka slabost :-). Kniha, stejne jako predesle v serii, me moc bavila.

20.12.2020 5 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Romantická oddechovka, bavila jsem se

08.12.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Velmi čtivá a napínavá kniha, kdy vědec se snaží dokázat, že oběť nezemřela útokem šelmy. Kniha byla super, jen trochu fantastická. Theo = novodobý supergenius (neomylný)

21.01.2020 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Fajn vtipna oddechovka

17.12.2018 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

super, jen ten otevřený konec :-)

26.11.2017 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

No, co k tomu dodat. Musím se přiznat, že jsem knihu ze začátku málem odložila. Dokonce jsem u ní usnula. Ale jakmile Feyre zabije vlka, tak mě kniha vtáhla takovým způsobem, že se má zvědavost jakžtakž upokojila až po dočtení třetího dílu této nádherné série. Perfektně vystavěný svět, dějová linka se prolíná se spoustou postav, kde každá má svůj příběh. Kdo ví, třeba z jednotlivých proplétajících se osudů autorka plánuje další díly do série :-). Inspirace Kráskou a zvířetem je jasná, nicméně v knize je spousta zvratů, které mě nutily číst stále dál a dál. Podtrženo, sečteno 5 hvězd a jsem nadšená celou sérií

27.09.2022 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Příjemné odpočinkové čtení s pěknou atmosférou a občas i vtipným příběhem. Ten kdo hledá vánoční romantiku neprohloupí, když sáhne po této knize

16.08.2021 5 z 5

Katova dcera a hra se smrtí Katova dcera a hra se smrtí Oliver Pötzsch

Muj prvni dil ze serie. Rozhodne si sezenu dalsi. Moc me to bavilo, velmi ctive, plne zvratu. Autor sám pochází ze staré katovské linie Kuislu

12.11.2019 5 z 5

Čokoládový průšvih Čokoládový průšvih Petra Hülsmann

Moc mila a pekna oddechovka o spravne svihle kvetinarce. Zasmala jsem se u ni. A ze uz od zacatku vite jak to dopadne? No a co :-)

13.06.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Krásná a velmi čtivá pohádka :-)

13.10.2018 5 z 5