Krukron Krukron komentáře u knih

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Taková lehká detektivka. Líbí se mi hlavně styl, kterým je napsaná. Až jsem se vlastně divil, že je to docela pohodové čtení, i když tam jde o vraždy. Nevím, proč mi to tak připadalo. Je to něco, co můžete číst i před spaním a nemusíte se bát, že se Vám o tom bude v noci zdát. Zkrátka je to detektivka, která neděsí, ale čte se výborně. Jako kdybyste si pustili nějaký seriál s Herculem Poirotem :D

22.05.2021 5 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Poslední kabriolet je pro mne knihou, kterou milovala moje babička. Byl to nádherný zážitek a zároveň možnost nahlédnout do snů a pocitů její generace. Od prvních řádků jsem prožíval naplno to, co ona, i když ne v Americe. Mrzí mě, že mě bláhovost vlastního mladí tolik zdržela a já tuto knihu četl až po její smrti. Kdybych to udělal dřív mohli jsme si o ní víc povídat a určitě bych se jí na spoustu věcí chtěl zeptat. Je to úžasná kniha. Přečtěte si ji a dostane se Vám pocitů jedné velmi romantické generace, která se uměla postavit složitosti života.

07.06.2020 5 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Tak a je to konečně tady! Po tolika letech, jsem se dostal k této klasice. Chtěl jsem se vyhnout takovém tomu klasickému - tato kniha mi změnila život. Ono je to asi ale dost obtížné, protože mám po dočtení pocit, že tahle kniha mě opravdu změnila. Změnila mé vnímání spousty složitých životních otázek. Dokonce jsem si po dlouhé době musel při čtení vyhledávat postavy, které jsou v této knize a zasazovat je do skutečných lidí, podle nichž by to mělo být napsáno. Je to zkrátka pro mne opravdu silná kniha. Je jen pár podobných a stojí za to... za všechno.. za každou kapitolu.

06.03.2021 5 z 5

Snad poprvé jsem se před psaním vlastního hodnocení této krásné knihy musel podívat na hodnocení ostatních. Je to zvláštní pocit, který mi nějak nejde popsat. Vlastně jsem ztratil pojivo s filmem i s knihou. Je až s podivem, jak mi přijdou obě díla od sebe vzdálená. Nemyslím to ve špatném ba naopak. Jsou to asi dvě strany téže mince. Jen já jsem se opravdu tak nějak ztratil v obou případech..Kniha je opravdu výjimečná.

16.04.2021 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Konečně jsem se k tomu dostal a doplnil vzdělání tak potřebné v oboru SF. No a je to jasný. Láska na první pohled i u mě. Strhující, ohromující, absolutně okouzlující záležitost. Přečteno jak se říká jedním dechem a pak to v člověku tak nějak doznívá. Ten den jsem nebral do ruky hned další knihu a prostě jsem to musel ještě dožít.. Ne nadarmo je to už dneska bráno jako klasika. Pět hvezd je málo.

26.12.2018 5 z 5

Krása, prostě krása. V těch několika řekl bych až fejetonech se zračí opravdovost a jednoduchost života, ale s veškerou jeho upřímností a hloubkou. A pokud ta moje větě zní divně a nedává smysl, tak si tu knížku přečtu znovu a rád.

01.05.2021 5 z 5

Muži ve zbrani Muži ve zbrani Terry Pratchett

Jeden z nejlepší dílů série. Muži Hlídky jsou stěžejní linkou celé série a mám pocit, že každý díl, ve kterém se s nimi setkám, je lepší a lepší. Příběh má i detektivní charakter a je to prostě radost číst.

18.12.2019 5 z 5

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Hlava 22 není kniha, kterou bych přečetl tzv na jeden zátah. Můj vztah se kní vytvářel v průběhu čtení a měnil se s každou novou kapitolou. Nejsilnější dojmy přišly hlavně na začátku, kdy jsem měl pocit, že čtu něco mezi M*A*S*H*em a Monty Phytonovskou groteskou. Ale postupně mě často třeštila hlava z toho, jak zajímavě se vyvíjí příběh této knihy. V posledních kapitolách mi někdy bylo i tak úzko, až jsem si občas večer musel dát panáka na uklidnění...

18.01.2019 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Dlouho jsem se rozmýšlel nad tím, jaký komentář dám k této knize. Na rovinu musím přiznat, že mě neskutečně bavila a to od první chvíle. Proto se opravdu hodně divím, že má na DK tak nízká hodnocení. Já nejsem moc zastáncem předělávek a pokračování z pera a myslí jiných autorů, ale tohle se dle mého názoru hodně povedlo. Sám autora nemám v oblibě, protože si jej pamatuji z dob, kdy šťoural v politice a musím přiznat, že tehdy si to u mě jako člověk dost rozházel. O to více jsem byl překvapen, jak skvěle se zhostil napsání pokračování Saturnina. Kniha se čte velmi dobře, je vtipná a svědčí o inteligenci a jemném humoru autora, který navázal na nezapomenutelný a kultovní originál. Takže budu asi v menšině, ale mně se to opravdu moc líbilo a pane Macku, ač Vás nemám v lásce, klobouk dolů :)

05.11.2021 5 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

Paráda. Prostě paráda.. Dlouho jsem otálel s touto knihou a jsem rád, že konečně mám první zkušenost s Baklym. Všechna vysoká hodnocení jen a jen potvrzuji a přidávám se do fanklubu.

03.05.2021 5 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Další díl za mnou a ještě pár přede mnou. Po dlouhé době návrat "hlavního hrdiny". Jak já si to užil, to vám ani nemusím vyprávět. Je to krása. A o to víc mě překvapil tak pro předchozí díly atypický konec. Co naplat, musím se těšit na příště (a to já se už nemůžu dočkat :)).

21.01.2021 5 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Tak jsem si konečně přečetl tu klasiku všech klasik. Zatímco neustále bojuji s dočtením Hovorů s T.G.M., tak Mloci mi šli lépe od ruky. Je to kniha velká svým obsahem, nese určitá poselství, která se s lety žel Bohu skoro naplňují. Upřímně jsem si myslel, že se mi to bude líbit víc. Nevím proč. Možná kvůli tomu, že začátek byl opravdu skoro až pohádkový a romantický, což se zlomilo po první čtvrtině knihy. Další dvě čtvrtiny pro mě byly takové zdlouhavé, zbytečné na smyšlené informace a prostě mě to nebavilo. Ke konci to dostalo trochu švih, ale jen trochu. No a závěr byl pěkný, ale opět Ala autor vlastně neví jak knihu ukončit.. Až se delším toho, co píši o svém zamilovaném Čapkovi, ale nemůžu si pomoct. Snad mi to jeho velká duše odpustí.

28.11.2020 5 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Přečteno rychle a hned po druhém dílu. Upřímně mě asi druhý díl bavil víc. Dávám pět hvězdiček, protože mám pocit, že tahle série je fajn. Přesně tak fajn. Není to žádný šperk a bůhví co, ale je to příjemné čtení. Trochu lituji, že jsem si mezi díly nedal odstup. Možná by to ve výsledku trochu ovlivnilo mojí náladu z této knížky.

27.10.2020 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Druhá ze série o Marii Kostkové mě upřímně pobavila. Vlastně jsem po této knize sáhl jen proto,že jsem potřeboval vypnout hlavu a trochu relaxovat. Přiznávám, že jsem od druhého dílu nečekal vůbec nic a to jednak proto, že první díl mě tolik nezaujal (taková bomba, jak mi říkali moji známí, to pro mě nebyla) a taky proto, že hodnocení tady na databázi bylo velmi slabé. Proto se nemůžu vzpamatovat z toho, že mě to tak bavilo a ono to bylo i dost vtipné! Prostě asi jsem dostal, co jsem potřeboval a musím pochválit lehkost a obratnost příběhu. Ačkoli jsem se u jedničky málo kde smál nahlas. Tak u dvojky to bylo rozhodně o moc lepší. Palec nahoru za některé obraty a "ruské houbaření" zůstane natrvalo v mé paměti.

21.10.2020 5 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Po nějaké době další Kotletovina ???? Musím uznat, že jsem se výborně bavil a před očima mi po řádcích běžel film, takový akční film se spoustou krve, sexu a drsnejch hlášek. Prostě přesně to, co jsem očekával a potřeboval na odreagování. Proto plné skóre. ????

29.07.2020 5 z 5

Klan Klan Dmitrij Rus

Tak koukám jako puk. Můj přístup k této sérii je od začátku takový vlažný. Na jedničku jsem narazil nějakou prapodivnou náhodou a říkal jsem si, že to bude zase nějaká průměrná brakovinka (ne že bych tyhle věci nemiloval tělem i duší:)). Nicméně od prvních řádků jedničky se u mě dostavil "syndrom vtažení" do knížky. Na konci jedničky jsem měl takové to, sakra, co to bylo a kdy hergot vydají další díl!!! Pak jsem v návalu další literatury vlastě trochu pozapomněl na tuhle specialitku. Když vyšel druhý díl, dost jsem váhal, jestli si to vůbec koupit. Trvalo snad měsíc, než jsem po této knize sáhl a to ještě tak nějak z trucu... a BUM! Zase trefa do černého. Opět stejné pocity jako u jedničky a na konci opět kroutím hlavou, jak vydržím do příštího pokračování??

04.04.2019 5 z 5

Tyranie: 20 lekcí z 20. století Tyranie: 20 lekcí z 20. století Timothy Snyder

Dostal jsem ji od kamaráda, nutno říct, že jsem ji četl opravdu kouskovaně po jednotlivých kapitolách. Tohle je přesně "záchodovka". Prostě čtu na oné místnosti, ale pokaždé odcházím s tím, že musím hned konzultovat s ženou mezinárodní politickou situaci :). Ne, ale vážně je to napsané moc dobře I pro laickou veřejnost. Je to totiž dílo pochopitelné, je vidět hodně zkušeností autora a je vidět hlavně všeobecně jasná propojenost věcí, kterou si možná uvědomuji, taky mi přijde jasná, ale sám bych to neuměl formulovat. Je vidět ten rozhled a odbornost.

26.12.2018 5 z 5

Frost Frost Oskar Fuchs (p)

Tak se tak divím, kolik tu vidím špatných hodnocení. Zcela upřímně jsem s touto knihou spokojen. Dala mi přesně to, co jsem od ní očekával. Spoustu rychlé akce, drsná mluva a že se tam vyskytují pasáže jako z porna? A co jste čekali? Všichni milujeme F. Kotletu, který píše podobné věci a tam nám to nevadí a tady budeme dělat, jako že nás to uráží nebo co? Vím, že ta knížka má spoustu mezer a styl není úplně tak vybroušený, ale užil jsem si ji a dala mi přesně to, co jsem chtěl a potřeboval na oddechnutí. Nečekejte filozofickou knihu plnou hlubokomyslných myšlenek. Čekejte rychlou akci, kterou přečtěte za jedno odpoledne. Díky pane Fuchsi, mě Vaše knížka bavila a určitě si přečtu další.

03.07.2022 4 z 5

Vysoké sázky Vysoké sázky Dick Francis (p)

Lehké a příjemné čtení. Zajímavé je hlavně to, jak kniha působí - poutavě a napínavě zároveň, ačkoli neobsahuje žádné vyloženě brutální pasáže. Nic naplat, když někdo umí vtáhnout takto čtenáře do děje příběhu, musí to být mistr.

30.01.2022 5 z 5

Revoluce Revoluce František Kotleta (p)

Přečteno. Další zářez na pažbě knih z tvorby tohoto autora. Je to jako vždy, rychlé napínavé a plně funkční.. Jen poprvé za dlouhou dobu se mi tam vyskytlo pár takových nedotažených prvků.. Tak trochu se mi zdá, že se to asi ztrácí v té rychlé smršti akce. Je to trochu škoda, ale co už. Stejně jsem se bavil výborně, jako vždy.

16.08.2021 5 z 5