Křovák Křovák komentáře u knih

Můj život se lvy Můj život se lvy George Adamson

Autor podnikl tolik uzasnych vyprav v takovych podminkach, ze to co odbyva jednim odstavcem, by dnes vydalo na celou knihu. Mel to hozene jinak, po svem, zaroven byl prospesny, a to je skvele... btw. jeho zena Joy se narodila v Opave.

10.12.2021 4 z 5

Cizinecká legie - Všední život francouzské cizinecké legie Cizinecká legie - Všední život francouzské cizinecké legie Vasilij Vitaljevič Žuravljov

Preklad pana Doc. Et. Doc. PhDr. RnDr. Otto Zwettlera, CSc. patri k tomu nejhorsimu, co jsrm cetl. Obsah prumer... zajimave je, ze jde o pohled Rusa, misty se objevuje i osvezujici politicka nekorektnost, ktera NEodpovida Havlovskym idealum...

04.11.2021 2 z 5

Místa na půl cesty Místa na půl cesty Rory Stewart

Zajimavy, mirne nezodpovedny pocin prejit pesky z Heratu do Kabulu v roce 2002. Zvlastni, vysoce vzdelany Rory Stewart popisuje sve kladne i zaporne zkusenosti s beznymi afghanci a pomaha nam tak pochopit, ze demokracie nemuze fungovat tam, kde ji nikdo nechce.

12.09.2021 5 z 5

Autorka má extrémně černobílé vnímání reality mezinárodních vztahů, hraničící s naivitou. Rusko je Mordor, Česko je hobitín a západ je Rohan. Muslimové v ČR nejsou a když by se spletla, tak zásadně hodní. Ne že bych měl iluze o motivech Ruska, ale zase tak jim ta propaganda nejde, jejich weby jsou většinou směšně průhledné a směřované spíše na vlastní občany. Její popisy průměrného Čecha formou trapných klišé mě doslova uráží. Nejsme žádní naivní zahrádkáři, kteří se ze všeho podělají, neumí béknout anglicky a "sežerou" každou kravinu, kterou jim někdo naservíruje na netu. Tvrzení o tom, že od druhé světové války se nebráníme, je trapně účelové. A co posledních dvacet let, kdy naši vojáci bojují se spojenci po celém světě, a vůbec nemají špatné reference? To se nepočítá? Jiné země na tom nejsou o nic lépe, a to na západ i na východ. Kritizuje Zemana a Trumpa, ale nenabízí alternativu. Ano, je to smutné, ale nebylo z čeho vybírat, tak koho měli lidé volit? Tu zoufalost co volí ona?

13.07.2021 1 z 5

Z Izrastiny s láskou Z Izrastiny s láskou Jakub Szántó

Hezky napsane, ctive, poucne... az na ten uvod, ach jo... Pani Prochazkove sice urcite cecenske i afganske kulky kolem hlavy svistely, ale v jinych souvislostech. Naboj se sklada z nabojnice, zapalky, prachove sloze a STRELY. To, co vyletne z hlavne, je STRELA. Je to hrozny amaterismus s temi kulkami, neuveritelne zazrany u laicke verejnosti.

19.06.2021 3 z 5

12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu 12 pravidel pro život: Protilátka proti chaosu Jordan B. Peterson

Bohuzel jsem pro tento blabol vazil cestu ve spicce pres centrum:(

27.05.2021 odpad!

Zinkoví chlapci Zinkoví chlapci Světlana Alexandrovna Alexijevič

Diletantismus ruskych ozbrojenych sil podle popisu je neuveritelny...

14.03.2021 2 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Velmi čtivě napsané, vyvážený poměr faktů i příměrů. Pan Wohlleben sice tím, že principielně správně srovnává utrpení zvířat a stromů, hází vidle do teorie veganismu a vegetariánství (tak či onak usmrcujeme jiné živé bytosti ke své obživě, má snad třeba slunečnice menší právo na život, než sele? Pokud ano tak proč?), ale nelze s ním zásadně nesouhlasit.

14.12.2020 5 z 5

Knihkupec v Kábulu Knihkupec v Kábulu Åsne Seierstad

Velmi čitelné a poučné...

07.12.2020 5 z 5

Do kosmu krok za krokem Do kosmu krok za krokem Michael Voplatka

Povedený úvod do světa dobývání vesmíru od jeho počátků po současnost, srozumitelný i pro laiky a podaný čtivou a zábavnou formou.

13.10.2020 5 z 5

Dve sestry Dve sestry Åsne Seierstad

Skvela investigativni prace zalozena na tvrdych faktech, presto ctiva. Neuveritelny je postoj Noru, kde tolerance uz hluboce prechazi v blbost a naivitu... autorka ma "koule", palec nahoru.

22.09.2020 5 z 5

Bod zlomu Bod zlomu Ollie Ollerton (p)

Trochu nuda pokud hledate neco o SBS. Chlapik mel podivne detstvi, kde mu asi davali prilis volnosti, pote slouzil vlasti a chlastal, pak uz jen chlastal. Kniha je spise reklamou na jeho firmu a TV show, kde ucinkoval. Mizerny preklad delany vojenskym neznalkem a rada pravopisnych chyb tomu nepridaly.

14.09.2020 1 z 5

Okamžik před výbuchem Okamžik před výbuchem Douglas Laux

Profesni draha velmi neobvykla, dokonce sebekriticka, to se u americkych autoru ceni obzvlaste. Soukromy zivot pravdepodobne obcas pribarveny (prihoda s paragonem atd.). Celkove zajimave cteni

23.08.2020 4 z 5

Turnerovy deníky Turnerovy deníky Andrew Macdonald (p)

Zacatek vypada na zajimave "socialni postapo" se vztahem k soucasne rasisticke Floyd manii, ale pri prvnim elpasu se to projevi jako fasounsky brak, pro me necitelny.

01.07.2020 1 z 5

Cesta vojáka Cesta vojáka Michal Černý

Dobre, polopaticky popsana kariera Chrudimskeho vysadkare se vsim vsudy... zadne prehnane dramatizovani, realisticky popis, ctive

30.06.2020 3 z 5

Kam zmizel můj sýr? Kam zmizel můj sýr? Spencer Johnson

Kniha mi byla doporucena, ale nezaujala me.

13.06.2020 1 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Pozitivne pusobici kniha, coz je fajn. Autor se sice vyhyba pojmenovani problemu radikalni islamizace zapadu, ovsem jako Sved ji pravdepodobne vita. Jinak zajimave cteni, mel jsem 8 z 13 dobre;).

13.06.2020 3 z 5

V první linii: Z Leningradu až do Berlína V první linii: Z Leningradu až do Berlína Nikolaj Nikolajevič Nikulin

Popis neuveritelne diletantnosti sovetskeho vojenskeho veleni a neuveritelne zvireci vydrze tech, kterym veleli. Diky pane Nikuline

15.12.2019 5 z 5

Apač, který chtěl být orlem Apač, který chtěl být orlem Patrick Chauvel

Velmi poutave, pro me hlavne prvni polovina...
Zarazejici je, ze autor zadne z fotografii z uvadenych operaci nepublikuje (ani v knize ani jinde)

08.08.2019 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Velmi čtivá knížka, jen to nářečí mi sedí spíše na Hanou než na Vysočinu... originální počin. Je zajímavé, jak se autorka umí vcítit do nadrženého chlapa:).

17.07.2019 4 z 5