Kam zmizel můj sýr?

Kam se poděl můj Sýr? je podobenství, které odhaluje hluboké pravdy o změně. Je to zábavný a poučný příběh o čtyřech zajímavých postavičkách, které žijí v "Bludišti", kde hledají "Sýr". Sýr je metaforou toho, co v životě chceme, ať už je to zaměstnání, partnerský vztah, peníze, dům, svoboda, dobré zdraví, společenské uznání nebo duševní vyrovnanost. Bludiště je místo, kde hledáme to, co chceme - organizace, pro kterou pracujeme, rodina nebo společnost, ve které žijeme. Postavičky v příběhu čelí náhlé změně. Jedna z nich, která se nakonec vyrovná se změnou úspěšně, napíše na zeď bludiště, co se naučila. Až uvidíte nápis na zdi, naučíte se přistupovat ke změnám novým způsobem, jenž zmírní stres ve vašem životě. Příběh je určený pro všechny věkové skupiny. Můžete jej přečíst za hodinu, ale její hluboká moudrost vám zůstane na celý život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/257540/kam-zmizel-muj-syr-257540.jpg 3.7385
Literatura světová, Literatura naučná, Osobní rozvoj a styl
Vydáno, Baroque partners

Who moved my cheese?

Kniha Kam zmizel můj sýr?

bakjo95

Na můj vkus až moc sentimentální. Kdyby mi bylo 10, tak by se mi knížka určitě moc líbila jako čtení na dobrou noc, ale nějaké vyšší poselství v tom opravdu nevidím. Spíš zbytečně protáhlé podobenství o myškách, které by napsalo i 5leté dítě, dost možná i menším písmem.
Něco to do sebe má, ale rozhodně ne nic převratného. 50%

Křovák

Kniha mi byla doporucena, ale nezaujala me.

saryk93

Myšlenka knihy je sice hezká, ale můj názor je ten, že je kniha dost přeceňovaná. Uvědomuji si sice, že existuje spousta lidí, kterým kniha hodně dala, jelikož měli vše nastavené podobně jako Leňo a metafora v příběhu jim otevřela oči. Mně osobně to bohužel příliš nového nedalo, což, když se nad tím, tak zamyslím, je asi obrovská výhra. To, co mi ale v knize vadilo, bylo neustále opakování toho samého. Chápu důvod, proč to takto autor udělal, ale pro mě to byl bohužel dost "rušivý element". Kniha by šla zkrátit minimálně na polovinu a vše podstatné by tam přesto bylo. Z toho důvodu ubírám dvě hvězdy, jinak jako motivační kniha to nebylo špatné, ale četla jsem lepší.

Malýmedvěd

Tak jako ano, je to pravda, ale udělat z toho knihu? To jako vážně? Navíc ta nechutná agitka po americku na začátku, je skoro stejně dlouhá jako bajka samotná.

gemi

Podobenství (bajka), psané slabikářovým písmem, které by se dalo shrnout jedou větou "když se mění prostředí, musíte se měnit i vy", ovšem roztahané do sto (slabikářových) stran.

Mnaui

Čeká vás změna? Jste nespokojení? Nevíte, kam dal? Toto velmi vtipné, krátké a hlavně naprosto trefné vyprávění vám otevře oči a ukáže směr

Danka1975

Obdržela jsem jako dárek a po roce jsem po něm šáhla. To jsem si hned uvědomila, že jsem to kdysi, v době boomu četla. .. kdyby se zmenšilo písmo na normál a ubraly obrázky sýra, tak časopis Vlasta budete číst déle :-).. . včetně reklam :-)
No. . .netvrdím, že to není psané zábavně, člověk tam najde zvorce chování a příběh si převypráví dle sebe, ale zenit už má za sebou. . já hlavně tzv "vymejvárny" a naučené fráze apod opravdu nemusím. . při čtení jsem zvedala obočí, kroutila hlavou a trapně se usmívala . . .asi kdyby mi bylo o 20 méně. .dejme tomu bych dala 2,5.. dovedu si ale představit, že plno lidem radost udělá a budou mohutně kolektivně tleska a plácat se po ramenech, jak jme na meetincích dobří. . .A je tam za mě strašně cítit a americká kultura :-)))

PS, a to, že autor mnohokrát zmiňuje, že je sýr starý, začíná být cítit a raději od něj pryč. . . ALE není kolikrát právě strarý uzrálý sýr ten kvallitní, drahý, vzácný atd?. . Neopuštíme kolikrát osvědcěné, dobré věci pro nové, neopravujeme, ale vyhazujeme???. .:-((((

Angie_Missfit

Pokud je kniha tenoučká, ale papír tlustý, text vytištěný velkým písmem s širokým řádkováním a prvních 25 stran zabírají pochvalné recenze, automaticky zbystřím. V tu chvíli mám totiž před sebou buď brak, na který byla škoda i ta trocha papíru, nebo geniální minimalistický mindfuck, u něhož více slov netřeba. Tato kniha byla bohužel ten první případ. Přesto se celou dobu snaží tvářit jako ten druhý, jenže nemá vlastně na čem stavět. Točí se kolem jednoduchého, až stupidního příběhu, který by běžné děti roznesly po pěti minutách na kopytech svými zvídavými dotazy, na které autor nemá jak odpovědět, protože jeho metafory stojí na hodně vratkých základech. Zajímalo by mě, kdy a jak se stane, že se z řady z nás, kteří jsme jako děti byli vnímaví k příběhům, jejich logice, přidané hodnotě a vztažitelnosti na život, stanou v dospělosti lidé, kteří čtou a vestoje tleskají takovým kecům. Stačí, abych napsala jednu jedinou větu a okamžitě vyspoileruju veškeré (ano, opravdu veškeré) sdělení knihy: "Změny se prostě dějí, a tak je lepší s tím počítat a pružně na ně reagovat." Jo, to je fakt všechno. Autor se tváří, jako by čtenáři předkládal voňavý čerstvý ementál, a zatím mu podstrkuje camembert značky Kaufland, který zůstal týden zapomenut v teple trampské krosny. Alespoň mi kniha zabrala asi jen hodinu času, a já se tak můžu vrhnout na další knihy, o kterých jsem přesvědčená, že mě obohatí trochu více. Tento sýr už nikdy víc.

Faktomluva
Faktomluva