Do kosmu krok za krokem

Krok za krokem o fascinujícím oboru, který stojí na samotném vrcholu technologického pokroku lidstva. Poutavý průřez historií kosmonautiky od prvních, často neúspěšných kroků přes prudký rozvoj až po slibně se vyvíjející současnost. Kniha systematicky, krok za krokem, provádí čtenáře atraktivním odvětvím kosmonautiky tak, jak se v průběhu času vyvíjela. Nejde přitom o suchý výčet všech historických událostí. Nejedná se ani o technickou encyklopedii. Cílem knihy je podat lidem, které tento obor zajímá a chtěli by se o něm dozvědět více, čtenářsky přívětivé seznámení s kosmonautikou a jejími hlavními rysy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451411/big_do-kosmu-krok-za-krokem-PP1-451411.jpg 4.59

Kniha Do kosmu krok za krokem

motokatty
21.03.2021

Naprosto fantastická knížka (nejen) pro ty z vás, kteří se chcete o kosmonautice dozvědět mnohem víc, než to co nám řekli ve škole.
Kniha je psána velice čtivou a snadno srozumitelnou formou (alá Daniel Stach). Střídají se vždy kapitola příběhová (kde autor popisuje určitou "akci" např. jak probíhalo "vysazování Hubbleova teleskopu z raketoplánu Discovery) s kapitolou naučnou, kde zase trochu podrobněji rozebírá dané téma "z předchozího příběhu".
Text velmi často doplňují vkusně vybrané fotografie (barevné i černobílé).
Ačkoliv se to možná na první pohled nemusí zdát (kniha má klasický formát a necelých 250 stran), tak v ní skutečně najdete "vše" od prvních letů do vesmíru až po popis každodenní práce kosmonauta na vesmírné stanici ISS.

Křovák
13.10.2020

Povedený úvod do světa dobývání vesmíru od jeho počátků po současnost, srozumitelný i pro laiky a podaný čtivou a zábavnou formou.