kroftik kroftik komentáře u knih

Tentokrát to bude jinak Tentokrát to bude jinak Alexandra Potter

Už dlouho jsem od A. Potter nic nečetla, tak vlastně nevím, jestli to bylo typem knížky a nebo příběhem samotným. Zpočátku jsem se nemohla začíst, pak mi to zas přišlo celé opravdu předvídatelné a nakonec vlastně ani postavy nebyli žádní extra sympaťáci. Lehký podprůměr.

26.02.2017 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Patrik Hartl mě baví... Upřímně...koho ne, že? :-) První knížka, kterou jsem od něho četla, a hned za pět hvězdiček. Byla jsem mile překvapena. Je to čtivé a zábavné, ale také lidské a já si to užila.

02.02.2017 5 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Musím konstatovat, že druhý díl mi přišel o ždibec lepší. Souhlasím s předchozím komentářem v tom, že jsem se už tolik v postavách neztrácela, a proto se mi to celé četlo vcelku plynule. Přesto, zřejmě abychom mentálně nezaháleli, přibyla další doslova halda postav. Že by knížka měla závěr už jsem po zkušenosti z prvního dílu nečekala, takže ani v tomhle žádné zklamání. Tentokrát poctivé tři hvězdičky.

09.05.2016 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Za mě trošku zklamání. Přiznám se, že i já jsem se nechala zlákat nálepkou "jen pro silné povahy" v kombinaci s lehce děsivým přebalem knihy. Určitě neříkám, že by to, co se v knize odehrává, bylo normální a běžné, to vůbec, ale ve mě to žádné negativní emoce nebudilo.Nejspíš díky tomu, jak je kniha napsaná a příběh vystavěný. Velký počet postav, ve kterých jsem se chvílema ztrácela, mě odtrhával od děje příběhu. Je to jako filmový horor od kterého čekáte, že se počůráte strachy, a najednou je konec (ještě ke všemu otevřený) a vy sedíte a víte, že si to prostě jenom můžete odškrtnout ze seznamu filmů, které chcete vidět.

26.04.2016 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Ne nadarmo považuji Jodi Picoult za jednu ze svých nejoblíbenějších autorek. Každý její příběh je jiný a přesto promyšlený a propracovaný. Obecně nemám ráda téma 2. světové války, koncentračních táboru a utrpení v nich, ale Vypravěčka mi přesvědčila o tom, že i knížka s takhle těžkým tématem stojí za přečtení. Byla skvělá, dá-li se to takhle napsat.

26.04.2016 4 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Mně se na Lásce na zavolanou líbilo, že vydrží člověka napínat, kdy už konečně přijde ta pravá romantika. S. Kinsella porušila zaběhnutý scénář romantických příběhů - holka má kluka, je to hňup, ona to nevidí, potká jiného, dají se dohromady, nastanou problémy, ty se však vyřeší a je tu happyend :-) Prostě to pro mě není prvoplánový romantický příběh, i když děj je předvídatelný, a opravdu mě to bavilo!!!

20.07.2015 4 z 5

S kým dnes budeš spát? S kým dnes budeš spát? Madeleine Wickham

Na obálce knihy je napsáno, že knihy vydané pod pseudonymem S. Kinsella jsou jiné než knihy vydané jako M. Wickham. Je to tak a člověk, když se pouští do knížky podepsané M. Wickham, s tím musí počítat. Takže stručně: sečteno a podtrženo nebylo to vůbec špatné, ale do S. Kinselly to má daleko :-)

17.07.2015 3 z 5

Dokážete udržet tajemství? Dokážete udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Dokážete udržet tajemství je Sophie Kinsella v celé parádě. Tahle knížka je celá přesně taková, jakou od autorky očekávám. Zábavná oddechovka, která se skvěle čte. Řadím ji vedle Shopaholičky a Bohyně v domácnosti k opravdu povedeným.

06.07.2015 4 z 5

Musela jsem zemřít Musela jsem zemřít Anita Moorjani

Připojím se k těm, pro které byly stravitelnější první dvě třetiny knihy a ta poslední těžší. Asi opravdu nejsem duševně tak daleko, abych poslední část knihy plně vstřebala a pochopila... Každopádně po spoustě beletrie to bylo při nejmenším zajímavé a možná i trošku podnětné.

03.07.2015 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Vůbec to nebylo špatné, přesto mi dělalo problém nechat se knihou pohltit. Ač se jedná o skvělý námět a autorčinu stylu není co vytknout, ono pomyslné "musím číst každou volnou chvilku" se (bohužel nevím proč) nekonalo.

09.02.2015 3 z 5

Neděle u bazénu Neděle u bazénu Madeleine Wickham

Souhlasím, že psaní "vážnějších" knih není Kinsellina nejsilnější stránka. Neděli u bazénu bych ale nezavrhovala. Ano, je to jiné než většina jejích knížek, a možná právě proto zajímavé. Děj je trošku předvídatelný a občas jsem se v postavách ztrácela. Na druhou stranu...i přesto, že si cením autorčiny snahy vyzkoušet něco jiného, nového, doufám, že se v budoucnu bude držet toho, co jí jde při psaní románů nejlépe - humoru.

18.10.2014 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak. I přes můj počáteční skeptický pohled musím přiznat, že i mě kniha pohltila. Moje nejistota pramenila z toho, že film Nedotknutelní (který se zabývá podobným tématem) je jedním z mých nejoblíbenějších a těžko se mu něco vyrovná, či ho snad předčí. Ale nejde srovnávat knihu a film, stejně tak jako nejde srovnávat oba příběhy. Než jsem Tě poznala je skvělá kniha, silný příběh, báječně napsaný. Zanechala ve mně emoce, díky kterým si tuhle lovestory budu pamatovat dlouho.

23.07.2014 5 z 5

Dokonalá nevěsta Dokonalá nevěsta Sophie Kinsella (p)

Tak tahle Kinsella je pro mě docela zklamáním... Vůbec to není tak čtivé a zábavné, jak jsem zvyklá. Příběh je sám o sobě dost plytký, postavy, včetně té hlavní, nijak extra sympatické a nechci přehánět, ale celé to trošku zavání skutečnou červenou knihovnou... Přečíst se to dá, ale je to zatím nejhorší knížka, kterou jsem od autorky četla. Ale... i mistr tesař se utne, takže díky bohu, že ty ostatní knížky mi Dokonalou nevěstu vynahradí.

06.07.2014 3 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Co na to napsat? Ano, je to strašné, ale tak nějak jsem čekala, že to nebude veselé počtení. Oceňuji, že se knížka nezaobírala pouze tématem nasilí a zneužívání, ale obecně lidskou omezeností, xenofobií a náboženským fanatismem. A před autorkou samotnou, před její vůlí, odhodlánim a činy jednoduše SMEKÁM.

03.07.2014 4 z 5

...a postarej se o Elišku ...a postarej se o Elišku Lucie Müllerová

Nebylo to úplně špatné, ale skvělé také ne. Souhlasím, že je příběh plochý a neubránila jsem se pocitu, že ho autorce prostě nevěřím. Myslím, že kdyby byl podle skutečnosti (nikde jsem se nedočeta, že by tomu tak bylo), byl by napsaný a vyzněl by úplně jinak. Takhle ve mně zanechal absolutně nulovou odezvu. Možná si budu pamatovat, že jsem si knížku pořídila za 29,- v Levných knihách...

30.06.2014 3 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Nechci se u každé autorčiny knížky opakovat a psát stále dokola milé, zábavné, čtivé...Proto bych ráda vyzvedla jí samotnou. S každou knížkou ji mám raději a raději. Ač stejný žánr a občas se opakující nějaké drobnosti, každá knížka je neotřelá a originálně vymyšlená a přesto si drží svůj standard. Nedokáži říct takhle je lepší, takhle horší, všechny, které jsem četla, jsou skvělé. Takže Vzpomínáš si? určitě ANO! :-)

29.06.2014 4 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Budu stručná, bylo to skvělé :-) Obecně "holčičí románky" nepatří mezi extra náročné čtení, ale jsou knížky, které jsou stupidnější, jsou knížky lepší, vtipnější... A takhle? Ta je moc fajn. Za mě tedy, naprostá spokojenost!

28.06.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Tak to shrnu... Jednička ok, dvojka dejme tomu a trojka? Peklo :-) Ne, trošku přeháním, ale jednoduše to nebyl to můj šálek kávy. Upřímně jsem knihu dočetla jen díky předešlým dvěma dílům, abych měla trilogii kompletní a narovinu... dalo mi to sakra práci.

20.06.2014 2 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Bylo to dobré. Dobré v tomto případě znamená, že se rozhodně nebudu bránit poslednímu dílu, ale zároveň vím, že se trilogie nezařadí mezi moje nej. Po dvou knížkách máte hlavní hrdiny rádi natolik, že prostě musíte vědět, jak to celé dopadne... :-)

04.05.2014 3 z 5

Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Trudný konec ústřičného chlapečka a jiné příběhy Tim Burton

Co se týká mých oblíbených režisérů, jsem vybíravá. Co se týká dobré poezie, jsem ještě o dost vybíravější. Ale když geniální režisér napíše geniální poezii a vznikne tak úžasná, neotřelá knížka, nezbývá mi, než se tetelit blahem, že všechny groteskní postavičky z téhle sbírky mají čestné místo v mojí knihovně :-)

09.04.2014 5 z 5