Krizovakri Krizovakri komentáře u knih

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Kdo chce hodnotnou, těžkou a inteligentní literaturu, tuhle knížku nebrat. Kdo si chce odpočinout, odreagovat, vzrušit a pobavit, tak vřele doporučuju. Knihu jsem přečetla na jeden dech a spojení magie, erotiky a akčních scén mě velmi bavila. Další knihu od autora si rada přečtu.

21.08.2020 4 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha od těchto autorů snad nikdy nezklame. Strhující začátek, napínavý střed, avšak mnohdy až nereálný konec, za který by se nemusel stydět ani James Bond. Přesto mi to však nekazí dojem z knihy, protože těchto pasáží bylo skromně. Obdivuje, jak autoři dokáží popsat situace, prostředí a hlavně osoby. Obraz Jurka Waltera mě mnohdy strašil ve snech, jelikož je v knize velmi dobře a zároveň strašidelně popsán. Charakter postav je zároveň umocněn situacemi. Mohu vřele doporučit milovníkům severských detektivek, které nepostrádají trochu sadistické a šokující prvky.

23.07.2020 4 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Kniha je velmi čtivá, ale zároveň napsaný tak, že i po týdenní pauze čtení vám nedělá problém vrátit se do děje. Hlavní postava detektiva, drsného samorosty, je sice trochu ohraná, nicméně mi to nezkazil celkový dojem z knihy. Do poslední chvíle jsem nevěděla, kdo je vrah a to je polovina úspěchu. Takže konec jsem dočetla jedním dechem. Tohoto autora řadim mezi své oblíbené detektivek.

20.06.2020 4 z 5

Postřehy teplákové bohyně Postřehy teplákové bohyně Zuzana Hubeňáková

Dlouho se mi nestalo, abych se večer v posteli smála u knihy. Takže děkuji, tepláková bohyně, za prodloužení mého života. Rozdělení knihy na krátké povídky mi jako matce malého prcka přišlo vhod. Byly samozřejmě slabší pasáže, u kterých jsem přemýšlela o pravdivosti či reálnosti události, ale která kniha takové pasáže nemá...pár povídek jsem dala povinně přečíst manželovi a jednu povídku jsme si dokonce předčítali na posezení s přáteli.???? Až tak vtipná byla. Takže za mě super oddech od náročnější literatury a drsných detektivek.

21.04.2020 3 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Skvělá, skvělá, skvělá. Měla by být povinná všem rodičům. Kniha je na pomezí naučné a zábavné literatury. I když jsem měla strach právě z té odbornosti, text je strašně čtivý a chytlavý. Způsob děje jako dialogů dvou kolegů je neotřelý a příjemný. Pan Herman krásné pojmenována věci, které vnitřně víme a známe, ale až tou pěkně formulovanou větou dojde k Aha efektu. Mám chuť si některé pasáže vytesat někde doma. Přesto mám jednu výtku. Jako mámu, mě hřeje autorovo opěvování a úcta k ženě jako k matce, přesto mě v některých momentech přišla role matky jako začátek a konec všeho. Přesto klobouk dolů před jejich názory a přesvědčením, se kterými se v mnoha ohledech stotožňuji.

21.03.2020 4 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Se čtením této knihy je dobré počkat, až budete mít děti. Stejně tak je tato kniha určena spíše ženám. Pokud tyto podmínky čtenář splňuje, čeká ho skvělá knížka u které se budete potutelně usmívat a říkat si ,,vím přesně, o čem mluví". ???? Výhodou také je, že pokud kvůli zlobivým dětem, či zrádnostem ginu, nebudete několik dní číst, k ději je jednoduché se vrátit a rychle se zorientujete. Za mě skvělá odpočinková kniha.

09.03.2020 4 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Mám ráda severské detektivky od tohoto autora a na tuto jsem se velmi těšila. Ovšem nezařadím ji do svých nejoblíbenějších. Postup vraha i styl vyšetřování mnohdy připomínal scény z bondovky. Co však musím pochválit, je dobře napsaný závěr knihy, který gradoval tak, že jsem místo plánované půl hodiny čtení před spaním, četla skoro do dvě hodiny
???? Detektiv Joona je jistá sázka na dobré čtivo.

23.01.2020 3 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Děj knížky neobsahuje žádné velké zvraty, vyvrcholení či dobrodružství, a přesto je příběh poutavý a drží vás v napětí. Autor krásně vystihl, kam až může dojít mateřská láska. Zároveň jsem po celou dobu čtení nevěděla, na či straně vlastně jsem, zda na straně matky, nebo přítelkyně. Za mě tedy velmi povedené drama a příjemná změna od fantasy a severských detektivek.

15.11.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Knížka byla velmi čtivá a prolínání přítomnosti a minulosti nebylo matoucí a rušivé. Některé detaily byly krásné popsané a až do poslední chvíle nebylo jasné nic. Bohužel konec by si zasloužil více péče. Spousta otázek se nevyřešila, nebo byla naopak objasněna pouze konstatováním postavy do ztracena. Když to shrnul, atmosféra skvělá, čtivost výborná, nápad s křídou neotřelý, ale do pořádné a kvalitní severské detektivky jí ještě něco chybí.

17.09.2019 3 z 5

Zapadákov Zapadákov Jeffery Deaver

Myšlenka knihy a styl pachatele je velmi nápaditý. Způsob zabíjení je netradiční a dobře vymyšlený. To způsobuje, že kniha vás udržuje v napětí a snadno si lze představit, že takhle to může být i ve skutečnosti. Bohužel závěr knihy mi zkazil tento vybudovaný dojem. Celý případ se vyřeší snad během pěti stran a žádný aha efekt nečekejte. Konec je rychlý, nezajímavý a v oblasti osobního života hrdinky i naivní a předvídatelný. Škoda že si autor nedal větší práci se závěrem knihy. Jinak skvělý námět film.

08.09.2019 2 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Velmi vhodná kniha pro ty, kteří padnou večer do postele a nechtíc jim u knihy padají víčka. Kapitolu jsou krátké a děj hladce a nenáročně plyne. Styl psaní není složitý, ale o to víc vyniká svou lidskostí a důvtipem. Knihu tohoto typu jsem četla poprvé a určitě ne naposled.

07.08.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Je velmi obdivuhodné, jak životní nezajímavé příběhy lze napsat tak zajímavě a poutavě. Styl autorova psaní mě baví. Nepřehání, nevnucuje a nenudí . Tuto knížku jsem i přes její tloušťku přečetla rychle a je důkazem toho, že i bez draků, sexu a vražd lze napsat krásnou knížku ze života, ve které se člověk tak trochu najde.

21.07.2019 4 z 5

Život udeří, kam se mu zachce Život udeří, kam se mu zachce Petra Hülsmann

Nejdříve začnu chválou. Velmi oceňuji jazyk, kterým je kniha napsaná. Text je plynulý a uhlazený. Dějově je kniha slabší. Byla by úžasným námětem na romantický film na Prima Love. Příběh je předvídatelný, jednoduchý a v některých pasážích naivní a příliš sladký. Tomu odpovídá i konec knihy, který mě vyloženě nudil a při dočítání už jsem pokukovala po jiné knížce. Pokud však máte rádi odpočinkové románky s dobrým koncem, klidně do toho.

25.06.2019 2 z 5

Divná Jadie Divná Jadie Torey L. Hayden (p)

Drsný děj s šokujícími událostmi, který Vás nenechá knížku odložit. Avšak nezaručuji, že se Vám pak bude dobře spát. Každopádně se jedná o knihu, na kterou nezapomenu a možná by si zasloužila i filmovou adaptaci. Inspirace zkutečnou událostí přispívá k mrazení v zádech.

03.05.2019 5 z 5

Dovolená s moderním fotrem Dovolená s moderním fotrem Dominik Landsman

Velmi lehká a milá kniha, kterou si zpříjemníte tak 5 večeru, jelikož je děj velmi dynamický a rychle čtivý. V pár momentech si asi každá vdaná žena řekne ,,to je jak u nás" a zároveň si uvědomí hrozné aspekty českého turisty. Knihu jsem četla po knize o 700 stránkách, takže pro mě byla ideální odpočinkovou volbou. Určitě není poslední od této manželské dvojice .

03.05.2019 4 z 5

Plíseň Plíseň Siri Pettersen

Oproti první knize byl druhý díl trochu zklamání. První polovina byla ještě čtivá a napínavá, druhá polovina byla však roztržitá a zmatečná. Děj skákal od jednoho světa k druhému a některé zásadní momenty nebyly dostatečně vysvětleny. Z toho důvodu pak působil děj necelistvým dojmem. Musím uznat, že konec knihy jsem přečetla spíše z povinnosti a do třetího dílu se budu muset hodně přemlouvat.

26.04.2019 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Když jsem zjistila, že kniha je psána z dvou úhlů pohledu bratra a sestry, měla jsem obavu, zda mě bude druhá půlka knihy vlastně bavit, když dějová linka bude stejná. Avšak mě obavy byly po prvních stránkách rozdrceny. Velmi obdivuju autorův um napsat knihu netradiční a zároveň tak povedeným způsobem. Tato kniha bude jedna z mála, která bude určitě putovat dál po mé rodině. Kniha je důkazem toho, že i obyčejný životní příběh nemusí být napsán obyčejně.

27.01.2019 4 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Celkem povedená fantasy, která je spíše pro pány. Chyběla mi zde nějaká ženská postava a trochu lásky. :-) Ale jinak moc hezky napsané.

11.10.2018 3 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Toto je typ knihy, kterou přečtete jen pro, aby Vaše záložka nezůstala ležet uprostřed knihy. Styl psaní je pěkný, ale děj pouze popisuje život dvou lidí za druhé světové války. Ani na chvíli jsem nepocítila pocit napětí, či překvapení.

19.09.2017 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Přes všechnu tu chválu mě kniha trochu zklamala. Je zde sice krásně popsána krutost tamní doby a autorův popis je velmi živý, ale děj nemá gradaci.

19.09.2017 2 z 5