kristyna0578

Deník jóga matkyDeník jóga matkyŠárka Vojáčková Konečná

Šárka prostě píše skvěle! Knížka byla plná situací jak humorných, tak doejmných. Velmi obdivuji autorčinu hloubkovou znalost jógy a jakou nenásilnou formou to umí převést do každodenního života. Příjemná oddychová? knížka, která vede k zamyšlení.

včera

Svědectví o životě v KLDRSvědectví o životě v KLDRNina Špitálníková

(+ SPOILER) Toto se těžko hodnotí. Knížka je vizuálně krásná, skvělá grafika a forma byla určitě zvolená dobře. Každý rozhovor byl velmi čtivý a autorka většinou pokládala otázky, které bych zvolila i já sama. Navíc velmi oceňuji, že narozdíl od poslední knihy, již byly poznámky vloženy přímo pod samotným textem, takže vše bylo přehlednější. No a samotný obsah? Fuu... To byla/je síla. Opravdu se těžko věří tomu, že se "to" někde na světě děje. Malá ukázka absurdity (!), kdo nečetl, určitě doporučuji!
,,Jednoho dne se začala objevovat tvrzení, že je třetí denní jídlo nezdravé. Ulice byly polepeny propagandistickými plakáty a v televizi dokonce běžel takový edukativní pořad, nebo spíše reklama, kde jeden muž jedl oběd a náhle kvůli tomu zemřel. Vláda pak přišla s tím, že máme jíst jen dvě jídla denně kvůli zdraví severokorejského národa."

Námi to končíNámi to končíColleen Hoover

Jistě se jedná o velmi silný příběh, jak už u této autorky bývá zvykem. Kniha je velmi čtivá a všechny postavy jsou popsané tak, že se s nimi čtenář velmi snadno ztotožní a prožívá s nimi vše, co se v knize odehrává. Přiznám se, že samotný příběh mě až tolik neoslovil, ale to, co mě nejvíce zasáhlo, byla závěrečná slova autorky. Zkrátka, kdo "to" osobně neprožije, nemůže ani pořádně prožít tuto knihu.

Rozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouRozpojené státy: Amerika nejen televizní kamerouMartin Řezníček

Kniha je nepochybně velmi zajímává a určitě by po ní měl sáhnout každý, koho zajímá, jak to vlastně v té ,,vysněné" Americe chodí. Kniha je rozdělena do třech částí, přičemž u té poslední je dobré mít už nějaké znalosti o USA, jinak se zde člověk snadno ztratí. Mnoho věcí o USA se mi potvrdilo, mnoho mě překvapilo. Pak Řezníček je bezpochyby velmi zajímavá osobnost a myslím, že je škoda, že je knize nedostalo větší pozornosti.

Mezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDRMezi dvěma Kimy: Na studiích v KLDRNina Špitálníková

Celou knihu bych označila jako velmi kvalitní odbornou práci. Všechny informace jsou zde velmi zajímavé a také často velmi detailně popsané s mnoha a mnoha! odkazy na zdroje. Bohužel pokud už nalistujete zdroj na konci knihy, může vás nepříjemně překvapit, že se jedná jen o odkaz na internetovou stránku, knihu, autora či v tom lepším případě narazíte na kratičký odstavec, který vás do dané problematiky více uvede. Kdyby v knize nebyly osobní zážitky a poznatky autorky, myslím, že bych měla velký problém celou knihu přelouskat. Na druhou stranu, kniha splnila mé očekávání - tedy dozvědět se více o KLDR.

Supi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zooSupi v hotelu Continental a další zápisky ředitele zooMiroslav Bobek

Velmi příjemné oddychové čtení pro všechny příznivce zoologických zahrad.

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Kniha byla krásná a smutná zároveň. I když nejsem vdaná, nemám děti a ani se o ně nepokouším, celý příběh mně velice hluboko zasáhl a musela jsem o tom poté hodně přemýšlet. Jediné, co bych vytknula byly dopisy na konci, které byly na mě už vážně hodně přeslazené. Každopádně se k této autorce v budoucnu určitě ráda vrátím. Za mě 5*!

ChirurgChirurgPetra Dvořáková

Nikdy bych nevěřila, že se tak moc dokážu vžít s postavou, jakou je MUDr. Hynek Grábl, chlap ve čtyřicítce, alkoholik, nevěrník. Kniha má velmi dobré tempo a je zde neuvěřitelně dobře vykresleno nemocniční prostředí. Všechno skvěle podtrhuje ,,chlapský jazyk", bravo autorce!

01.11.2020

Foukneš do pěnyFoukneš do pěnyRadka Třeštíková

Moje první knížka od autorky a hned taková jízda! Já jsem si knihu moc užila, celá cesta Vladěny mě bavila, a i když hrdinka občas jednala dost nepochopitelně a zvláštně, všechno jsem to s ní stoprocentně prožila. Rozumím, že se některým lidem styl této knihy nelíbí, ale za mě určitě 5 hvězd! a sáhnu i po dalších knihách od Třeštíkové.

29.07.2020