kristeen kristeen komentáře u knih

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Skvěle napsané a opět strašidelně přesné. Na Soukupové mě baví, že mě nutí přemýšlet nad sebou samou a svým chováním a nad tím, jak komunikuji se svým okolím. Některé věty mi leží stále v hlavě, a já doufám, že tam zůstanou, a já je nikdy (anebo už nikdy) nevyslovím...stejně jako se vyhnu tisícům dalších chyb, kterých se dopouštějí hrdinové jejích knih...

28.08.2019 5 z 5

Povídky pro Zuzanku Povídky pro Zuzanku Lucie Jirotková

Některé příběhy jsou stále stejné, i když psané před lety. Čteme každý rok aspoň jednou a pokaždé potěší a vyvolá úsměv.

24.08.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Nepostrádá napětí, skvěle vystavená atmosféra...ale ve výsledku mě vypravěč nedokázal o své pravdě přesvědčit. Což ale neznamená, že to nebyla dobrodružná výprava do hlubin lesa a lidských strachů...

15.08.2019 4 z 5

Polární pohádka Polární pohádka Daniela Krolupperová

Milá knížka vhodná i pro menší děti, pěkně napsaná i ilustrovaná, příběh s poučením, ale nenásilnou formou.

04.08.2019 4 z 5

Manka Manka Václav Čtvrtek (p)

Příliš dlouhé kapitoly na dětské čtení, komplikovanější jazyk a vojenská témata ... tenhle díl nás zkrátka nezaujal. Oproti Rumcajsovi a Cipiskovi byl tento díl zklamáním...

04.08.2019 2 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Nenudí, ale ani nepřekvapí. Naštěstí klasická konverzační klišé nejsou tak častá, a kniha si udržuje mírné tempo i napětí. Přesto je to čtení, bez kterého se lze snadno obejít.

14.07.2019 2 z 5

Nyxia Nyxia Scott Reintgen

Navzdory tajuplnému názvu nečekejte žádné složité technické popisy vesmírných modulů a zařízení, naopak někdy je trochu složité si daná zařízení při autorově popisu představit. To ale knížce neubírá na čtivosti. Opravdu napínavých částí není mnoho, ale příběh drží tvar i tempo a výsledkem je tak příjemné odpočinkové čtení s vyhlídkou dalšího pokračování...

05.07.2019 3 z 5

Zubr si hledá hnízdo Zubr si hledá hnízdo Oksana Bula

Krásně ilustrované, milý příběh...Škoda, že tak krátký, ve světě tukoňů by se jistě dalo vydržet i déle.

21.06.2019 4 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Nečekala jsem, že mě tahle kniha tak nadchne, četla jsem ji s ostýchavým nadšením-přece jen málokdo ten děj nezná. Co mě místy trochu zaráželo byla přímost a někdy až krutost s jakou autor popisuje charaktery hlavních hrdinů a peripetie jejich životů. Např. Štěpky mi bylo většinu knihy prostě líto, protože tak, jak je vylíčená, nemohla prakticky svůj osud příliš změnit...a ani další aktéři si moc slitování nezasloužili. Ale asi proto je ta kniha opravdu jedinečná, protože dobu, a problémy, které přinášela, popisuje bez zbytečných okras a velmi napřímo.

15.06.2019 4 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Krátké, ale děti to určitě chytne. Dobrý nápad, pěkné ilustrace... knížka, ke které se děti budou rády vracet (a vymýšlet si vlastní dopisy).

13.06.2019 4 z 5

Jak tukoni zachránili strom Jak tukoni zachránili strom Oksana Bula

Ilustrace opravdu krásné, je příjemné se ponořit do světa tukoňů. Nicméně, buď tedy mělo zůstat jen u nich, nebo by bylo vhodnější přidat více textu. Kniha je určena dětem ode dvou let (?!), ale dost pochybuji, že by se jim podařilo příběh rozklíčovat. Musím přiznat, že jsme celý příběh pochopili až napotřetí a stejně jsem měla co dovysvětlovat. Zdá se mi, že je to spíše kniha pro starší, pro dětské čtenáře (i nečtenáře) mi přijde zbytečně komplikovaná. Mně se líbila, ale děti v podstatě nezaujala, protože jí nerozuměly.

07.06.2019 3 z 5

Doplavat domů Doplavat domů Deborah Levy

Krátká, ale hutná a působivá próza. Francouzské léto v Nice doslova cítíte na kůži, na které Vás současně mrazí z předurčenosti osudů přítomných postav. Vynikající je i doslov.

25.05.2019 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Přiznávám bez mučení, že poslední pasáž jsem přeskočila...opravdu je to střih a výrazná změna, která po tom, co se člověk ponoří do Bajzova světa na malém městě, prostě zcela změní atmosféru...

19.05.2019 3 z 5

Ostrov v bodě Nemo Ostrov v bodě Nemo Jean-Marie Blas de Roblès

Trochu nevyzpytatelná, na každý pád překvapivá, a ve výsledku nakonec určitě přečteníhodná. Začátek i konec mají poněkud větší dějové napětí, v mezikapitolách se dá občas trochu tápat, ale svými popisy, odkazy či humorem rozhodně nenudí.

22.04.2019 4 z 5

Čuňa, Zulu a Ferda Čuňa, Zulu a Ferda Bohumil Matějovský

Příběh, co má hlavu i patu, zvířátka a jedna velká výprava, jejíž cíl může být zcela jinde, než bylo původně v plánu...jen nevím, jak teď dětem vysvětlit, že jitrnice nejsou největší zlo, co je může potkat :-D

13.04.2019 4 z 5

Dušinka, víla věcí Dušinka, víla věcí Ester Stará

Překvapivě milé a pěkně napsané. Zajímavé a nenásilné prolnutí reality s fantazií. Vhodné pro děti od pěti let.

24.03.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Celkově velmi příjemné a poutavé čtení. Kniha není tak naléhavá a srdceryvná jako pozdější opěvovaná Hana, ale zato o to více nabitá překvapivými zvraty a momenty. Nejsou zde hluchá místa, příběhy celé rozvětvené rodiny působí věrohodně a nepostrádají lehkost.

20.02.2019 5 z 5

Dlouhý krok do tmy Dlouhý krok do tmy Tomáš Bandžuch

Téma mi na začátku přišlo odtažité...ovšem autor vytvořil kolem (v detailu) málo známých událostí velmi specifickou atmosféru, a zasadil do ní postavy, které se v mlze, dešti i větru (a hlavně víru těchto událostí) vynořují a zase ztrácí s takovou lehkostí, že byla radost knihu číst.

05.02.2019 4 z 5

Velká medvědí cesta Velká medvědí cesta Zbyněk Černík

Jestli to je pokus o to, vychovat uvědomnělé děti, které se budou orientovat v současných společenských problémech, pak je asi vše v pořádku....ale pokud to měla být knížka, která bude děti bavit, pak se zcela jistě míjí (v záplavě přirovnání a podivných zápletek) účinkem.

05.02.2019 2 z 5

Výsek Výsek Emil Hakl (p)

Asi nelze čekat, že by sbírka fejetonů od Emila Hakla byla nějak hlubokomyslnou knihou, co Vás usadí a bude čapkovsky nutit k zamyšlení. Je v ní ale tolik pravdivých poznatků (nejen) o současnosti, že v každém případě potěší. A hlavně upřímně pobaví - a to je vzácné...

16.01.2019 4 z 5