Výsek

Výsek https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390309/bmid_vysek-hIZ-390309.png 3 24 9

Výběr fejetonů, které vznikaly pro rubriku Pavlač magazínu Čilichili v letech 2005–2016 Jedenáct let vycházely pravidelně v časopise Čilichili sloupky Pavlač Emila Hakla. Zveřejnit všechny by nejspíš bylo čtenářsky neúnosné, a tak jsme se vydali osvědčenou cestou autorského výběru. Výbor z Pavlače Emila Hakla obsahuje nejvýraznější kousky z autorovy sloupkařské dekády.... celý text

Dunkelhell
14.01.2023 4 z 5

Cetl jsem celkem 2x, poprve, kdyz fejetony vysly, podruhe ted za jednoho leniveho vanocniho odpoledne, a udelal jsem dobre. Hakl je bez diskuze v top 3 ceskych spisovatelu soucasnosti. Fejetony davaji nahlednout do autorova soukromi a zasveceni ctenari vi, ze je to fakt bizar.:)

sachista
12.12.2021 4 z 5

Emil Hakl nezklamal ani tentokrát. Potěšil mě, pobavil mě, rozesmál a přinutil k zamyšlení.

Reacher
03.02.2021 3 z 5

Emil Hakl... Další z českých spisovatelů, které stojí za to číst.
Jeho fejetony jsou celkem příjemné a vtipné čtení a tak jsem rád, že vyšly takhle po hromadě.

Lexand
28.11.2020 3 z 5

Hakl umírněnější, pokornější, přitom mi připadá jazykově lepší než v povídkách a románech.

Elye
04.08.2020 3 z 5

Fejetony psané vtipnou a lehko formou.

DriftBooks
04.06.2019 3 z 5

Má bývalá žena by vám potvrdila, že nejsem zrovna velký smíšek. Rozesmát mě umí jen pár věcí či lidí. A má bývalá žena by vám potvrdila, že časopis Čilichili je jednou z těch mála věcí, u kterých se směji nahlas. Čtu ho od prvního čísla a čtu ho pravidelně. A tvrdím, že je to jeden z nejlepších časopisů na našem trhu. Přestože se jedná o reklamní tiskovinu. A právě proto je k sehnání zcela zdarma.

Společnost, která stojí za vydáváním časopisu, nechává redakci poměrně volnou ruku. A protože se vesměs jedná o mladé lidi, co se nebojí jít na hranu, je v každém čísle co číst. Navíc každé číslo vychrlí záplavu vtípků a vtipů. A také třeba sloupek Emila Hakla.

Četl jsem je všechny, protože časopis skutečně čtu od jeho prvního čísla a nikdy jsem žádné nevynechal. Takže kniha Výsek byla pro mě takovou vzpomínkovou jízdou. Na některé sloupky jsem si vzpomněl, na některé už ne. U některých jsem se smál, u některých už ne. Inu – takový osud novinové sloupky mají. Některé dokážou být nadčasové, některým po letech chybí kontext oné doby.

mol378
13.05.2019 5 z 5

Výborné - jako každý Hakl. Zábavné, ale realistické, stojí nohama na zemi a pozoruje svět kolem.

medialstar
19.01.2019 4 z 5

Příjemně strávený čas v dobré společnosti. Starší fejetony mě oslovily více, ty novější někdy ztrácely svou lehkost. Ale díky Výseku jsem si připomněla, že si chci od Hakla přečíst další kus.

kristeen
16.01.2019 4 z 5

Asi nelze čekat, že by sbírka fejetonů od Emila Hakla byla nějak hlubokomyslnou knihou, co Vás usadí a bude čapkovsky nutit k zamyšlení. Je v ní ale tolik pravdivých poznatků (nejen) o současnosti, že v každém případě potěší. A hlavně upřímně pobaví - a to je vzácné...

Emil Hakl (p)
česká, 1958
2001  74%Konec světa
2016  62%Když ti to udělá radost...
2008  78%O rodičích a dětech
2013  62%Skutečná událost