Čuňa, Zulu a Ferda

Vítězný rukopis literární soutěže nakladatelství Albatros z roku 2015 o nejlepší humorný příběh pro děti. Čuňa, Zulu a Ferda. Pašík, který nechce skončit jako jitrnice. Opice, která utekla z cirkusu a míří do Afriky. Jezevčík, kterého lidé odkopli jako… no, jako psa. Když Zulu náhodou osvobodí Čuňu z chlívku, vydávají se společně na útěk před rozzuřeným hospodářem a jeho kumpánem myslivcem. Cíl: Afrika. Vydrží jejich přátelství takovou zkoušku?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290697/cuna-zulu-a-ferda-4kh-290697.jpg 4.310
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Čuňa, Zulu a Ferda

MartinaF
06.05.2019

Mně se příběh o zvířátkách líbil. Byl vtipný, milý a svižný. Je fakt, že vtipy v knize asi ne každé dítko pochopí, to spíše dospělý. Přesto však měla kniha určité kouzlo, kterému jsem podlehla. A do poslední chvíle jsem vůbec netušila, jak to celé dopadne.

kristeen
13.04.2019

Příběh, co má hlavu i patu, zvířátka a jedna velká výprava, jejíž cíl může být zcela jinde, než bylo původně v plánu...jen nevím, jak teď dětem vysvětlit, že jitrnice nejsou největší zlo, co je může potkat :-D

janinca
06.09.2016

Vtipný příběh pro děti o třech zvířecích kamarádech. Četla jsme 5leté dceři před spaním a výborně jsme se obě pobavily. Za mě další povedená dětská knížka.

JanaDor
20.05.2016

Nejvíc asi autor sázel na prostořekou opičku. Její vtipy jsou tak trochu chytáky a tak nevím, jestli to děti pochopí na poprvé. Knížka má 70 stránek a obsahuje hezké ilustrace Jitky Petrové. Měla jsem ji přečtenou za půl hodiny. Jako celek působí dobře, jen nečekejte srandu velikou. Spíše malý vtípek, jenž vám vykouzlí jemný úsměv na rtu. Příběh je to milý a krátký. Jen mu chybí pro mě něco, co bych očekávala od oceněné knihy. Jsem moc zvědavá i na jiné názory a tak se těším, až si je přečtu na Databáziknih. Nezapomeňte se podělit. Určitě knihu zkuste, třeba jen z knihovny. Možná jsem výjimka, která potvrzuje pravidlo.

O chytré kmotře lišce
O chytré kmotře lišce