krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Zlomení andělé Zlomení andělé Gemma Liviero

Dějiny lidstva je stále se dokola opakující cyklus a záleží jen na lidech, jestli se poučí z minulosti. Příběh tří lidí na opačných stranách nám ukazuje, že ne vždy je vše, tak jak se zdá. Musím říct, že knih o druhé světové válce, o táborech jsem přečetla hodně a tohle je jeden ze silných příběhů, u kterých dojdeme až k samotnému konci. Přiznám se, že příběhy mě ze začátku moc nebavily a čekala jsem "rozjezd", který přišel záhy a začal tři příběhy zlomených duší proplétat dohromady. Byly okamžiky, kdy jsem nejvíc fandila "náckovi", příběh Matildy mě začal bavit asi nejpozději. Nechci psát o knize z války, že je krásná, ale zde je ukázáno, že i temné období lze popsat krásnými slovy a že i v těchto dnech se odehrávalo něco, co dělá člověka člověkem - jeho lidskost, čistota duše a nezlomná odvaha.

17.07.2022 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Na pokračování knížky Než jsem Tě poznala jsem se opravdu těšila. Čekala jsem, jak se vypořádá s odkazem Willa a se svým životem. Asi jsem očekávala moc. Luisa, která mi byla v první příběhu sympatická, tak teď byla přesný opak. Ukňouraná, nerozhodná, věčně vzdychající. Nové postavy byly zajímavé jen některé - Sam. Lily mě neskutečně štvala. Pocity po dočtení rozporuplné, konec otevřený.... Takže ani nevím jestli doporučit k přečtení.

09.07.2022 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Tak tenhle závěrečný díl mě dostal na kolena. Vzhledem k tomu, že první dva díly jsem viděla zfilmované, tak jsem byla zvědavá, jak se poperu se třetím příběhem, který jsem na plátně neviděla. V závěrečném dílu do sebe postupně začnou zapadat jednotlivé kousky, každý hrdina získává své místo a vše tak jemně a lehce plyne jako voda. I slzička na konci ukápla. Celou trilogii doporučuji.

18.06.2022 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Další díl ze známé trilogie, který jsem nejdřív viděla jako film a teprve potom četla knižní předlohy. Na rozdíl od prvního dílu se docela dost lišil v příběhu. Některé pasáže byly zajímavější, některými jsem se trochu prokousávala, proto o jednu * míň. Tris mě začala trošku štvát svým heroickým sebeobětováním a "chozením přes mrtvoly". Tak uvidím jestli si to v dalším díle vylepší.

14.06.2022 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Nemám ráda příběhy z války obzvlášť teď, kdy bohužel i v dnešní době je válka blízko, nezmizela, naopak se přibližuje víc a víc a člověk najednou ztrácí svoje jistoty. A pak po přečtení příběhu Sophie si jen připomene, že člověk vydrží mnohé utrpení pro svoje blízké a milované. A i v dnešní době se k nám dostávají příběhy z Ukrajiny nesoucí odvahu, vytrvalost a hlavně naději. Příběh Liv a Sophie byl na jednu strany podobný, na druhou stranu tak rozdílný a spojovala je jedna jediná věc. Kniha mi připomněla seriál Náhrdelník s úžasnou Libuškou Šafránkovou.

06.06.2022 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Jako první jsem shlédla film, který mě neuvěřitelně zaujal. Do knížky jsem se nechtěla pouštět - mám raději nejdřív knižní předlohu a pak film než obráceně, ale tohle je jedna ze vzácných výjimek, kde film i kniha mají stejný náboj. Některé pasáže z filmu mi chyběly na papíře, některé z plátna zase v knize. Ale celkově obě zpracování dopadly na výbornou.
Výhodou je, že teď jsem hlavním hrdinům přiřadila tváře. Za mě doporučuji oboje, jak knihu, tak i film :-)

06.06.2022 5 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Kdybych nechtěla vědět jaký je Asadův příběh, tak bych knihu odložila. Nebavila mě ani jedna dějová linka. Knihu jsem neustále odkládala a nutila se do čtení. A teď na konci jsem ráda, že je to za mnou. Jako vysvětlení některých osudů postav oddělení Q to beru, jako detektivku ne. Snad další počin autora se bude blížit předchozím knížkám.

21.05.2022 2 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Tak od této knihy jsem dostala takový kopanec, že jsem to absolutně nečekala. Nejenže mě příběh zastihl v podobném rozpoložení života - co by bylo kdyby a neustálé přemýšlení a poměřování, jak by to vše teď vypadalo kdyby ...... Zpátky k příběhu - je zde sepsáno něco, co musí prolítnout hlavou snad každému človíčkovi na planetě. Všichni se ohlížíme zpátky, vyčítáme si a jen ten, kdo dojde k přesvědčení, že takhle to prostě je, takhle to mělo být, že čas se nevrátí zpátky, že díky mému rozhodnutí teď mám, co mám, tak dojde ke zklidnění a k pocitu štěstí. Pokud se k tomu přidají i další bonusy v podobě odpuštění sama sobě, druhým, tak ten svůj život prožije naplno, s vervou a bude si užívat každičký okamžik života a je naprosto zbytečné patlat se v minulosti. To je teď můj cíl.

07.04.2022 5 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Po přečtení některých komentářů jsem se na další příběh oddělení Q moc netěšila. A to jsem měla. Líbí se mi splétání jednotlivých případů dohromady. Přesně jako ve rčení "Vše souvisí se vším". Skvělá je další část mozaiky jednotlivých členů oddělení a přiblížení jejich tajemství a strastí. Za mě má příběh náboj. Některé "padouchy" jsem od začátku nenáviděla, další jsem litovala a práskala ruce nad jejich naivitou. Určitě doporučuji, už jen proto, že hlavní postavy se nám víc otevřou a přiblíží.

31.03.2022 5 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Přestože nesnáším zlaté nálepky světový bestseller, tak jsem této knížce chtěla dát šanci. Bohužel po přečtení jsem se opět utvrdila, že chceš-li prodat ne moc podařený příběh, nalep tam zlatou nálepku. Příběh jako takový zajímavý byl, bohužel od čtvrtiny knížky jsem většinu hlavních hrdinů nesnášela a bylo těžké dočíst celý příběh. Svým způsobem mi bylo jedno, jak vše dopadne. Za mě nedoporučuji.

19.03.2022 1 z 5

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Zajímavé případy, které spolu zdánlivě nesouvisí a přesto jsou si až ďábelsky podobné. Pachatel odhalen brzy, jen jsem potřebovala vysvětlení proč a když přišlo, vše do sebe zapadlo jako puzzle. Hlavní hrdinka a celá její parta mi jsou sympatičtí, takže se těším na další případy.

13.03.2022 4 z 5

Malé pikantní vraždy Malé pikantní vraždy Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Jako oddychovka dobré počtení. Druhý příběh mě zaujal víc. Velká podobnost s jemnými detektivními příběhy Agathy Christie. Moc mi to k autorovi nesedí.

05.03.2022 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Po dlouhé době návrat k mé oblíbené dvojici - Jane a Mauře. Příběh od začátku graduje na všech stránkách. Čtenář je úplně pohlcen Afrikou, jejím prostředím, dokonale si představuje pachy, vůně. Pomalu a jistě se kousek po kousku skládající dva zdánlivě nesouvisející příběhy v jeden šokující. Za zmínku stojí i skvěle popsané pocity Jane versus Chirurg, kdy se nám starý známý příběh opět nepříjemně připomíná. Děkuji autorce za skvělý počin a rozhodně doporučuji.

01.03.2022 5 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Pro mě náhodně vybraná neznámá autorka, s jejímž rukopisem jsem se potkala poprvé. Styl psaní lehký, umí držet čtenáře pod napětím, co bude dál. Se samotným příběhem jsem se již párkrát setkala, ale zde to bylo ještě vylepšeno přítomností "karet". Určitě doporučuji a těším se na další setkání s autorkou.

20.02.2022 5 z 5

Smrtící skalpel Smrtící skalpel Tess Gerritsen

Na tuhle novinku jsem se moc těšila i přesto, že tam nebyly mé oblíbené hlavní hrdinky Jane a Maura. Pero autorky se nezměnilo a opět nám naservírovala skvělý, čtivý příběh, který má spád. A představila nám nové hrdiny, do kterých jsem se okamžitě zamilovala. Určitě doporučuji a děkuji novodobé královně detektivek.

12.02.2022 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Ač pokaždé dávám 5 *, tak u této knihy jen 4 *. Nečetla se špatně, příběh byl zajímavý čtivý, zápletka skvělá, ale něco mi na ní vadilo a zatím nevím co. Případy oddělení Q jsou více než zajímavé, ale přijde mi, že pokaždé to skončí podobně, stejně ..... hloupou pastí, zraněním, bojem o život a nakonec s velkým sebezapřením (kvůli zranění) dopadením pachatele. Určitě doporučuji, ale já si dám na chvilku od Oddělení Q klid :-)

11.02.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Krásný jemný retrospektivní příběh plný emocí, citů a všech možných vlastností člověka, tak jak to už v životě bývá. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila od začátku a prožívala s ním všechny jeho starosti a strasti. Bylo krásné sledovat vzájemné souznění, hledání toho důležitého v životě a hlavně uvědomění si sama sebe. Děkuju za krásný příběh a doporučuji všem.

21.01.2022 4 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Nejdřív jsem chtěla dát o hvězdičku míň, protože rozjezd tohoto případu byl opravdu pomalý. Všechno to vysvětlování, postavy a pak to najednou začalo gradovat až vše dospělo do velkého finále. Hlavní hrdina mi byl víc než sympatický a tak jsem doufala ve šťastný konec. Celkově příběh poutavý, čtivý a každý čtenář si v něm najde své - jen vydržet přibližně těch 200 stran :-)

06.01.2022 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Jussi Adler-Olsen

(SPOILER) Další z parádních kousků autora. Velmi realistický příběh až mě z toho mrazilo, že vše se může stát. Všechno do sebe zapadalo, kousek po kousku se oddělení blížilo ke zdárnému konci. Jen jsem trochu doufala, že opět nedojde k žádnému závěrečnému boji a zranění detektivů. Být to vše ve skutečnosti, tak hlavní hrdina je po celé sérii zralý na invalidní důchod :-) Ale asi tak to má, pro větší spád a vzrušení, být. Děkuji za další skvělý počin a Marco už čeká ......

01.01.2022 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Laskavá kniha, nádherná, jemná, plná ohromných prožitků, důležitých odkazů a pravd. Plná lásky, porozumění, citu a přátelství. Stejně jako Malý princ. S tím rozdílem, že zde je příběh víc zpracovaný formou jedinečných kreseb. Je prostě boží .... Neváhejte s četbou.

23.12.2021 5 z 5