Kraken84 Kraken84 komentáře u knih

Tragický příběh dánského prince Hamleta Tragický příběh dánského prince Hamleta William Shakespeare

Příběh, který má vše - lidi, stromy, dialogy a hodně mrtvých.

17.05.2015 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Hlavní hrdina prožívá dobrodružství, která by popsala tisíce stran historických románu, nehne se však zpoza stěn věznice. Zajímavý nápad velice příjemně překvapil.

Tohle jednoduše psané zasněné filosofování odsouzence mi sedlo.

12.05.2015 4 z 5

Svět na konci času Svět na konci času Frederik George Pohl Jr.

Fantastická vize vývoje lidí od těch dnešního typu, přes tvory živořící v podzemí, až k šťastně bezstarostným a mírumilovným, kteří se po 4000 letech tolik - těly i myslí - odlišují od nás. Vše sledujeme jako drama o přežití Viktora Sorricaina (toho, který se ještě narodil na staré Zemi) a Wan-Toa (téměř všemocné bytosti pohrdající hmotou).

29.04.2015 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Depresivní počtení.

21.04.2015 3 z 5

Hrrr na ně! Hrrr na ně! Terry Pratchett

Já číst knihu a pobavila já dostatek se. Nejdobré být, že žádná charakter nebýt důležitější před ostatní. Hlídka já zasmát až za tračník já popadat se vždy. Chtít smát - muset číst.

12.04.2015 4 z 5

Pán much Pán much William Golding

Intenzivní počtení s vystupňovaným dějem - na poslední straně struna praskne a napětí povolí. Věděl jsem, že se pouštím do knihy plné symbolů a šifer - proto jsem se snažil všímat všeho - nejvíce mě ze začátku znepokojili mladí chlapci lesknoucí se potem, kteří se navzájem plaše hladí po pažích a před koupelí se při svlékání obdivně pozorují atd. Napadlo mě, co kniha nejen vypovídá o člověku a jeho povaze, ale co nám může povědět o panu učiteli.

05.04.2015 4 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Po úžasném Carpe Jugulum - trochu pokulhávající díl. Děj se točí okolo - jak přivolat draka a odvíjí se od toho, co drak udělá/al. Myslím, že tak děj přichází o výpravnost. Hlídka, podle mého názoru, jsou odvarem mnohem zajímavějších čarodějek, proto jsem se rozečetl až na stránce 273. Na konci je zajímavé jak dokáže představa postavy brečící smíchy, rozbrečet smíchy :)
- Kniha je dobrá, napínavá a vtipná. Asi jen postrádám pannu, matku, bábi a stařenku...

02.04.2015 4 z 5

Carpe Jugulum Carpe Jugulum Terry Pratchett

Velká fantasy švanda o čarodějkách, upírech, pidimužících a tak.

24.03.2015 5 z 5

Naháč Naháč David Sedaris

Moc jsem se na knihu těšil - zahraniční recenze mě nadchly - na přebalu se píše "nejpopulárnější humorista současnosti". Celou knihu jsem čekal na nějaký zvrat, který mě o tom přesvědčí. Ne že bych se nezasmál, ale u Woodyho povídek brečím smíchy = obrovské zklamání. Možná bych dal lepší hodnocení, kdyby na přebalu nebyly takové superlativy a žánr byl "lehce vtipné autobiografické povídky".

16.03.2015 2 z 5

Perla Perla John Steinbeck

Hezky napsaný příběh o tom, co vše může člověku přinést bohatství.

14.03.2015 3 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Váhal jsem, protože znám film. Naštěstí je kniha skvěle napsaná a hodně se liší od filmu. Komu se líbil film - neváhejte. Ten kdo má rád vše japonské - pusťte se do Gejši.

12.03.2015 5 z 5

Exodus Exodus Leon Uris

Uris vtáhne do děje hypnotickou čtivostí textu, obsahující nepřeberné množství historických faktů, nenásilně převyprávěných při popisu životů hlavních hrdinů příběhu, který se točí okolo útěku mladých židů z Kypru do Palestiny. Kniha na mě udělala ohromný dojem (ve skutečnosti mě hodně věcí šokovalo/asi jsem holt ignorant - spoustu věcí jsem tu slyšel prvně) - musel jsem znovu otevřít Talmud a Bibli. Taky se musím přiznat, že jsem neustále odbíhal k počítači a ve Wikipedii si ověřoval data a na mapách sledoval, kde se zrovna postavy nacházejí atd. Doporučuji.

23.02.2015 5 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Poetická óda na literaturu - obecně i doslovně. Ožralý vagabund, pražský Lao-c´, nedobrovolně vzdělán, uctívá knihy - sní a my prosníme knihu pomocí jeho vnitřního monologu. Nádhera

01.02.2015 5 z 5

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Sám si po operaci, radiační terapii a chemu (ještě živ 5 let od diagn.) připadám starší o 30 let, vzdálenější od dřívějších přátel ("Jak se máš?"... "a ukaž se někdy, čus."), bližší s rodiči (jako v dětství) a vzdálený od všeho z běžného života. Připravenější ale stále v obavách ze smrti. To vše je v knize nabaleno na romantický příběh možná trochu přemoudřelých teenagerů, ale to se asi stává když v 17 letech přemýšlíte o vlastní smrti a jejím dopadu na okolní lidi... . Třikrát jsem se neubránil slzám ale vícekrát zasmál, tak jen do toho lidi a možná přijde i Holanďan.

01.02.2015 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Vynikající kniha. Nebudu ji srovnávat s prvním dílem. Postačí říct, že kvalita neklesá. Člověk se dále noří do kouzelného světa a více poznává život čarodějek a mágů. Děj je plný zvratů, politických pletich a soubojů na smrt. V tom všem se nakonec rozdělí osudy všech našich hlavních hrdinů. Hurá do dalšího dílu.

04.01.2015 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Krásně napsaná kniha. Přečtená jedním dechem. Nejsem velký fanoušek fantasy, ale už čtu druhý díl. Doporučuji.

19.12.2014 5 z 5

Netrpělivost srdce Netrpělivost srdce Stefan Zweig

Emotivní čtení. Hlavní charaktery knihy zaplavují pocity, které velice často a náhle mění váš pohled na ně samotné. Chvilku s nimi soucítíte, jindy je litujete - někdy je nechápete a téměř až nenávidíte za jejich chování. Tak úžasně dokáže vykreslit vnitřní život svých postav Stefan Zweig.

09.11.2014 5 z 5