Kraken126 Kraken126 komentáře u knih

Vídeňské bratrstvo Vídeňské bratrstvo Ingar Johnsrud

Kniha mě nikterak nenadchla. Do klasické kvalitní severské krimi má hodně daleko. Ztrácel jsem se jak v ději, tak i v postavách a jménech. Ústřední dvojice hrdinů detektivů mi nebyla příliš sympatická a chovala se tak nějak amatérsky a při jejich kvalitách by neměli sebemenší šanci obstát v boji se zabijákem a natož nad ním zvítězit. Zaznělo tam pár dobrých myšlenek ohledně rizik, kterým jsme vystaveni útoky teroristů viry a které si ani neuvědomujeme.
Vím jen jedno, že se už k této knize nikdy nevrátím a asi nebudu mít zájem číst další díly.

23.02.2018 1 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Skvělé, tleskám ve stoje. Knihu jsem si užil v audio podobě.
Kniha rovněž vypovídá o kvalitě či spíše nekvalitě a nekompletnosti bezpečnostních složek a Švédi mají obrovskou kliku, že jim to tam Joona drží na uzdě. Doufejme, že se stejně zdatně vypořádá i s imigrační vlnou a eliminuje islámské teroristy. Excelentní závěr.

14.02.2018 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

Naprosto idiotský a nereálný spisovatelský záměr a naprosto excelentně zpracovaný příběh s dokonalým vykreslením postav. Nikdy bych neřekl, že si tuto knihu zařadím do svého fondu a budu se k ní vracet. Děkuji Bohu, že nám Michala zachoval a těším se jeho další skvělá mistrovská díla. Přestože mi spisovatel po osobní stránce
absolutně nesedí, tak uznávám jeho vypravěčské schopnosti a profesionalitu.

Film díky hereckému obsazení, režií a scénáři rovněž super. Díky Michale, ty kluku ušatá.

03.07.2016

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Excelentní a strhující román napsaný jedním z nejlepších spisovatelů. Velká ztráta pro všechny milovníky kvalitního detektivního žánru, že spisovatel zemřel v pouhých 50 letech.

04.03.2015

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Neskutečný blábol. Možná je chyba ve mě, že nejsem s to autorčiny myšlenky pochopit, ale opravdu jsem to nedal a knihu odložil.

27.12.2023 odpad!

Paci, paci, pacičky... Paci, paci, pacičky... Václav Bauman (p)

Pro mě naprostý odpad. Hned na začátku autor popisuje svého otce jak si mastí brko, jsem knihu odhodil a ztratil zájem. Na takovou četbu nemám čas.

08.07.2023 odpad!

Letadlová loď Letadlová loď Patrick Robinson

Trochu fantasmagorický blábol, nicméně je zde obsažena spousta zajímavých faktů ohledně fungovaní amerického námořnictva, které běžně nezískáte. Z toho důvodu stojí za to jí přečíst a báchorky o cti a dobrotě ozbrojených sil USA brát s reservou.

09.10.2019

Blízký konec Blízký konec Robin Cook

Knihu jsem odložil. ztrácel jsem se ve jménech a postavách, děj neustále přeskakoval. Očekával jsem od autora více.

14.05.2019

Mafie v Praze Mafie v Praze Michal Viewegh

Na Wievegha až příliš dobré a jsem toho názoru, že pocházi z pera jiného, neznámého spisovatele, pod jehož dílo se Wievegh pouze podepsal.

17.03.2019

Honicí psi Honicí psi Jørn Lier Horst

U mě dobrý. Poslouchám z audio, skvěle namluvené a jsem asi ve 2/3. Není to úplně to, co bych si představoval, ale nechá se to strávit.

19.03.2018 4 z 5

V nejvyšších sférách V nejvyšších sférách Arthur Hailey

Skvěle odvyprávěny příběh v Haileho stylu z prostředí podvraťáků a úplatných šmejdů, kteří si říkají politici. Své hrdiny v nejvyšších sférách prezentoval autor v porovnání s našimi politiky jako poměrně čestné a slušné lidi. Kam se hrabou na Chovance, Kalouska či nebožtíka Grosse. Knihu jsem si s chutí poslechl, ale zůstal ve mě pocit, že mě autor něco dluží. Konec byl jaksi nesourodý a dá se říci, že mě zklamal. Nicméně dobré a dávám 4 hvězdy.

19.07.2016 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Levharta spolu s Červenkou pokládám za nejlepší díla mistra severské kriminálky. Harry je dokonale ztvárněná postava se všemi možnými klady i zápory. Děj sice občas ulítává ale skvěle a poutavě naservírované. Jo Nesba a Harryho prostě nelze mít nerad a časem k té knize vrátím a znovu si jí užiji v audio podobě, neboť je skvěle namluvená.

03.07.2016 5 z 5

Večerní zprávy Večerní zprávy Arthur Hailey

Skvěle zpracovaný příběh z prostředí, kde se to hemží podvraťáky, hajzly a šmejdy největšího kalibru a kde prachy a vyfabulované senzace hrají největší roli. Zde se objevuje něco jako novinářská čest, úroveň a morálka a vrhá na tento druh profese zcela jiný úhel pohledu. Knihu jsem si užil a zdravím Arthura tam někde nahoře nad námi.

02.07.2016

Přetížení Přetížení Arthur Hailey

Knihu jsem teprve začal číst a už mám rozporuplný pocit. Nějak mě to nevtáhlo do děje a v tuto chvíli zastávám názor, že je to jedna z Arthurových méně povedených knih. Jeví se mi ta jako " plácy paní Mácy" Jsem poněkud rozpačitý z toho, že v úvodu má jeden z hlavních hrdinů sex s ženou, které ten tragicky zahynul manžel, kterého vroucně milovala. Mám naději a doufám, že další průběh děje bude stejně tak dobrý, jako předcházející mistrovská díla tohoto úžasného spisovatele.

02.07.2016

Prízraky Prízraky Jo Nesbø

Jo Nesbo nezklamal. Knihu jsem si užil v audio podobě. Přestože některé scény byly přehnané, tak m byl Harry sympatický a oceňuji finále.

20.05.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Průměrné čtení. Mírně se ztrácím v ději. Vypovídající román o mentalitě skandinávských národů a problémech souvisejících s alkoholem, incestem a sexuálním násilí. Vrchní komisařka poměrně nudná postava a je nesnadné s ní sympatizovat.

20.05.2015 3 z 5

Kráľovstvo Kráľovstvo Jo Nesbø

Jsem u druhé kapitoly a knihu znechuceně odkládám. Nemám nejmenší chuť poslouchat osudy vraždících zrůdiček z prostředí, které mi je naprosto cizí a nic mi neříká. Pro mě ztráta času.
Myslím, že Nesbo už jen těží ze svého jména, které prodává a snaží se dalšími knihami si vylepšit svůj finanční profil. Rovněž ho nepokládám ze předního světového autora. Jeho serie HH byla sice čtivá, ale spíše pohádka. Kniha Macbat byla ubohý blábol. Jsou autoři, k jejichž dílům se budu vracet, ale JO NESBO mezi nimi nebude. Ze slušnosti dávám jednu hvězdu.

27.12.2023 odpad!

Dcera královská: svatá Anežka Česká Dcera královská: svatá Anežka Česká František Křelina

Užasné dílo napsané nádhernou češtinou, založené na historicky ověřených faktech. Skvělý a procítěný audiopřednes. Ukládám do svého archivu a budu se k ní neustále vracet.

18.11.2023 5 z 5

Špion, který přišel z chladu Špion, který přišel z chladu John le Carré (p)

Knihu jsem odložil. Poněkud zdlouhavé a nezajímavé vyprávění s ne příliš sympatickými postavami, abych si to mohl užít či obohatit svého ducha.

23.04.2023 odpad!

A zalévej kytky - Příběh uprchlíka A zalévej kytky - Příběh uprchlíka Jiří Boudník

Za mě nic moc, zmatečné, nesouvislé vyprávění. Četbu jsem přerušil při podrobném líčení masturbace. Autora jsem zařadil mezi úchyly, přestože na foto vypadá sympaticky.

21.04.2023 odpad!