koudelu koudelu komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Po Dědině druhá kniha od této autorky a ještě povedenější. Petra Dvořáková umí skvěle vystihnout lidské charaktery. Děj byl velmi čtivý. Poznámka pod čarou- hlavní postava byla docela záporná, ale já jsem jí i tak moc fandila.

02.02.2020 5 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Přečteno za jeden den. Příběh tří žen mě neskutečně chytil. Děj je zasazený na konec první světové války, do první republiky, Protektorátu a 50. let. Autorka vystihla morální dilemata té doby. Bude se líbit všem čtenářkám Aleny Mornštajnové.

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět skvěle napsané, jedna z autorových nejlepších. Vrah mě překvapil, ale přišlo mi to dokonalé
Čtenáři jsou při čtení mateni, myslí si, že už vše ví a ono ne...

06.07.2019 5 z 5

Těžká noc Těžká noc Lenka Lanczová

Tentokrát starší hrdinka, která už pracuje a řeší svatby a děti. Ale Lenka Lanczová je prostě srdcovka, která nikdy nezklame.

20.05.2019 5 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Silné, poutavé, odstrašující

29.03.2021 5 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Skvěle napsané, zábavné i poučné. Tenhle autor mě prostě baví.

05.12.2019 5 z 5

Tajemství živých Tajemství živých Carol Wyer

Naprostá pecka! Napínavé a skvěle napsané

24.05.2019 5 z 5

Autismus & Chardonnay Autismus & Chardonnay Martin Selner

Čtivé, zábavné i smutné a poučné...nutí k zamyšlení

09.02.2019 5 z 5

Dům, ve kterém jsme vyrůstali Dům, ve kterém jsme vyrůstali Lisa Jewell

Moje druhá kniha od této autorky a moc se mi líbila. Zajímavý příběh rodiny, kterým kromě různých jiných věci zahýbe matčina vášeň pro hromadění věcí. I přes chmury je to příběh milý a laskavý, v žádném případě ale naivní.

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Skvělá autorka opět nezklamala! Přečteno za jeden den, nešlo se odtrhnout. Oba vyšetřované případy- vraždy prostitutek a nalezené dítě- byly zajímavé a oba nakonec vyústily v něco velkého.

13.10.2019 5 z 5

Ani muk Ani muk David Jackson

Už od první stránky jsem věděla, že knížka bude napínavá a taky ano. Četla jsem ji do noci. Z příběhu unesených děvčátek mě mrazilo, děj měl spád. A nejvíc překvapil konec-ale opravdový konec až na posledních dvou stránkách.

26.08.2019 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Zajímavá perspektiva vyprávění, svižný příběh, četla se dobře

28.05.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Napinavé a napsané tak opravdově, až mě mrazilo

18.05.2019 5 z 5

S Baťou v džungli S Baťou v džungli Markéta Pilátová

Díky knize jsem se dozvěděla spoustu zajímavých a pro mě nových informací o rodině Jana Antonína Bati. Líbilo se mi i střídání perspektiv. Není to jednotný příběh, spíš střípky mozaiky.

20.02.2019 4 z 5

Krvavé jahody Krvavé jahody Jiří S. Kupka (p)

Silný příběh, nic z toho by nemělo být zapomenuto. A k tomu skvěle napsané.

17.02.2019 5 z 5

Dům Dům Simon Lelic

Těšila jsem se na duchařinu nebo na nějaké "velké" odhalení. Bohužel...Napsané je to ale docela čtivě.

23.11.2019 3 z 5

Mámou hravě Mámou hravě Martina Karásková

Knihu, kterou aktivní maminky určitě využijí. Většina nápadů mi přišla bezvadná, hvězdičku dolů strhávám za to, že některé "hry" nejsou hry, člověk to dělá intuitivně. Ale třeba návody na výrobu hraček jsou skvělé.

07.07.2019 4 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Kniha mě naprosto uchvátila. Příběh Milady jsem četla jedním dechem, příběh Milušky dojímal. Oproti autorčině knize Do tmy, která mi přišla trochu "nijaká", toto absolutní špice

03.07.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Napínavé, čtivé, vědecký způsob vyšetřování mě velmi bavil, hlavní postava profesora zajímavá

25.06.2019 5 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Skvěle napsané, postavy vykreslené, děj napínavý

14.04.2019 5 z 5