Kopretinka784 Kopretinka784 komentáře u knih

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Moje druhá kniha od této autorky a zase dobrý. Za mně lepší než Manželova žena. Hnána touhou, tak jak to ten den teda bylo, jsem hltala jednu stránku za druhou. Pozvolné dávkování pravdy bylo skvělé. Můžu jen doporučit najít si max. dva dny s minimem povinností, protože se od děje těžko odchází.

06.03.2023 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Moje první kniha tohoto autora. Lákalo mě prostředí moderních technologií, ale.... S napětím jsem čekala, co se bude dít. Dělo se, ale nějak mě to nenadchlo. O konci už ani nemluvím. Přesto dám autorovi šanci a ještě si nějakou jeho knihu přečtu.

02.02.2023 3 z 5

Špinavá tajemství Špinavá tajemství Helen Cooper

Kniha se mi pěkně četla, střídání kapitol rozvíjejících příběhy jednotlivých postav přispělo k rychlosti četby. Zvláště ke konci knihy.

08.09.2022 4 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Moje třetí kniha od této autorky. Četla jsem s krátkým odstupem po knize Sedmilhářky. Ne že by to nebyl zajímavý příběh. Ale oproti Sedmilhářkám mi přišel "nemastný, neslaný". Autorku nazavrhuji a určitě si od ní ještě něco přečtu. Třeba příští volba bude za 5 hvězdiček. Uvidíme.

22.08.2022 3 z 5

Zlodějka stínů Zlodějka stínů Kay Hooper

Přání některých lidí - číst myšlenky toho druhého. Když to jde jedním směrem, paráda. Ale co když to jde i opačně?
Díky těžkému odcházení od knihy přečteno za dva večery (noci). A je jasné, že tato kniha nebyla poslední od K. Hooper. Už se těším na další příběhy. (jen aby byly v knihovně dostupné)

28.02.2022 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Po Zlámaných kostech jsem se pustila do dalšího případu Kim. Téma života nadaných dětí a jejich osudů v dospělosti v detektivce mě překvapilo. Díky okolnostem (žádné vaření, úklid apod. ) jsem neměla problém se začíst a tajemství bylo během jednoho "čtecího" dne odhaleno. Už tedˇse těším, až bude v knihovně k dispozici nějaký další případ Kim a její party.

08.07.2021 3 z 5

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

S nadšením jsem se pustila do čtení. Prolínání současnosti, minulosti, duchovna i detektivky bylo zajímavé. Četlo se pěkně. Jako u většiny takto psaných knih - jakmile se v jedné linii rozjede napínavý děj, v pravý okamžik se přeskočí do jiné linie. Někomu to nevyhovuje, ale mě to svádí k dalšímu čtení i když víčka padají a rozum radí, už jdi spát, ráno brzo vstáváš. Nevím sama, jaké jsem očekávala vyvrcholení příběhu. Ale konec mě tak nějak nenadchnul.

07.02.2021 3 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Po četbě příběhů ze života (K moři, Pod sněhem, Šikmý kostel) jsem se těšila na dobrou detektivku. Snad to bylo nedostatkem času a četbou po večerech, ne na 2, 3 "zátahy", ale tentokrát se ne a ne začíst. Zmatek v množství jmen. U třísté strany jsem to začala vzdávat. Ale četba některých komentářů (poslední dvě části jsou nejlepší), mě nabudila a knihu jsem dočetla. Pocit - dobrá detektivka- se však nedostavil. Tak snad příště.

03.10.2020 2 z 5

Aspoň jsem to zkusil Aspoň jsem to zkusil Michael Třeštík

Po přečtení Ledaže se pletu jsem se s očekáváním smíchu vrhla do četby. Byla jsem zklamaná. Sice opět pohodové čtení, ale trochu "slabší odvar". Přesto autora nezavrhuji a přečtu si další jeho knihu.

04.08.2020 3 z 5

Při návalech aspoň není zima Při návalech aspoň není zima Dora Heldt

Knihu jsem začala číst po přečtení Kafkova Zámku, což byl dost velký skok do reality a nenáročné čtení. Knihu bych doporučila ženám, které už samy poznaly, že slovo návaly nepředstavuje jenom např. spoustu lidí v supermarktetu. Věrohodný popis obav ze strárnutí a různý přístup k těmto obavám. Víkendový wellnes pobyt tří přítelkyň, které se dlouho neviděly, odhalí nejen jejich současné problémy, ale objasní i některé věci z jejich minulosti. Ne všechno, co se na první pohled jeví jako pohodové, je pohodové i ve skutečnosti. Nikdy člověk neví o tom druhém všechno. Přesto - nebát se budoucnosti a užívat si života !

28.07.2020 4 z 5

Z deníku ajťáka Z deníku ajťáka Lukáš Pavlásek

Ale jo, na oddychové čtení, nenáročné na přemýšlení to jde. U některých dnů deníku jsem se zasmála při představě jejich činnosti. Ajťáci mají prostě svůj svět, kteří někteří holt nechápou.

27.12.2023 3 z 5

A jestli neumřel… a jiné povídky A jestli neumřel… a jiné povídky Miloň Čepelka

Vybírala jsem podle autora. Asi jsem si před četbou měla přečíst o čem povídky jsou. Nelehké téma, ale hezky zpracované. Nicméně jako jednohubky před usnutím bych nedoporučovala.

22.11.2023 2 z 5

Bezdětný otec a syn Bezdětný otec a syn Miloň Čepelka

Mám ráda Cimrmany. Některé Svěrákovy knihy jsem četla, ale od jiného cimrmana jsem nečetla nic. Tak jsem se rozhodla to napravit.
Pan Čepelka je skvělá mamka v Aktu, ale tato jeho kniha mě příliš nenadchla.
Ale nevzdám to a zkusím některou z jeho dalších knih. Doufám, že dopadne lépe.

15.11.2023 2 z 5

Buď hodná Buď hodná Irena Piloušková

Kdyby se mě někdo zeptal na hodnocení při četbě první poloviny knihy, nevím jestli bych ji doporučila. Zařadila bych ji mezi knihy, od kterých není radno odcházet. Bohužel ne kvůli napětí, ale ztrátě přehledu kdo ke komu patří a v které době se zrovna daná kapitola odehrává.
Možná vlivem souvislejší četby už mě druhá polovina zaujala víc. A pochopila jsem, proč se kniha jmenuje Buď hodná.

04.08.2023 3 z 5

Modrá světla Jokohamy Modrá světla Jokohamy Nicolás Obregón

Sama jsem byla zvědavá, jak na mě zapůsobí japonské prostředí. Kniha se četla hezky. Bohužel jsem ji musela na chvíli odložit a to byla chyba. V nové kapitole totiž detektiv vzpomínal na své dětství a já byla zmatená novými jmény (zlatý náš Novák nebo Novotný) a hledala souvislosti. Nicméně jsem se začetla a šlo to. Potěšilo mě, že moje některé předtuchy byly správné. Doufám, že brzy bude k dispozici nějaká další kniha.

07.06.2023 4 z 5

Havířovina Havířovina Iva Hadj Moussa

Moje první kniha této autorky. Podle názvu to vypadalo na příběh z prostředí těžby uhlí, ale kdepak. Připomínalo mi takový deníček čtyřicetileté ženy. Místy napínavý, místy obyčejný, místy humorný. Četl se dobře, ale že bych z něj byla nějak nadšená a plná dojmů, to ne. Asi ještě chvíli počkám s četbou další knihy této autorky.

30.05.2023 3 z 5

Pomsta Pomsta Martina Cole

Moje druhá kniha od této autorky. Četla jsem ji hned po Psancích. Na začátku jsem si říkala, že to nebyla dobrá volba, hned po sobě číst knížky o mafii. A po zmatku v jménech mafiánů z knihy Psanci, jsem knize nedávala moc velkou naději. ALE. Četla se mi o moc lépe než předcházející. Správné nalákání v úvodu a pak už jen události, jak je přinesl čas. A jedna velká pravda, že peníze nejsou všechno.

18.04.2023 4 z 5

Psanci Psanci Martina Cole

Moje první kniha této autorky. Zajímavý životní příběh, který dobře popisuje život nejen podsvětí. A právě popis podsvětí, přesněji příval nových jmen a postav ubírá hvězdičku z mého hodnocení.

14.04.2023 3 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

První kniha od tohoto autora a prošla. Pravda, místy se mi děj zdál překombinovaný, ale celkově se četla dobře. Určitě sáhnu po další knize tohoto autora.

26.03.2023 3 z 5

Příliš mnoho tajemství Příliš mnoho tajemství Katarína Gillerová

První kniha od této autorky. Sice jsem ji dočetla, ale místy jsem měla chuť ji odložit. V komplikovaném prolínání současnosti a vzpomínek jsem často tápala. A pak tolik odhalení a ten "sladký" konec. Asi dám autorce ještě šanci a přečtu si i jinou její knihu. A uvidíme.

15.01.2023 3 z 5