koolsavage koolsavage komentáře u knih

Hlava XXII Hlava XXII Joseph Heller

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, některé pasáže jsou přímo geniální !

22.01.2011 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Sám o sobě ten příběh nebyl propracovaný, ani z hlediska popisovaného hypotetického (?) chování lidí překvapivý. Úpadek, kterému jsem schopna uvěřit a nepřekvapil by mě. Na druhou stranu je to právě námět, co z této knihy dělá něco jiného, zajímavého. Je to nechutné, chvílemi opravdu až na zvracení, zvláště při explicitním popisu podmínek chovu a zpracování "kusů". Lepší průměr (2,5*)

01.10.2022 2 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Třeštíková tuto knihu pravděpodobně psala v rozpoložení, kdy ji nějaký muž hodně naštval :-) Každopádně, čekala jsem to horší, vzhledem k pověsti, která autorku předchází. Bylo to ale přehnané, chlapi zde vystupují jako zvláštní postavičky, které ženám v podstatě jen ničí život. Konec zvláštně uspěchaný. /2,5*/

28.08.2022 2 z 5

Tři dny do pekla Tři dny do pekla Heather Chavez

Ačkoliv byla zápletka lehce překombinovaná, tak byla originální. Kniha byla napínavá a četla se na jeden zátah. Hrdinka byla sympatická a dalo se ji fandit. Napsáno ve svižném tempu, bez zbytečné vaty.

01.08.2021 4 z 5

Dneska bude všechno jinak Dneska bude všechno jinak Maria Semple

Eleanor byla hodně zvláštní hrdinka. Nemohla jsem ji fandit, ani se do ní vcítit. Řekla bych špatná manželka, diskutabilní je i to, jaká je matka. Líná, pokrytecká, sobecká. Na druhou stranu se mi líbilo, že v příběhu se ukrýval další příběh, který z rozjuchaného narativu "nejsem jako ty ostatní matky, jsem tak autentická" udělal něco víc. Slabší průměr.

13.05.2021 3 z 5

Virál Virál Helen FitzGerald

(SPOILER) Kniha mě bavila, téma je to aktuální a problematické. Potíž mám ale s mnoha momenty příběhu: to, že holky mohly jet samy zrovna do takového letoviska, to, že matka následně pošle svou dceru samotnou pátrat po sestře, to, jak v podstatě nikdo neřešil otcovu smrt. Nejhorší je však chování matky, která se nechala příliš unést. Člověk by si řekl, že zrovna soudkyně bude znát meze, za které nesmí zajít.

30.03.2021 3 z 5

Tanec skalpelů Tanec skalpelů Jenny Milewski

Některé pasáže jsou příliš popisné, tudíž to může občas sklouznout k nudě. Nápad metaknihy je fajn, ale něco tomu chybí. Trochu mi to připomnělo Kingovu Temnou půli.

26.01.2021 3 z 5

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

(SPOILER) Nevyužitý potenciál. Kniha toho mnoho nakousla a pak nechala být. Mohl se více využít příběh Guffiho a jeho nemocné (?) ženy, dovoz drog do města, paralelní příběh z vězení, atd.

19.12.2020 3 z 5

Líbánky Líbánky Tina Seskis

Dávám vyšší hodnocení a to třeba i z toho důvodu, jakým stylem byla kniha napsána. Rozdělení do částí, střídání časových linií, změny vypravěčů... Kniha má své mouchy, nejvíce mi vadilo nedostatečné vysvětlení motivů Jemmy, proč se v životě chová jako idiot; ale na druhou stranu, knihu jsem přečetla na jeden zátah a prostě ji nemohla odložit.

14.06.2020 4 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Poměrně šokující obraz toho, co děje v Mexiku, čím si tamní ženy a dívky procházejí. Absence vzdělání, neustálý strach před únosy, život v hliněných chatrčích... Doporučuji přečíst, třeba už jen pro rozšíření obzorů.

21.03.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha celou dobu udržuje napětí a zajímavý je koncept střídaní vypravěčů, obzvláště Finnovy pasáže zní trochu jako ty Joa z "Ty / You" od Kepnes. Nicméně! Ten konec, opravdu debilní a nereálný.

21.03.2020 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severská mytologie pro začátečníky. A bohové jako malicherní trotlové :-)

13.07.2019 3 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Az na ten preklad...

21.06.2019 4 z 5

Text Text Dmitry Glukhovsky

Hodně zajímavý koncept knihy popisuje boj Iljy se sebou samým, zda stojí za to dělat správné věci a co z toho? Krom samotné dějové linky zajímavě podané vykreslení Ruska. "Není tomu tak, že v naší zemi vzhlížíme k tyranům: buď z tradice, nebo ze závisti?"

05.01.2019 4 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

"Ó...Snílkové se hádají, komu se zdál krásnější sen".

04.01.2019 5 z 5

K moři K moři Petra Soukupová

Co by, kdyby... Krátké věty, střídání vypravěčů a hodně lidský přístup. Psáno bez emocí a přesto něco cítíte.

04.07.2018 5 z 5

Kamkoli půjdeš Kamkoli půjdeš Camilla Way

Můžeš utíkat, ale neschováš se. Ústřední motivy: hříchy mladí a stalking. Narušení jedinci jsou mí oblíbení "hrdinové".

03.04.2018 4 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Vraha bych neuhodla a bylo zajímavé, jak i samotný VV na něj přišel. Každopádně překvapil i dobrý humor.

05.01.2018 4 z 5

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Takhle se snad nikdo nechová, nebo ano? "Hrdinka" totálně nesympatická do sebe zahleděná nána, zralá akorát na facku. Žije v totální deziluzi a přesvědčení, že ona je úžasná sněhová vločka, přitom jen ničí všechno, co ji přijde pod ruku (" O co mu jde? Měla bych to někomu nahlásit. Ještě mě začne sledovat, telefonovat mi uprostřed noci nebo pořád jezdit kolem mýho domu. Totální magor."). Oceňuju ukončení, čekala jsem klasický happyend. Některé pasáže byly vtipné, ale celkově nic moc. /2,5*/

28.07.2017 2 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Úžasně vykreslená atmosféra takového, řekla bych, svérázného fantasy, nicméně čím dále jsem se dostávala, tím více mi příběh přišel jako změť nápadů a myšlenek. Bylo toho všeho tak nějak moc.

17.05.2017 3 z 5