koolsavage koolsavage komentáře u knih

Fáma Fáma Lesley Kara

Četlo se to dobře. Zápletka byla docela zajímavá, dokonce i napínavá, ale v dnešní záplavě thrillerů pro ženy, nic extra.

01.06.2020 4 z 5

Neškodná Neškodná Linda Hogen

Celkově je Linda sympaťanda, spontánní a zábavná, ale chvílemi v tomhle díle až nechutná. Nicméně tenhle deníčkový styl psaní mě baví a je to docela dobrá oddychovka.

01.06.2020 3 z 5

Manželky a jiné ženy Manželky a jiné ženy Lubomír Macháček

Nudné, v celku o ničem, 2,5*. Nejlepší je poslední povídka "Co o tobě ještě nevím".

12.04.2020 2 z 5

Ukradené modlitby Ukradené modlitby Jennifer Clement

Poměrně šokující obraz toho, co děje v Mexiku, čím si tamní ženy a dívky procházejí. Absence vzdělání, neustálý strach před únosy, život v hliněných chatrčích... Doporučuji přečíst, třeba už jen pro rozšíření obzorů.

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Říkejte si co chcete, ale to, jak se Hartl vyjadřuje o ženách, mi vadí. Jinak by to byl skvělý náhled do života lidí 35 +. Ale výrazy jako p**í farma, to pardon!

21.03.2020 3 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha celou dobu udržuje napětí a zajímavý je koncept střídaní vypravěčů, obzvláště Finnovy pasáže zní trochu jako ty Joa z "Ty / You" od Kepnes. Nicméně! Ten konec, opravdu debilní a nereálný.

21.03.2020 3 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Průměrný thriller pro ženy, pěkně to odsejpalo, ovšem Cass ta byla na facku... Zápletka lehce odhadnutelná.

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Trochu zklamání, ač mám ráda vyprávění skrze dvě časové linie, tohle mě nebavilo, obsahovalo zdlouhavé popisy, které stejně k ničemu nebyly. Styl psaní zvláštní, až nudný. Zápletka - proč ne...pokud se necháte rádi unést představivostí :-)

Ďáblova svatyně Ďáblova svatyně Marie Hermanson

Dobrý nápad, slabší konec, strašná obálka.

05.03.2020 3 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

V některých ohledech nedomyšlené a nelogické, ale zabavné to bylo hodně. Kniha se četla skoro sama, nicméně spíše než detektivkou bych to nazvala thrillerem.

16.02.2020 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Hodně poutavě napsáno, zajímavá zápletka. Opravdu napínavá kniha.

12.02.2020 4 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

(SPOILER) Je pravda, že kniha se mi moc dobře nečetla, nedokázala mě pořádně vtáhnout, i když konec knihy a finální odhalení dojem dost zlepšil. Poměrně hodně deskriptivní styl psaní, chvílemi až nudný a nezáživný. SPOILER !!! ten epilog opravdu nechápu; celou knihu nám autor popisuje utrpení matky a na konci je schopna se dát do cajku, odpustit všem okolo a začít nový vztah za v podstatě oka mžik...

16.01.2020 3 z 5

Ulice Záhadných tajemství Ulice Záhadných tajemství John Irving

"Tenhle autor je mistr hrozících osudových střetů".

Řekla bych, že se jedná o román bilanční, autobiografický a plný odkazů na předchozí díla autora. Klasický Irving, (velice) pomalu vypráví bizarní příběh Juana Diega od začátku, až k nevyhnutelnému konci. Za mě slabší dílko, určitě mám od Irvinga jiné favority.

02.01.2020 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Styl knihy je charakterizován krátkými kapitolami a změnami vypravěčů. Tempo vyprávění je poměrně svižné a celý příběh napínavý.

06.11.2019 4 z 5

Kdybych tě nepotkal Kdybych tě nepotkal Viktorie Besó

Lehce naučný příběh s kapkou erotiky.

25.08.2019 3 z 5

Severská mytologie Severská mytologie Neil Gaiman

Severská mytologie pro začátečníky. A bohové jako malicherní trotlové :-)

13.07.2019 3 z 5

Poslední dívka Poslední dívka Riley Sager (p)

Az na ten preklad...

21.06.2019 4 z 5

Dům číslo 6 Dům číslo 6 Nela Rywiková

3,5 * a poměrně přesné vykreslení mentality některých občanů

01.06.2019 3 z 5

Nejlepší pro všechny Nejlepší pro všechny Petra Soukupová

Petra Soukupová toto prostě umí. Opět detailní popis pocitů z pohledu hlavních postav. Jako čtenář, který má jediný kompletní informace od všech postav, jsem si kolikrát říkala, jaká škoda lze způsobit nedostatkem komunikace, domýšlením atd. Je to smutné, ale je to pravdivé.

16.05.2019 5 z 5

Špatná dcera Špatná dcera Joy Fielding

(SPOILER) *SPOILER* Tak ten zvolený název knihy trochu kazí napětí :-) Sice předvídatelný, ale pohodový thriller.

16.05.2019 4 z 5