Konvalinka987 Konvalinka987 komentáře u knih

Malý šikanista Malý šikanista Renáta Navrátilová

Úžasná knížka, úplně mi mluvila z duše. Pohodová knížka. Naprosto jsem autorce rozuměla. Pohodová knížka. Napsáno s nadhledem.

12.10.2022 5 z 5

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Kniha nás zavádí do období Války růží. Poukazuje nám, že se jednalo o období velké nejistoty, kdy člověk nemohl věřit téměř nikomu. Také je zde poukázáno, že se postavení šlechticů může velmi rychle otočit z pozice, kdy je člověk obdivován a oslavován a tleskají mu zástupy lidí až po situaci, kdy je v roli chudáka/ubožáka. Kniha je čtivá a pěkná.

27.05.2021 4 z 5

Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Sandra Byrd

V knize sledujeme osud švédské dvorní dámy Heleny, která slouží Alžbětě I. Jak už to za Tudorovců bylo, tak je zde poukázáno na intriky u dvora a boje mezi protestanty a katolíky. Kniha je hezká, ale mohla by nám více přiblížit život Alžběty I.

25.04.2021 4 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

V knize je ukázáno, jak je nebezpečné, když jsou rodiče příliš ctizadostivy. Jinak moc hezký historický román. Velmi zajímavý příběh.

15.04.2021 5 z 5

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Velmi hezký román. Kniha nám ukazuje o jakou se jednalo nebezpečnou dobu; boj mezi katolíky a protestanty. Líbí se mi charakter George, i když asi není úplně do té doby. Je zde také vykresleno, že nemusí vždy "vládnout" ten, kdo je králem/královnou (Alžběta vs. Cecil).

15.04.2021 5 z 5

Tasmánští tygři Tasmánští tygři Bernard Simonay

Hezká oddechová knížka. Závěr byl trošku moc připravený. Líbilo se mi, jak je popisován život na Tasmanii.

02.07.2019 4 z 5

Cizí světy Cizí světy Jan Cimický

Knížka poukazuje na smutný a těžký život nemocného člověka (schizofrenika). Knížku jsem úplně hltala. Opravdu moc čtivá. Jen by mohla být delší.

16.12.2018 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Myslím si, že se jedná o opravdu hodnotnou knihu. Kniha je čtivá, zajímavá a opravdu ji doporučuji k přečtení.

13.12.2018 5 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Knížka je pěkná, ale není tam moc děj. Jedná se o takové příběhy z večerní školy. Vše je o tom, jak pan Kaplan bojuje s cizím jazykem, jak filosofuje a přemýšlí o věcech. Líbí se mi, jak tam jsou vykreslené hůmorné situace, které vzniknou špatnou výslovností a také popis ostatních studentů.

13.12.2018 4 z 5

Císařův stín Císařův stín Johannes K. Soyener

Velmi pěkný historický román. V knize jsou popsány hrůzy, které vojáci zažívali při tažení s Napoleonem. Úplně to člověka vtáhlo do děje a už si jenom člověk přál, aby to už skončilo.

10.11.2018 4 z 5

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Moc pěkný historický román z počátku křesťanství. Jen bylo na mě moc drasticky vykreslené vraždění křesťanů. Kniha mi hodně přinesla.

11.08.2018 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Knížka je pěkná. Líbí se mi, že autorka poukazuje na to, jak hrozný muselo být černoškou v Americe v 60. letech. Ukazuje nám, jak to měli černoši těžký.

20.03.2017 4 z 5

Samotářka z Mill River Samotářka z Mill River Darcie Chan

Jedná se o velmi čtivou a dojemnou a smutnou knížku. Doslova jsem jí hltala. Líbí se mi, že si autorka všímá lidí, kteří jsou na okraji společnosti, přestože chtějí do společnosti patřit. Poukazuje na problém sociální fóbie.

27.02.2017 5 z 5

Tajná dcera Tajná dcera Shilpi Somaya Gowda

Je to moc pěkná knížka, je čtivá a dojemná. Poukazuje na život v Indii, který je velmi drsný. Člověk si pak začne vážit toho, že žije v ČR.

22.02.2017 5 z 5

Z neznámých důvodů Z neznámých důvodů Zdena Frýbová

Knížka byla nádherná, čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem. Zavede člověka do oblasti vědy - biochemii a přitom je zajímavá i pro laika.

17.02.2017 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Kniha pojednává o životě na farmě. Popisuje nám, jak je život na farmě náročný. Čekala jsem, že bude čtivější.

06.02.2017 3 z 5

Dáma s kaméliemi Dáma s kaméliemi Alexandre Dumas, ml.

Myslím, že je docela zajímavý se ponořit do úplně jiné doby pomocí klasické četby. Kniha byla celkem čtivá.

06.01.2017 4 z 5

Sophie Sophie Emma Pearse

Je to moc pěkná a dojemná knížka, zvlášť pro milovníky psů. Je tam moc pěkně popsaná příroda v Austrálii a na Cumberlandských ostrovech a také jejich zvířata, Člověk si to dokázal úplně představit.

18.12.2016 4 z 5

Fata Morgána Fata Morgána Deborah Challinor

Velmi pěkná a čtivá kniha, která nám líčí nelehký osud dívky Tamary odehrávající se na Novém Zélandu. Kromě toho nás také upozorňuje na podřadné postavení Maorů na Novém Zélandě v 19. století a na búrské války, které se odehrávaly v Jižní Africe.

13.12.2016

Maják v Alexandrii Maják v Alexandrii Gillian Bradshaw

Kniha mohla být čtivější. Občas by mohly být historické události lépe v knize vysvětleny.

02.10.2016 3 z 5