Konfu97 Online Konfu97 komentáře u knih

Kuráž a dobré srdce - Sbírka pohádek Kuráž a dobré srdce - Sbírka pohádek kolektiv autorů

Opět krásné příběhy oblíbených princezen a hrdinek z našich oblíbených pohádek. :) Samotnou mě příběhy velmi baví, zatím je dceři předčítám, ale už se těším až si je budeme číst jednou spolu. :)

02.01.2023 5 z 5

Jenom nestvůra Jenom nestvůra Vanessa Len

Hodnotím 3,5*. Příběh je čtivý, rozhodně máte potřebu číst dál, ale něco mi tam přece jen chybělo. Osobně příběhy s cestováním v čase nevyhledávám. Z 99% jsou nedomyšlený, nepropracovaný. Tady tomu naštěstí tak nebylo. Až na pár maličkostí, kde mi chybělo dovysvětlení, které hádám přijde v dalším díle. Romantická linka je zde opravdu jen okrajově, z hlavních hrdinů mi bohužel úplně nesedl ani jeden. Ale kdybych si musela vybrat tam jsem tým Aaron. :D Konec zůstává otevřený, ale vlastně by to tak mohlo zůstat a pokračování vy nutné nebylo. Uvidíme, co další díl přinese a zda překvapí.

02.12.2022 4 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

WAU! Jsem nadšená. Musím říct, že je to kniha, které opravdu sedne věta "Pro fanoušky S. J. Maas.". Kniha mě úplně pohltila, děj utíkal rychle a svižně. Člověk chtěl vědět víc a víc. Příběh ani na chvíli nenudí, je plný akce, záhad, lásky i intrik. Netrpělivě budu čekat na další díl.

13.11.2022 5 z 5

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Tak tohle je krásný dodatek k mé oblíbené fantasy pohádce :) V knize jsou krásné příběhy s ilustracemi a dovysvětlení k hlavnímu příběhu. :) Mapa, runy a vysvětlivky na konci jsou třešnička na dortu :)

06.11.2022 5 z 5

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

Tak tohle bylo skvělý! První novela nás zavede do dětství našich tří malých královen. Jaké byli jejich začátky v nových rodinách, jaké bylo zapomínání na své sestry. Druhá novela je o královně jasnovidce, o které se v původních knihách zmiňuje jen okrajově. Nyní se více dozvídáme o jejím příběhu, jejím "šílenství" které zapříčinilo topení každé další narozené královny jasnovidky. Jak to tak bývá.. Ne všechny příběhy jsou pravdivé..

03.11.2022 5 z 5

Havraní dvůr Havraní dvůr Viktorie Veselá

Tak tohle bylo bohužel hodně slabé. Jediné, co musím ocenit, je originální nápad zápletky, ale jinak bohužel nic.. Příběh byl nezáživný, uspěchaný, což je asi hlavně z důvodu zbytečně málo stran (190). Některé věci nebyly pořádně vysvětlené, celkově by byl příběh daleko lepší, kdyby měl o cca 200 stran víc a bylo tam víc popisů a rozepsaných důležitých bodů.

28.10.2022 1 z 5

Rod draků Rod draků Jessica Cluess

Tak tohle bylo moc fajn čtení. :) Příběhy z pohledu více postav mám ráda, moci vidět události ze všech stran je super. Hlavní postavy jsou dobře vykreslené, někoho si oblíbíte a někoho vám zaručuji, že zase ne. :D Romantická linka je zde opravdu malinkatá, nenásilná. Svět je moc hezky vykreslený i s jeho minulostí. Stejně tak se mi líbil popis druhů draků a průběh zkoušek. Děj rychle ubíhal, krásně se to četlo. Nemít mateřské povinnosti, mám knihu přečtenou za dva dny. :D

27.10.2022 4 z 5

Hobit - komiks Hobit - komiks Charles Dixon

Na komiksy moc nejsem, ale tohle jsem prostě musela mít. Krásně ilustrovaný příběh o hobitovi, který vyrazil za dobrodružstvím a spřátelil se s trpaslíky a čarodějem. Samozřejmě je to zkrácená verze, ale to se dá u komiksu čekat. :)

10.10.2022 5 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Knize dávám 3* možná i za to, že jsem ji dočetla až na třetí pokus. Dvakrát jsem ji nejdříve úplně odložila. První půlku knížky jsem se do čtení bohužel nutila. Hlavní hrdinka i hrdina mi lezli na nervy, jediný sympaťák tam byl velitel Grey. Od půlky se ale příběh zlomil, stejně jako povahy obou hrdinů a pak už se kniha četla sama. Příběh začal ubíhat a vtáhnul mě do sebe. Konec nalákal na pokračování a proto po něm jistě brzy sáhnu.

14.09.2022 3 z 5

Netvoři a krásky Netvoři a krásky Soman Chainani

Upřímně nevím jak tuto knihu hodnotit. Byla jsem na ní opravdu zvědavá, obsah mě velmi zaujal, ale upřímně byla kniha zklamáním. Hodnotím ji 1,5* za dvě povídky, které za mě stály za to a to byl Petr Pan a Krásná a Zvíře. Ostatní? Ani nemluvím.. "O šípkové růžence" jsem na konci musela číst 3x a stejně jsme ten konec nepochopila.. Za mě tedy velký špatný a rozhodně nebudu knihu doporučovat dál.

14.09.2022 2 z 5

Studie kouzel Studie kouzel Maria V. Snyder

Po opravdu dlouhé době se mi druhý díl líbí víc než první. U prvního dílu jsem lehce trápila, chvílemi se vlekl ale u tohoto druhého o tom nemůže být řeč. Děj od začátku utíká rychle a plynule, je příjemná změna prostředí, návrat k rodině i prozkoumávání Jeleny moci. Nechybí trocha akce, ač ji zde není nějak extra moc a ač jsem se ze začátku bála, že mi bude chybět stará dobrá parta, nakonec jsem se bála zbytečně. :) Rozhodně jsem zvědavá na další díl a kam osud Jelenu a její přátelé zavede.

08.08.2022 4 z 5

Vládci popela Vládci popela Scott Reintgen

Knihu hodnotím 4,5*. K celkové 5 mi tam něco chybělo, ale jinak je příběh opravdu poutavě napsaný.

Děj z pohledu tři hlavních postav rychle utíká, máte potřebu čist dál a dál. Rozdělení vrstev, předzvěst války a krvavá minulost jsou zde lehce představeny a vy jen čekáte co bude dál.
Koně zrození z alchymie je opravdu originální nápad, jen to mohlo být více rozvedené a popsané.

03.08.2022 4 z 5

Studie jedu Studie jedu Maria V. Snyder

První díl této starší série na mě v knihovně čekal už delší dobu.. A hodnotím ho jako takový průměr.. Nenašla jsem zde nic úchvatného, strhujícího nebo překvapujícího, ale rozhodně nebyla kniha zklamáním. Je to oddechový příběh s pěknou romantickou linkou a pár zápletkami. Pro stálého čtenáře YA a fantasy nic neočekávaného, ale pro nováčka to bude rozhodně pěkný vstup do světa fantazie a intrik.

03.08.2022 3 z 5

Vrány Vrány Kass Morgan

Tak bohužel po dlouhé době odložená a nedočtená kniha. Když jsem po knize sahala myslela jsem si, že změna z fantasy světů do prostředí školy a čarodějnic uvítám.. no, bohužel se tak nestalo. Příběh mě vůbec nezaujal, nemohla jsem donutit číst dál a spíše jsem se dostávala do čtecí krize.

27.07.2022

Krutý princ Krutý princ Holly Black

Opravdu temný příběh s temnými hrdiny. U většiny příběhu je člověk zvyklý na temnotu v menšině, ale zde tomu tak není. Zde jsem nějaké světlo hledala jen stěží. Příběh rychle ubíhá, má svou originalitu a zakončení příběhu jsem úplně nečekala. Jsem rozhodně zvědavá na další díl.

14.07.2022 3 z 5

Dračí dcera Dračí dcera Liz Flanagan

Kniha je milá, ale takový průměr. Možná je to i tím, že již nejsem cílová skupina, knihu bych doporučila pro děti 10-15. Je to příjemné vtáhnutí do fantasy světa pro mladé a začínající čtenáře. Hlavní postavy jsou zde děti, děj je jednoduchý ale svižný s koncem, který pohladí po duši.

07.07.2022 3 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Průměrná YA fantasy. Kniha Vás úplně neohromí, opravdu je to kombinace nejméně 5 jiných knih, ale dobře se čte a příběh rychle utíká. Hlavní hrdinka mi bohužel k srdci nepřirostla, občas jí má človek chuť vzít palicí po hlavě. Stejně tak oba hlavní hrdiny. Knížka je oddechová, člověk se nad ní nesmí moc zamýšlet.

03.06.2022 3 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Ještě lepší než předchozí díl! Příběh se dostává zase o kousek dál. Líbilo se mi, že kniha začíná přesně tam, kde první díl končil. To se moc často nestává. Vztah hlavních hrdinů se mi moc líbí. Jejich věčné popichování a provokování nemá chybu :D Konec mi opět vyrazil dech a nutně potřebuji, aby už vyšel další díl. Nebo ještě lépe.. Aby vyšly všechny zbylé díly okamžitě dohromady :D

16.05.2022 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Jedním slovem WAU! Knížka mě chytla od samého začátku a už mě nepustila. Příběh je opravdu poutavý, propracovaný. Má skvělou zápletku, hlavní postavy mi okamžitě přirostli k srdci. Ač jsem určité zápletky odhalila poměrně brzy, vůbec mi to prožitek z příběhu nesebralo.
A poslední věta? Jako vážně?! Nemít doma další díl tak je to moje smrt :D

12.05.2022 5 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

Na druhý díl této série jsem se opravdu těšila. :) Příběh je opět svižný, hlavní i vedlejší postavy se nám vybarvují. To samé romantická linka. Stejně jako v prvním díle je zde v pozadí, ale vůbec ničemu to nevadí. :) Celý děj se posouvá v intrikách, zlobě a touze po moci o level výš. Odkrývá skrytá tajemství i dávné křivdy, které měly být skryty. Naše hrdiny čeká nutnost volby. Ale to jestli zvolili správně budeme muset zjistit až v dalším díle.

05.05.2022 4 z 5