Hobit - komiks

Hobit je příběh Bilba Pytlíka, klidného a spokojeného hobita, kterému se celý život obrátí vzhůru nohama, když se připojí k čaroději Gandalfovi a třinácti trpaslíkům na výpravě za ukradeným pokladem. Je to cesta plná nebezpečí - a na konci musí Bilbo samojediný čelit strážci tohoto pokladu, nejobávanějšímu draku v celé Středozemi... Okouzlující Tolkienova předehra k Pánu prstenů je jednou z nejmilovanějších knih všech dob. Dík uvážlivému zkrácení a krásným ilustracím se grafický román Davida Wenzela stal bestsellerem a klasikou svého žánru. Toto revidované vydání obsahuje více než 30 stran nových autorových ilustrací a vylepšení a bylo nově nascanováno z originálních obrazů, čímž pro potěšení starých i nových příznivců Hobita vznikla definitivní komiksová verze....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/72_/7220/hobit-komiks-7220.jpg 3.9146
Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Argo

The Hobbit: Graphic Novel (1991)

Kniha Hobit - komiks

luculi

Zajímavá, graficky zpracovaná kniha podle původního Hobita. I když je komiks opravdu povedený, našla jsem pár věcí, které se mi nelíbily. Nejhorší byl asi vzhled postav, ale je těžké něco takového soudit, když je člověk ovlivněný filmovými zpracováními. Přesto to bylo pěkné a zase tak trochu nové. Pro mě tak tři a půl...

B-artX
03.01.2018

Krásné zpracování geniální předlohy.

Evafelicita
10.10.2017

Četla jsem s dětmi (6 a 4), které by celou knihu ještě nezvládly, jako první vstup do Středozemě dobré.

Simeona
27.03.2017

Komiks se mi moc líbil. Krásné ilustrace, které doprovázejí příběh. Moc se mi líbilo vrátit se myšlenkami zpět do dětských let.

Veve721
26.03.2017

Přestože je na Hobitovi množství pozitiv, našla jsem si i dost negativ. Hodnotím dvěma hvězdami, což není zrovna dobré hodnocení. Jenže pravdou prostě je, že když bych chtěla napínavý příběh dobrodružné výpravy, sáhnu po sérii Deltora (a vůbec nevadí, že je to dětská literatura) nebo po krásně ilustrované Dračí kronice, zatímco kdybych chtěla kvalitní čtivý komiks, tak si radši přečtu něco od Marvelu. Dokonce ani mezi grafickými zpracováními knih nezařadím Hobita nijak vysoko - mnohem radši doporučím grafickou novelu Vampire Academy, která je akční a dlouhá tak akorát, aby nestihla nudit.
Celá recenze zde: http://supermixer.blog.cz/1703/hobit-komiks-j-r-r-tolkien-david-wenzel

Vysky
16.09.2016

Tento kousek jsem četl brzy poté co poprvé vyšel v mých 10 letech a pamatuji si, jak mě kniha zaujala, ale nejen svým obsahem, ale také po vizuální stránce. Komiks byl velmi hezky nakreslený. Kniha je ale mnohem lepší, co si budeme povídat

Luvák
21.07.2016

Jak podotkla má matka: V té době se na Tolkienovi přiživoval každý, kdo měl díru do zadku.

Kamča666
02.06.2015

Ne, ne a ne. Komiks se mi prostě nelíbí. Jedná se o zkrácenou verzi klasické knihy, což je ale samozřejmé a nelze to hodnotit záporně. Co se týče ztvárnění, Gandalf je podle mě nejlépe nakreslená postava z celého komiksu. Takhle nějak jsem si ho představovala podle klasické knihy. Ovšem trpaslíky jako vystřižené ze Sněhurky, jsem nějak nedokázala překousnout. A co teprve elfové, kteří mají povětšinou shodný sestřih podle hrnce. Na to, že to mají být krásné bytosti, tu jsou ztvárněni neobyčejně ošklivě. Ale naopak se mi líbilo vykreslení krajiny a různých interiérů.