Komaeda Komaeda komentáře u knih

Finlay na zabití Finlay na zabití Elle Cosimano

Vtipný a neuvěřitelný thriller :D snad v každé kapitole jsou zvraty

16.10.2022 5 z 5

Návod na vraždu pro hodné holky Návod na vraždu pro hodné holky Holly Jackson

Super dobře se to četlo

03.08.2022 5 z 5

Nick a Charlie Nick a Charlie Alice Oseman

Krátké, velká písmena a řádkování, ilustrace. Dobrá povídka

04.06.2022 4 z 5

Pacient Pacient Jasper DeWitt

Tahle kniha je špatně zařazena. Měla by být pod nadpřirozenem, což se mi na knize nelíbilo

23.03.2022 2 z 5

Očekávání Očekávání Šiniči Hoši

Úžasné mikropovídky s překvapivým koncem!

25.02.2022 5 z 5

Ostrov ztracených vzpomínek Ostrov ztracených vzpomínek Jóko Ogawa

To bylo super! ten konec mě dostal.

Akorát mi nevyhovoval způsob překladu, bylo tam zbytečně hodně nepřeložených slovíček z japonštiny, které jsou vysvětleny vzadu v poznámkách. Třeba hottokéki (hot cake) stačilo přeložit jako lívance, orugóru jako hrací krabičku...

18.01.2022 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Zdlouhavé, nudné, nijaké

11.12.2021 2 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Dobrý ale ten konec jsem čekala. Kdyby zápletka nebyla tak jasná, tak by to bylo super :) někdy jsem se nudila,ale přečetlo se to rychle

30.10.2021 4 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Super, jako Deset malých černoušků. Vadily mi jen ty sexuální vtipy. To nemůže být někdo vtipný bez sexu??

21.07.2021 5 z 5

Ti, kteří raději kopřivy Ti, kteří raději kopřivy Džuničiró Tanizaki

Tanizaki píše suprově, líbil se mi začátek knihy, pak to bylo slabší, ale ráda jsem si ji přečetla.

15.03.2019 4 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Supeeeer

15.02.2019 5 z 5

Sestup Sestup Tim Johnston

Knížka se dobře čte, je napínavá. Nezvykle se skládá z 78 kapitol, které jsou velmi krátké a nenavazují na předchozí kapitolu. Musíte se tedy sami zorientovat na začátku každé kapitoly, o kterou postavu jde, což je originální a napínavé. Jakoby jste se dívali na film.
Ovšem něco mi tu chybělo a nevím co. Přijde mi, že autor pouze popisovat, co se děje a ne co kdo cítí. Jakoby neutrálně a s nezájmem vypravoval něco, co je velmi zajímavé.

11.02.2019 3 z 5

Zrcadlové peklo Zrcadlové peklo Edogawa Rampo (p)

Strašné ilustrace, ale výborná knížka :D Jedná se o povídky, které vám naženou hrůzu

02.02.2019 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Kniha se čte dobře, ale přišla mi zajímavá až od strany 200, kde se konečně něco děje a děj má rychlý spád. Na konci bylo celkem překvapivé odhalení. Nicméně mi přijde, že je kniha overrated, tedy že není tak úžasná, jak jsem slyšela, ale stojí za přečtení. Čekala jsem, že se děj bude odehrávat někde na severu, ale odehrává se v Austrálii a ve knize je hodně anglických vět, které jsou přeložené na konci knihy.

02.02.2019 3 z 5

Deník bláznivého starce Deník bláznivého starce Džuničiró Tanizaki

Vtipně i smutně podaný život starého muže, jehož jediné potěšení na sklonku života je žena jeho syna.

02.02.2019 3 z 5

Host Host B. A. Paris (p)

Vězeňkyně se mi nelíbila,ale Host jo. Nejprv jsem se nudila a ani to nechtěla dočíst,ale asi od strany 100 se to rozjelo, a napětím jsem to hned dočetla

11.06.2024 4 z 5

Štvrté krídlo Štvrté krídlo Rebecca Yarros

pohodové čtení

15.12.2023 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Docela dobrý, pokud nečtete hodně thrillerů. Hodně zvratů

30.10.2023 3 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Bože neee

09.10.2023 1 z 5

Ukradené jazyky Ukradené jazyky Felix Blackwell

Nic moc, nemám ráda nadpřirozené prvky. Začátek byl ale dobrý

06.09.2023 2 z 5