Očekávání

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Sbírka krátkých povídek. Některé patří jednoznačně do žánru science fiction, v jiných nalezneme detektivní zápletky, podobenství, nevysvětlitelné záhady, náznaky lidových strašidelných příběhů kaidan či prvky moderního hororu. Na stylu se projevuje i vliv básní haiku a tradiční vypravěčské formy rakugo. Svérázným, jemným humorem autor dokáže nenásilně obrátit pozornost čtenáře i k závažným celospolečenským otázkám. Důsledně přitom dodržuje tři základní principy, které si sám stanovil: žádný sex, žádná krutost či hrubé násilí, žádné zmínky o konkrétních událostech....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52790/ocekavani-y7M-52790.jpg 4.234
Žánr
Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno, Mladá fronta
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Očekávání

Přidat komentář
Koka
11.05.2019

Četla jsem to už docela dávno, ale dosud si pamatuji ten údiv, když jsem u jedné povídky (už ani nevím název, ale byla docela vtipná) zjistila, že asi ji nečtu poprvé. Kde jen jsem to už viděla? Až mi zaplo, že povídka o stopách ve sněhu, náhle končících uprostřed snehové pokrývky, je jakýmsi "překladem na téma a variace" povídky Karla Čapka Šlépěje.
Mám věřit, že dva spisovatele z různých konců světa a různých generací napadne tentýž námět?

rada.klas
28.01.2018

Povídky obecně moc nemusím, ale Hoši je výjimka. Hrozně mě baví, jak dokáže příběhy na pár stránkách tak precizně vypointovat a jakou má fantazii. Do tohoto souboru byly vybrány povídky s relativně podobnou tématikou, ale Hoši svých short-short stories napsal celkově víc jak tisíc a určitě doporučuju přečíst si i nějaké další. Stojí to zato.


LimedkaMikki
22.02.2016

Krátké povídky, které v jednu chvíli pobaví a v druhé chvíli zamotají hlavu. Navíc nekončí očekávaně, nebo naopak skončí přesně tak, jak byste čekali, ale zároveň je to jisté překvapení, protože proč by to končil, tak očekávaně? Jak se píše v anotaci, svérázný, jemný humor bez násilí a sexu. Co víc by si člověk přál? Snad jen aby bylo takovýchto knížek napsáno víc.

Dryáda
11.01.2015

Jednoduché a lehce čitelné povídky s nádechem napětí a mystiky. Bohužel je v nich patrný téměř stejný vzorec, který v půlce knihy začíná nudit.

vnimat_Krasu
15.12.2010

Prostým, takřka popisným jazykem psané povídky, které zvysoka kašlou na postavy, jejich mentalitu či bohatá vykreslování pocitů. Hoši zde jen hýří nápady, pointami a vtípky a baví čtenáře v kratičkých jednatřiceti povídkách. Bizarní, slohově netradiční, pro fanoušky či spisovatele povídek povinná četba.

Doporučujeme

Kaleidoskop
Kaleidoskop
Marťanská kronika
Marťanská kronika
Já, legenda
Já, legenda
Já, robot
Já, robot

Štítky

povídky japonská literatura výbor z díla

Autor a jeho další knihy

Šiniči Hoši
japonská, 1926 - 1997

Kniha Očekávání je v

Přečtených46x
Čtenářské výzvě6x
Doporučených4x
Knihotéce11x
Chystám se číst18x
Chci si koupit2x
dalších seznamech3x