koki.veru koki.veru komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Před pár lety jsem byla na divadelním představení Vánoční koleda (kde hrála Chýlková a Roden) a moc se mi to líbilo. Knížka byla také moc pěkná, přečteno během chvilky. Taková pěkná pohádka na zamyšlení.

29.06.2023 5 z 5

Černá a purpurová Černá a purpurová Wojciech Dutka

Nádherná knížka. Mám moc ráda knihy z této doby, k této jsem se dostala díky čtenářské výzvě a byla jsem nadšená.

23.06.2023 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Wau, opět super příběh od tohoto autora. Nemohla jsem se od knihy vůbec odtrhnout a závěr byl velice napínavý a hlavně překvapivý. Čekala jsem, že vrah bude úplně někdo jiný. Postavu kriminalista Joona Linny mám moc ráda a jdu se hned vrhnout do dalšího dílu.

19.06.2023 5 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

Další díl s Fabianem Riskem a opět super příběh a velice zajímavý a zapeklitý případ. Moc se mi líbí, že tam autor zakomponoval i Fabianovu rodinu. Těším se na další díl.

09.06.2023 5 z 5

Rodina z podkroví Rodina z podkroví Lisa Jewell

Zajímavá knížka, originální děj. Líbilo se mi, jak každá kapitola byla o někom jiném a navzájem se prolínala přítomnost a minulost. A závěr byl docela překvapivý.

01.06.2023 5 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Na tuto knížku jsem narazila díky čtenářské výzvě. Nejdřív jsem se trochu vylekala, když jsem viděla jak je tlustá a chvilinku mi trvalo se začíst, ale nakonec mě kniha docela pohltila. Super historický a romantický příběh, moc jsem si to užila a jsem ráda, že jsem na knížku narazila.

17.05.2023 5 z 5

První krev První krev Angela Marsons

Opět super knížka o Kim. Dobrý nápad, vrátit vše na začátek a seznámit nás s prvním případem týmu. A hlavně super vrátit se opět k postavě Dawsona. Těším se na další knížku od této autorky.

03.05.2023 5 z 5

Cos to udělal? Cos to udělal? Matthew Farrell

78 % hodnocení, tak jsem si myslela že to bude takový lepší průměr a nic moc jsem od knihy nečekala. Byla jsem ale hodně mile překvapená, z knihy jsem byla nadšená. Kniha měla spád, byla napínavá a dost zamotaná. Závěr knihy mě dost překvapil. Za mě jedna z nejlepších knih za poslední dobu.

02.05.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Natalie Barelli

Začátek knihy byl spíše takový pohodový a nic moc se nedělo. Ale potom to začalo mít spád a konec byl velice překvapivý, vůbec jsem to nečekala. Docela zajímavá knížka.

19.04.2023 5 z 5

Jak se krotí krokodýli Jak se krotí krokodýli Marie Poledňáková

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Knížky od M. Poledňákové mám ráda stejně tam filmy podle nich natočené. Je to taková česká klasika, proto mě dost loni zaskočilo, že umřela.

11.04.2023 5 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Klasická Austenová. Pýcha a předsudek se mi líbil víc, ale i tato kniha byla poměrně čtivá a zajímavá. Některé pasáže teda byly psané poněkud obsáhleji.

02.04.2023 4 z 5

Když jsem viděla ve výzvě knihu od ukrajinského autora, tak jsem se docela bála, co budu číst. Objevila jsem však tuto knihu a byla jsem příjemně překvapená. Kniha se četla krásně, příjemně utíkala a jelikož jsem taky matka, tak mě hodně vzala za srdce. Nedovedu si představit, že bych musela od své dcery odejít a nemohla bych ji poskytnout jídlo, případně další věci k pohodlnému životu. Mrzí mě, že kniha nekončí jinak. Zajímalo by mě další pokračování osudu Oxany a jejich dětí.

31.03.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Opět super kniha z mé oblíbené série. Originální zápletka, krátké a napínavé kapitoly, zajímavé postavy. Byla jsem nadšená a nemohla jsem přestat číst.

18.03.2023 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Nádherná a velice zajímavá knížka. Velice silný příběh, jako matka jsem ho prožívala o to víc. Vůbec nevím, co bych v dané situaci dělala já, obě strany jsem chápala. A závěr kniihy byl obzvlášť smutný.

05.03.2023 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Jackie Collins

Opět super knížka od J.Collins, škoda, že to je poslední díl ze série. Tahle série mě moc bavila, jedna z mých nejoblíbenějších.

26.02.2023 5 z 5

Dům v plamenech Dům v plamenech Bonnie Kistler

Thriller to rozhodně nebyl, ale velice pěkný příběh. Četlo se to velice pěkně, zajímavá zápletka, zajímavé postavy. Moc povedená knížka.

11.02.2023 5 z 5

Zpověď divošky Zpověď divošky Jackie Collins

Na rozdíl od předešlých dílu z této série byla tato kniha trošku klidnější, ale i tak se pěkně četla.

05.02.2023 5 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Na jednu stranu pěkný thriller, zajímavé a originální téma, kniha měla spád a byla plná napětí a překvapivých zvratů. Ale na druhou stranu mi občas připadala až neuvěřitelná, a trochu přitažená za vlasy.

28.01.2023 4 z 5

Bohyně pomsty Bohyně pomsty Jackie Collins

Má oblíbená série a další díl mě o tom opět přesvědčil. Miluju knížky od J. Collins.

24.01.2023 5 z 5

Pořád jsem to já Pořád jsem to já Lisa Genova

Tuhle knížku už jsem před pár lety četla. Teď jsem se k ní vrátila díky čtenářské výzvě (kniha, kterou nebudete číst poprvé). Knížka mě opět dostala a pohltila. Je strašně čtivá a člověk má až pocit, jak kdyby sám tuto nemoc měl.

16.01.2023 5 z 5