Kočičáci Kočičáci komentáře u knih

Hledání vytouženého dne Hledání vytouženého dne Jennifer Probst

Jennifer je mistryní ve svém žánru. Když sahám po jejích knihách, očekávám relax, zábavu a pravda taky trošičku té erotiky :-) Moje očekávání byla naplněna a já jsem si příběh v čele s Kate a Sladem užila.
Nejvíc jsem si oblíbila Roberta, a když jsem se na konci dozvěděla, že je to opravdický pejsek, úplně mě to dostalo.
Už jsem fanynkou jeho facebookových stránek Rockin´ Robert :-D
Závěrem moudrá slova Robertova:
"Nikdy se prostě nesmíte vzdát naděje, ani když jste zlomení."

03.02.2016 5 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Julie, Maddie, Eva, Käthe, Verity, Kittyhawk, Princeznička... Ač mnoho jmen, stále jsou to jen dvě mladé přítelkyně, které navždy spojila druhá světová válka. Jedna je dobrá v létání a druhá v mystifikaci nepřítele. Obě jsou ochotny pomoci Británii v boji proti nacistům, ale musí mít celou dobu na mysli, že „mlčení zachraňuje životy.“

Velmi napínavý a strašně smutný příběh o síle přátelství.

„…kus mé duše leží pohřbený pod krajkami a růžemi na břehu řeky ve Francii – kus mé duše je navždy rozbitý. A ten kus už nikdy nepřistane, bude pořád jen stoupat.“

01.02.2016 4 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Páni, co na to říct... opět skvělé čtení, napínavé jako hrom, od knihy se nedá odtrhnout.
Ještěže bydlím ve třetím patře, protože mít domeček s velkými prosklenými okny do zahrady, tak nevím nevím, jestli bych se strachy nezbláznila.
Autoři se knihu od knihy zlepšují. Také kvituji, že ubylo těch málo uvěřitelných akčních scén. Jen snad konec mohl být kapánek svižnější...ráda doporučuji :-)

24.01.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Ach, Harry, budeš mi chybět!!!

10.01.2016 5 z 5

Kouzelné zahrady Kouzelné zahrady Nikolett Corley

Mezi antistresovými omalovánkami jsem vybírala velmi dlouho. Kouzelné zahrady se mi zalíbily ze všech nejvíce. Po vánočním shonu jsem se pustila do prvního obrázku. Mě to tedy nijak zvlášť neuklidňuje, ale za to mě to velmi baví. Tahám se se synem o pastelky, jako malá holka :-)
Jinak to vypadá, že s mým tempem a omezeným volným časem to budu vybarvovat až do důchodu...

02.01.2016 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Z Motýlího ostrova jsem byla úplně unešená, o to víc jsem se na tuto knihu těšila! Ne, zklamaná nejsem, příběh byl opět velmi čtivý a napínavý. A přesto, že opravdu nerada srovnávám, trošičku mě zklamal naprosto totožný koncept, jako u předchozí knihy. Škoda, že se autorka nevydala jiným směrem. Moje kritika směřuje i k překladatelce, protože některé věty byly dost krkolomné a pár výrazů tam bylo jako pěst na oko. Ovšem obálka je opět nádherná!
Věřím, že se k příběhům Rose, Helen, Lilly i Ellen jednou vrátím.

28.12.2015 4 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Ač je Olav nájemný vrah, přesto si moje sympatie získal. Povolání zabijáka ještě nutně nemusí znamenat, že je Olav bezcitný a že nemůže milovat. Příběh měl rychlý spád, bez zbytečných serepetiček. Oceňuji překvapivý závěr, úplně mě dostal...
Sice jiný Jo, ale pořád skvělý Jo :-)

06.12.2015 4 z 5

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Opět parádní kousek! Jak jsou v knize zvířata a mystično, tak to je moje. Já jsem byla z rozuzlení zápletky úplně odvařená, to jsem opravdu nečekala... a na rozdíl od některých čtenářů, se mi to moc líbilo. Ale asi to bude i tím, že v paranormální jevy opravdu věřím...jen lituju, že sama nejsem dost senzitivní, abych něco podobného zažila. Ale ať už člověk věří nebo ne, určitě platí tvrzení... "Když myslíte na někoho, koho jste milovali a ztratili, je tady s vámi."

04.12.2015 5 z 5

Až na konec všech dní Až na konec všech dní Jodi Picoult

Opět velmi čtivý příběh, který vás chytí a nenechá vás knihu odložit. Je zde dobře popsáno, nejen to, jak může být psychika neskutečně křehká, obzvlášť v citlivém věku dospívání, ale také to, jak moc dokážou být rodiče nevšímaví k tomu, co se děje s jejich dětmi. Nerada bych se někdy dostala do situace, že přes všecha očekávání a ambice nerozpoznám trápení svého dítěte...

20.11.2015 4 z 5

Vlk samotář Vlk samotář Jodi Picoult

Četla se jedním dechem, jako zatím všechny Jodiny příběhy. Pasáže s Lukem a vlčí smečkou jsem si obzvlášť užívala. Na konci příběhu mě velmi potěšilo, když jsem zjistila, že autorka informace opět čerpala z reálných zdrojů.

Je zvláštní zamyslet se nad tím, jaké to je, když člověk zasvětí celý svůj jedné jediné věci na úkor všeho ostatního. Luke Warren to nádherně vyjádřil následujícími slovy:

„Stal jsem se mostem mezi přírodním světem a tím lidským. Zapadám do obou, ale nepatřím ani do jednoho. Polovina mého srdce žije s divokými vlky, druhá s mojí rodinou. Kdybyste měli problém si to spočítat: nikdo nedokáže přežít s polovinou srdce.“

Sourozenci Cara a Edward nemohli dojít ke shodě, zda Luka nechat odejít, nebo ne. Každého to nutně musí vést k zamyšlení, jak by se sám zachoval v podobné situaci. Tady se ukazuje, jak moc důležité je, mít někoho blízkého svému srdci, mluvit mezi sebou, otevřít se tomu druhému a sdělit mu svoje pocity. Potom jde vše snáz…

„Nenávist je jen odvrácená strana lásky. Jako orel a panna na minci. Když nevíš, jaké to je, někoho milovat, jak bys mohla vědět, jaké to je, nenávidět? Jedno bez druhého nemůže existovat.“

14.11.2015 4 z 5

Jak zabít svého šéfa Jak zabít svého šéfa Shane Kuhn

No nevím, já jsem z toho úplně odvařená nebyla :-( nemám moc ráda akční scény, které jsou takto "přitažené za vlasy." Za mě průměr, který neurazí, ale ani nenadchne...

09.11.2015 3 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Velmi chválím Jodi, že si vybírá netradiční témata, o kterých navíc zjistí maximum informací a ty dokáže zakomponovat do příběhu nenásilnou formou. Tím pádem se čtenář dozví něco nového (jako zde například o autismu a Aspergerově syndromu) a zároveň si užije příběh samotný. A že autorka umí psát, tak to je bez debat!
Líbilo se mi, že "domácí pravidla", která u Huntových platila, jsou velmi moudrá. Z toho posledního, "Starej se o svého bratra, máš jen jednoho", vychází celá zápletka děje.
Těžce jsem prožívala ty pasáže, kde se žalobkyně a dozorci k Jacobovi chovali drsně jako ke „zdravému viníkovi.“ Z toho, jak byla Emma bezmocná, když její chlapec trpěl, mi bylo těžko u srdce.
Byla jsem napnutá až do samého konce…já jsem to neprokoukla, o to víc jsem si čtení užila, vřele doporučuji!

22.10.2015 5 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

A já jsem si to užila. Z Dívky jsem byla nadšená a na Chlapce jsem se těšila, protože jsem si hlavní hrdiny i atmosféru městečka velmi oblíbila. Je to sice takový "soft" thriller, ale mě to vyhovuje. Zápletka byla promyšlená, napínavé to bylo...u mě dobrý :-) těším se na pokračování.

15.10.2015 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Nemastné, neslané... každou další Greenovu knihu čtu jen proto, abych zjistila, jestli se ta jeho křivka začne vracet zase zpátky nahoru. Pro mě zatím bohužel ne... Ještě vydržím a budu doufat :-)

15.10.2015 3 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Naprostá paráda, napínavá od začátku do konce a strašidelná jako hrom, v daném žánru řadím mezi pětihvězdičkové kousky!
Annu a Casse jsem si zamilovala, ale i ostatní z podpůrného duchařského týmu byli úžasní. Kocoura mi bylo fakt líto :-(
Kniha se četla sama a jedním dechem, perfektně se hodí na vyčištění hlavy mezi náročnějšími literárními kousky, doporučuji! Také za obálku dávám palec nahoru.

31.08.2015 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Napínavé, poutavé...prostě dokonalé. Nerada odhaluji pachatele předem, ale tady jsem si pořád tipovala - ten to bude...ne počkat, tam ten to udělal... Ha, chyba lávky, až do poslední chvíle jsem byla našponovaná jak kšandy :-)
Žádnou postavu jsem si vyloženě neoblíbila, ale všichni měli něco do sebe a tvořili dokonale propojený celek.
Protože jsem hrozná cíťa, obrečela jsem Nobodyho, když Fiona ocházela z farmy a celou knihu jsem kvůli němu měla srdce sevřené, ach jo :-(
Za mě nejvyšší počet a vřelé doporučení!

09.08.2015 5 z 5

Podezřelý Podezřelý Michael Robotham

Po knize jsem sáhla až po přečtení nejnovějšího románu Řekni lituji, kterým jsem byla nadšená. Chtěla jsem se dozvědět, jak příběh Josepha začal. A ano, jenom se mi potvrdilo, že Michael Robotham umí. Thriller je dobře propracovaný a udržuje čtenáře v napětí až do poslední chvíle. I v tomto příběhu mi byl nesympatický hlavní vyšetřovatel Ruiz. Trošku mě mrzí, že česky nevyšla i další autorova díla.

29.07.2015 4 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Ano, hezký příběh to bezesporu byl, měla jsem díky zdejším vysokým hodnocením velké očekávání, které bohužel nebylo naplněno....moc mě to mrzí, tak jsem se těšila, že mě chytne za srdce jako většinu přítomných čtenářek.
Přidávám se k hodnocení Terry11 níže, také mi to připadlo vše příliš vykalkulované.
Za sebe můžu doporučit například Motýlí ostrov, sice není psaný v dopisech, ale taktéž se prolíná minulost s přítomností, http://www.databazeknih.cz/knihy/motyli-ostrov-182402
nebo také knihu Obuvníkova žena, ta byla nádherná! http://www.databazeknih.cz/knihy/obuvnikova-zena-217679

21.07.2015 3 z 5

Tanec s draky 2 Tanec s draky 2 George R. R. Martin

Já se také počítám mezi fanoušky celé ságy - jak knižní, tak filmové, proto jsem ochotná přimhouřit či dokonce v některých pasážích i zavřít oči a autorovi odpustit to, že mě někde nudí a napíná a jinde vraždí moje oblíbence. Budu se těšit na pokračování a modlit se, aby to mělo zase grády.
Plně se ztotožňuji s komentářem čtenáře kolagen níže, lépe to napsat nešlo :-)

16.07.2015 3 z 5

Severně od šedesáté páté Severně od šedesáté páté Zdeněk Hanka

Napínavý příběh, který vás nenechá knihu ani na chvíli odložit! Právě jsem dočetla a jsem otřesená a znechucená tím, jak moc se člověk nechá ovlivnit penězi, nebo v tomto případě jen pouhou vidinou peněz. Co všechno Brian a Richard svým jednáním zapříčinili, kolik lidských osudů nabralo jiný směr...a proč? zase jen pro prachy... Nejvíc líto mi bylo Grimma, jak byl z chování těch dvou zmatený.
Jsem ráda, že moje hodnoty jsou nastaveny úplně jinak!
Kniha mě vrátila do mládí, kdy jsem četla samé dobrodružné kousky, oživila moje vzpomínky a ukázala mi opět cestu k pro mě "staronovému" žánru... ráda doporučuji.

16.07.2015