Knižnítoulky Knižnítoulky komentáře u knih

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Čtvrtá kniha autorky, jejíž obliba mezi čtenářkami roste. Ani tentokrát nezklamala a drží si svou laťku své tvorby. Tentokráte byla zápletka velmi brzo odhalitelná a začátek byl lehce chaotický seznamováním se se spoustou postav, ale nic to neubralo na čtivosti knihy. Mohu doporučit.

04.03.2022 4 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Je velmi obtížné o této knize psát a nekopírovat výstižná slova na první záložce. Kniha je báječná, jen se o ní nějak těžko něco píše a  dostatečně vhodně se  komentuje. Čtenář dostává knihu, která je uklidňující ve své jemnosti,  ale strhující svým příběhem.

05.12.2021 5 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Propast smrti je třetím dílem již známé série Kate Marshallové velmi oblíbeného autora Roberta Bryndzy. Příběh nepostrádá drsnost a násilí, jak jinak když jde o vraždy, ale s mistrnou mírou ohleduplnosti ke všem čtenářům. Opět doporučuji. :-)

30.11.2021

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Třetí polovička Caroly Loveringové je její druhou knihou. O bigamii již bylo napsáno více příběhů. Ovšem zde autorka toto téma ztvárnila a popsala ve zcela neobvyklém pojetí. Kniha nekončí typickým bouřlivým happy endem, ale spíš skromněji – skutečností , že vřelost, upřímnost a síla lidských citů je stále  velkou nadějí. Mohu ji jen doporučit.

30.11.2021 5 z 5

Tajemství Tajemství Kathryn Hughes

Tajemství je třetí kniha od autorky Kathryn Hughes. Moc jsem se na ni těšila. Předchozí knihy Dopis a Klíč se mi opravdu líbili a moc jsem si je užila. Ale tato kniha mé gusto není.  Vím, že si kniha již našla a ještě najde své čtenáře a bude se líbit. Já  pro tentokrát držím své nadšení zpět. Ve své podstatě, kterou je nalézt pro malého chlapce dárce ledviny a zachránit mu život, je myšlenka knihy zajímavá a dostatečně hluboká pro kvalitní příběh, ale toliko temna na mne bylo moc. Musím ovšem uznat, že kniha je krásně a poutavě psaná, jak jsme od autorky zvyklí. Já jsem se jen neztotožnila s obsahem. Nenašla jsem se v ní a krom Happy endového konce mě neoslovila.

30.11.2021 3 z 5

Jeho balík Jeho balík Penelope Bloom

Penelope Bloom píše svým jedinečným stylem a musím přiznat, že její fantazie je skutečně originální. Kniha má spád, má náboj, je vtipná. Ale to je asi vše. Rozhodně se jedná o knihu pro mladší dospělou a rozvernou generaci. Narážky na sex, dvojsmysly jsou na každé druhé stránce. Penelope nejde daleko ani pro vulgární slovo. V neposlední řadě musím zmínit rozhovory Williama, který podle mě netrpí jen kleptománií, ale potřeboval by navštívit ještě další lékaře a babičky byly na můj vkus příšerné až nevkusné. Oproti tomu dialogy mezi hlavními hrdiny byly vtipné, někdy trochu infantilní, ale nijak mi nevadily ba naopak.

19.11.2021 3 z 5

Poslední na seznamu Poslední na seznamu Peter Mohlin

Děj, plný napínavých situací, nečekaných zvratů a úžasně přesvědčivě popisované práce úzkého vyšetřovacího týmu čtenáře přímo pohltí. Po přečtení pěti set stránek je čtenář nejspíš zklamán, že příběh končí. Jen velmi nerad se loučí s knihou, ale zejména s nádherně barvitě a uvěřitelně vylíčenými postavami. Kniha je skvělá.

19.11.2021 5 z 5

Všechno a tebe Všechno a tebe Simona Ahrnstedt

Všechno a tebe je třetím dílem série Protiklady se přitahují. Autorka se nezapřela svým příjemným a čtivým stylem psaní. Nechyběla opět ani trocha erotiky a romantiky. Předchozí díl Jen o trochu víc mě příliš namlsal a nižší laťka tohoto dílu byla pro mne trošku zklamáním. Ovšem musím přiznat, že rozuzlení ač bylo uspěchané, tak bylo velmi nečekané. Kniha stojí za přečtení.

18.11.2021 3 z 5

Jen jeden rok Jen jeden rok Penelope Ward

Jen jeden rok je dalším dílem známé autorky Penelope Ward. Jedná se o jednoduchou čtivou oddechovku s lehkým náznakem erotiky a romantiky. Pokud je tato autorka pro vás známá dostanete v průměru přesně to, co očekáváte. Nesmím však opomenout fakt, že tento román se řadí spíše k jejím slabším.

09.11.2021 4 z 5

Spolčení ničemů Spolčení ničemů Maxime Chattam (p)

Maxime Chattam je zkušeným a osvědčeným autorem tohoto žánru. Ve svém dalším strhujícím díle se dotýká problému vzniku menších uzavřených komunit, které ale postupně sílí svým počtem i zvyšující se agresivitou. V závěru knihy jsou tyto jevy mimořádně fundovaně předkládány jako nedílná součást vizí o šířících se závažných problémech světa. Kniha je drsná, ale skvělá.

06.11.2021 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Již velmi známé duo autorek, které málokdy zklamou své čtenáře. Tentokráte se jedná o dvě knihy v sérii: Rush Duet. První knihou je právě tato Rebelský dědic. Hlavními hrdiny jsou Gia a Rush, kteří velmi brzo zjistí, že se přitahují a vzájemně si způsobují hormonální bouře. Rozhodně je kniha velmi čtivá, lehce erotická a romantická. Jako oddechovka naprosto ideální. Postavy byly příjemné a sympatické. Víc jsem si asi oblíbila Rushe a skvělý byl oak, hromotluk se srdcem na dlani, takové baštím. :-)

05.11.2021 4 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Nádherná kniha která se čte téměř sama. Děj je zajímavý a nevšední, ovšem náročným čtenářům by se v jistých pasážích mohla zdát nudnější. Nechybí láska, tajemství, trocha napětí, očekávaný happy end a spousta skvělého jídla.  Za mne mohu doporučit.

02.11.2021 4 z 5

30 nocí vášně 30 nocí vášně Christine D’Abo

30 nocí vášně je druhým dílem série 30 dní. Pokud ovšem sáhnete rovnou po druhém díle nic se nestane. Kniha žije vlastním příběhem. Erotických scén je dostatek, trocha romantiky a pár bolů z minulosti také nechybí. Jedná se o oddychové čtení.

Erotické scény jsou pěkně napsané a mají své jisté kouzlo. Jinak se mi kniha zdála hodně překombinovaná, oba hlavní hrdinové měli příliš problémů a nevěděla jsem ani co považovat za zápletku, jestli teda vůbec něco. Jakoby autorka chtěla oběma hrdinům vtisknout úplně všechno.

31.10.2021 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Děj se odehrává převážně v Melview, kde se nachází campus univerzity. Autorka nijak zvlášť detailně nepopisuje prostředí ani osoby. Oproti tomu krásně popisuje dialogy, které Sage sama se sebou vede, jaké pocity v ní dřímají včetně nesváru mezi jejími vnitřními hlasy v podobě srdce a hlavy. V příběhu  se objevuje problematika sexuality - pansexuality, panenství, panické ataky atd.

30.10.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Tentokrát nás autorka provází Japonskem, kde si hlavní hrdinka zvyká a objevuje tradice této krásné země. Úklona na pozdrav, ticho ve vlacích, převzetí vizitky vyžadující maximální respekt, jídla pečlivě servírovaná a vařená pouze z čerstvých surovin, minimalistický, jednoduchý přístup bez zbytečností, úcta ke staří nejen lidí, ale i věcí. Nechybí dostatečný prostor pro tradiční i moderní památky, zajímavosti, zvyky i jídla.

30.10.2021 5 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Kniha je vtipná, rychlá, lehká a dá se přečíst jedním dechem. Oproti předchozímu dílu tentokrát příběh neměl až takový potenciál, ale zase si držel stejnou laťku mého zájmu i použitého vtipu až do konce. V celé knize se možná až příliš omílají problémy obou bratrů, kde Bruce trpí obsedantně-kompulzivní poruchou a William kleptomanií. Dvojčata k pohledání. Ovšem největší výzvou je osmdesáti pěti letá babička Hailey, jejíž názory a rady ohledně sexu jsou famózní.

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Popisování osob je velmi tvrdé, intenzivní, téměř až vyvolává pocit bodového shrnutí. Objevují se častá přirovnání, otevřené dialogy o sexu a narážkách na něj. Postavy se vtipně, někdy i drze především ze strany Nataši, popichují. Autorčin popis francouzského buldočka jako nervózního, empatického poseru, který měl explozivní průjem, tak to mě ovšem dostalo.

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Počáteční tragédie se nese celým příběhem. Je cítit jak je Joss touto událostí poznamenána a nese její tíhu. Pomalu objevuje sílu přátelství, rodiny a lásky. Příběh je chytrý, vtipný, erotické scény pěkné, hrdiny to k sobě krásně táhne, ale příběhu chybí "wau efekt". Neurazí, ale neomámí. Nicméně pro vývoj v dalších dílech doporučuji přečíst.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Chcete se pobavit? Chcete naprosto vypnout a přijít na jiné myšlenky? Tak tato kniha je přesně to, co potřebujete. Kořeněná sexy romantika je pro oddychové čtení to pravé. Šéf, jako arogantní, náročný a bezohledný pitomec a sexy asistentka alias vzteklé koťátko a semetrika v jednom. Sex, romantika, provokace, sex a pak ještě trochu sexu. Dámy tohle funguje vždycky.

29.10.2021 5 z 5

Třetí zahrada Třetí zahrada Sarah Parsley (p)

Třetí zahrada je historický román. Kniha je posazená do českého prostředí osmnáctého století, je velmi poutavá a čtenáře dokáže již po několika stránkách vtáhnout do svého děje. Příběh je velmi čtivý, emotivní, plný lásky, nenávisti, nepochopení i utrpení. Donutil mě nad ním přemýšlet i následující den a to se nestává příliš často. Několikrát jsem se přistihla, že mi bodlo u srdce a jednou dokonce ukápla slza. Kniha se bez problémů smlsnout jedním dechem a na jeden zátah. Svým způsobem se mi hrozně zalíbila, ale ... má obrovský potenciál, který bohužel nebyl zcela využit a rozhodně by se na něm dalo hodně zapracovat a knihu pořádně propracovat. Rozhodně by si to zasloužila. Některé pasáže přímo prosili o hlubší rozvedení. Nápad na děj je povedený, užívala jsem si ho a ději jsem propadla, ale byla jsem strašně zklamaná jeho povrchností. Strašně moc jsem doufala, že další stránka naplní mou fantazii, kterou nepochybně kniha rozdmýchala, a já dostanu to, po čem toužím. Bohužel se tak nestalo. Jedná se o autorčinu prvotinu, a proto jsem ke knize a jejímu hodnocení přistupovala s jistou dávkou empatie.

25.10.2021 4 z 5