knizninadsenec knizninadsenec komentáře u knih

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Zajímavý, tajemný příběh, ale i trochu děsivý. Kousek po košíčku se rozmotává pravda nejen o postavách, ale i minulosti. Příběh je milý, bolestivý, smutný, překvapivý.
Některé postavy, díky ostatním postavám, možná špatně odhadnete. Já rozhodně jo. Při čtení jsem byla napjatá, smutná, překvapená, v šoku, vyděšená - spolu s postavami. Příběh je opravdu velmi emotivní.
Za sebe můžu říct, že to bylo velmi zajímavé čtení a rozhodně mě velmi překvapil vývojem. Rozhodně jsem dvě zjištění / situace opravdu nečekala.

12.12.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Moc krásná pohádka. Začíná sice, pro mě na pohádku, trochu zvláštně, ale je celkově moc krásná. Jako by něco takového skutečně mohlo být.

Rozvod, stěhování, nevlastní sestra... A chlapec, který tak moc mikuje své prasátko, že se pro něj vydá tam, kam žádný člověk ještě nevkročil. Bylo to krásné dobrodružství. Plno statečných věcí, lákavých i nelaskavých.

Příběh se dobře čte, je krásný, dobrodružný, dojemný. Nádhera. ️

Rowlingová je opravdu úžasná spisovatelka a zase jsem si její nové dílo zamilovala. ️

16.11.2021 5 z 5

Moudrost lesa Moudrost lesa Peter Wohlleben

Kniha je skvělá. Dobře se čte a dozvídáme se něco zajímavého nejen o lese/přírodě/stromech, ale i o samotné profesi lesníka. Velmi se mi líbila a můžu za sebe všem doporučit.

19.03.2020 5 z 5

Velmi krásné čtení nejen o Tomovi a jeho životě, ač někdy byl snadný a jindy ne úplně, ale také o filmech, natáčení, hercích...
Kniha se čte velmi dobře a moc se mi líbila.

07.03.2023 5 z 5

Past na sňatkového podvodníka Past na sňatkového podvodníka Martina Boučková

Příběh se ze začátku vyvíjel pomalu/lehce a pak se rozjel na plné obrátky. Bylo to poutavé a mělo to grády. Velmi zajímavý příběh, který vás vtáhne.

Václav to s ženami umí, dokud nenarazí na Hanku. Bylo to zajímavé a hlavně překvapivé. Působivý plán a zásah vyšších mocí mu přál i nepřál. Snaží se, hází očkem, krásným slovem a je to dokonalá partie pro ženy... Zdá se. Nakonec zasáhla prozřetelnost či karma?

Bylo to vtipné, zajímavé, čtivé, rozhodně poslední části mazané a odvážné. Velmi se mi líbil.

21.02.2023 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Jako milovník Harryho Pottera se musím přiznat, že re-reading čtvrtého dílu nedělám moc často.
Každopádně bylo milé si jej po dlouhé době přečíst / oprášit děj nebo okamžiky. Něco je zkrátka v knize jinak, než ve filmu.

Děj je krásně plynulý a příběh se dobře čte. Turnaj tří kouzelníků je napínavý a zajímavý. I když si u knihy (či filmu) vždy pobrečím, přestože vím, co přijde. Postavy jsou také zajímavé.

Prostě miluji knihy o Harry Potterovi. ️

26.05.2022 5 z 5

Deník zoufalé třicítky Deník zoufalé třicítky Martina Boučková

Byl to milý, vtipný, občas praštěný (v dobrém), odlehčený příběh. Jako ze života. O strastech v lásce, práci, mazlíčcích,... Prostě o životě.

Příběh se mi líbil, dobře se četl, často rozesmál a byl celkově příjemný odlehčený.

Postavy byly zajímavé, sympatické a prostředí také.

18.02.2023 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Kniha se mi velmi líbila, je poučná, plná zajímavých informací. Autor vše hezky popisuje a vysvětluje. Tahle kniha změní člověku pohled na svět stromů.

14.11.2019 5 z 5

Šílená babička Šílená babička Martina Boučková

Super obálka a i tvar knihy.

Musím říct, že dlouho mě žádná kniha nerozesmívala od prvních stran. Téhle se to povedlo. Babička je úžasná a určitě bych, jako dítě, takovou chtěla. V dětských očích je to nejlepší babička na světě. Pro každou srandu, lumpárnu, barevný styl oblékání... Zamilovala jsem si ji od prvních stran.

Kniha je vyprávěna z úhlu pohledu její dcery, která i převypráví to, co se stalo babičce a dětem. Samozřejmě matka občas nevycházela z udivu . Babička je také správná dohazovačka, pomáhá druhým a rychle se spřátelí. Také se umí pořádně pomstít i za svou dceru. (Dobře mu tak! Bylo to geniální, jak uvést jistý vztah ve známost a zároveň ho znemožnit. )

Celý příběh je vtipný, usměvavý, milý, trochu i toho dusna a pomsty,... Krásných míst, chlapů a chvil zábavy, kde z babičky rostli i jiní než jen její dcera. Nakonec trochu slz a dojetí.

Příběh je napsaný moc hezky, snadno se čte a je opravdu krásný.

Kniha pobavila, dojala a rozhodně mě bavilo jí číst od začátku do konce.

Pokud máte rádi humor, určitě doporučuji, je to super příběh. Osobně mu nemám co vytknout. Nádherný.

20.02.2024 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Příběh se rozvíjel pomalu.

Líbilo se mi prostřednictvím hlavních postav poznávat trochu Tokio a i kulturu (a i jiná místa v Japonsku), tradice, něco o odívání a jeho částech či názvů, obydlí, jídle, filozofii,... Bavilo mě to číst a v duchu jako bych tam byla. Přála jsem si kimono také vyzkoušet, vidět místa, která navštívili a i ty nádherné fotografie, které jsem si mohla jen představovat.

Také se líbilo, jak byly hostitelky, kde Fiona bydlela, laskavé, trpělivé. Hodně se od nich naučila.

Ale samozřejmě v příběhu nejde jen o to. Musím říct, že Gabriel na mě opravdu působil, tak jak se píše v anotaci, jako kdyby ho Fiona obtěžovala. Ale jen ze začátku.

Fiona mi přišla jako fajn a zvídavá mladá slečna, která se vydala na cestu, někam kde nikdy nebyla a neznala to tam. Obdivuji každého, kdo se vydá daleko a sám.
Dozvíme se i o něco o jich minulosti formou vzpomínání. Pomalu se poznávají a až později je to takové více osobnější.

A co se týče lásky. Bylo to úžasné. Sice je to ze začátku zvláštní, nebudu prozrazovat proč, ale po uvědomění a vyjasnění, je to kouzelné. Najednou k sobě mají jiný přístup a láska kvete. Pak zase nějaké to nedorozumění typické asi pro romantické útěky. Četla jsem zatím jen dva díly.

Bylo to plné emocí, zvratů, smíchu, přátelství, lásky, laskavosti a překvapení.

Trochu mě mrzí, jak byla kniha utnuta. Já bych rozhodně byla ráda, kdyby to trochu pokračovalo.

Celkově to byl zajímavý příběh. I když pro mě zpočátku zajímavější vše okolo, kde fotila, zajímavosti,... a pak ti tam bylo najednou ta vášeň a já se do čtení zakousla, jak jsem byla zvědavá kam se dostanou. Ale rozhodně to bylo zajímavé a Gabe mě překvapil.

Kromě toho, že pro mě byla kniha ze začátku trochu nepoutavá, což asi tak mělo být. Takový pomalý rozjezd a sympatie či nesympatie byly i v Cukrárna v Paříži. Tak nemám co vytknout.

25.08.2023 4 z 5

Ve stínu slunce Ve stínu slunce Jakub Mařík

Je to zajímavý příběh, který je plný boje, bojové taktiky, obrany, analýz... Zajímavý i vývoj událostí.

Postavy jsou též zajímavé, je jich tam hodně. Líbilo se mi, že je popisováno i z technické stránky, lodě, pozice... Jako čtenář jsem alespoň věděla o čem mluví a na co se chystají. Nebo jsem měla ten pocit.

Příběh se mi velmi líbil, byl zajímavý a poutavý.

06.08.2023 5 z 5

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Přiznám se, že doteď jsem neznala všechny možnosti/pojmy. Nejednou jsem googlila, co to znamená, ale vysvětlují to i v příběhu a možná lépe než google.

Každopádně jsem moc ráda, že jsem si knihu koupila a přečetla. Rozhodně je velmi zajímavá. Ze začátku to pro mě nebylo moc poutavé, ale to bude spíš tím, že ten děj / příběh / poznávání a sebeuvědomění (kdo jsem, orientace) takové pro hl. postavu prostě bylo. A vlastně i u ostatních přátel / postav. Rozhodně to nevnímám jako mínus příběhu. Některé některé postavy mi zpočátku nebyly sympatické, ale později jsem si je zamilovala.

Příběh byl po pár kapitolách poutavější. Nejen Georgia hledala sama sebe, kým je. Příběh je poučný, hodně emotivní, bolavé vzpomínky na vztahy, v současných vztazích je zmatek,... Dokud se nevyjasní. Ale jde i o přátelství, hádky, porozumění, pomáhání, lásku (v jakékoliv podobě)... A samozřejmě řešení sexuality a její pochopení, smíření, podpora...

Zároveň to bylo v některých částech velmi cute. Velká gesta.

Celkově se mi příběh líbil. Četl se dobře, i když poutavější to začalo být až po pár kapitolách. Kapitoly nejsou dlouhé. Neustále se tam něco děje nebo řeší. Je to zajímavý příběh.

28.07.2023 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Nádherný příběh, zajímavý tajemný. Nejen co cestování v čase, ake také historii, lásce... Nádherné. Bylo milé si jej připomenout.
(čteno už 2x)

03.02.2023 5 z 5

Otisky Chribdy Otisky Chribdy Kristina Waagnerová

Přestože jsem měla rozečtenou jinou knihu, pro rozležení příběhu z druhého dílu v hlavě (emoce, myšlenky a tak), přečetla jsem jen jednu kratší knihu... Neodolala jsem, musela se hned pustit do dalšího dílu.

Příběh byl opět plný akce, překvapení, bojů a nových míst, ale i lásky (třebaže není na první pohled vidět). Setkáme se i s některými postavami z minulých dílů. Opět na řádcích čekalo nejedno překvapení. Některé postavy přehodnocují své místo a zásady. Plánují, intrikují a zase řeknou jen něco a někomu. Do poslední chvíle není jasné, kdo bude komu věrný. Příběh (i předešlých dvou dílů) není předvídatelný, mění směry a strany.

Zase se riskuje, bojuje, ale je tam i zábava (i když trochu podle jiných zvyků a zásad,opět záleží na úhlu pohledu postav). Vyprávění si užijeme z úhlu několika postav. S postavami jste veselý, smutní, nešťastní, zostuzeni, zbiti, ale samozřejmě také vítězíte, prcháte, intrikujete, přehodnocujete, jste i znechucení (třeba zvyky Sarrei) a tak dál.

Isarell je v jiných pozicích, musí bojovat a i sama se sebou, aby splnila rozkaz, ale někdy si to i užívá.

Čtení jsem si užívala a vrhla se do něj, hltala stánku za stránkou. Bylo to napínavé a velmi emocionální. Příběh se čte dobře, je plynulý a nemá místa, kde by byl děj pomalý nebo nudný. Já osobně se prostě zamilovala. I když je to drsné, je to dokonalý a nejde nečíst dál, pokud je čas. Překvapí vývojem děje i postav.

Za sebe doporučuji, je to dokonalý příběh / svět, přestože je krutý nebo jejich etické zasady pokroucené, je temný a světla je v něm jen málo... Vtáhne vás do sebe.
Já osobně nutně potřebuji pokračování .

Hodnotím: 6⭐/5⭐

30.01.2023 5 z 5

Bytosti přírody Bytosti přírody Margot Ruis

Kniha je prostě skvělá, ať na vás bude pusobit jako pohádka nebo ne, hodně naučí. Promlouvá do duše. Mne osobně se velmi líbila a jsem ráda, že někdo vidí ve světě to, co autorka. Dle mne je něco víc a ona to tak krásně popisuje. Tuto knihu by si měl přečíst každý a lidé si pak možná budou více všímat všeho kolem sebe a více si vážit přírody a všeho s ní spojeného.

07.11.2019 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

Krásné čtení o lásce v mnoha podobách a nejen o ní. Bylo to příjemné čtení.

08.08.2023 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Velmi milý příběh, který je plný naděje, přání, baletu, sněhu a samozřejmě i lásky.
Malý Vašek ze všeho nejvíc chce tátu a také psa. Mamce hledá ženicha a ta už neví, jak mu to vymluvit. Tančí balet v divadle. Odjede s Vaškem na jarní prázdniny na hory a život se jim změní...

Všichni asi známé film, knižní příběh je také báječný, dobře se čte, je milý a doplněný fotografiemi. Bylo to velmi hezké čtení.

22.07.2023 5 z 5

Košík plný hlav Košík plný hlav Joe Hill (p)

Tuto knihu jsem dostala od Nakladatelství CREW na Crweconu. Sama bych si jí nejspíše nevybrala, protože to není žánr, který běžně čtu. Ale jsem ráda, že se ke mně dostala. Bylo to... Neuvěřitelné. Bylo to wow, masakr.

June se zkrátka objevila ve špatnou chvíli, na špatném místě. Pomalu zjišťuje, že to není dobré místo s dobrými lidmi. Kvůli jedné události je nucena bránit se vikinskou sekerou. Zkomplikuje se to a ona se jen brání, ale je to opravdu drsné. Odhaluje jednu lež za druhou, když se snaží najít a zachránit svého přítele, jak naznačuje anotace. Pokaždé se musí bránit jinému ze zločinců, kteří se jí pokouší zabít a pak to stejně skončilo jinak, než jsem si myslela. Rozhodně mě překvapil vývoj událostí a i konec.

I když to není můj oblíbený žánr, tak tento příběh mě zaujal a já ho zhltla. Bylo to děsivé, drsné, poutavé a přesto chcete vědět (já alespoň chtěla), kam to June posune a jak to dopadne. Hodně drsné. Byl to rozhodně velmi zajímavý příběh, který se dobře četl a ilustrace ho skvěle doplňovaly.

Zajímavé jsou i bonusové náčrty, návrhy postav...

Hodnotím 4,5

14.06.2023 4 z 5

Zlatá Grai Zlatá Grai Kristina Waagnerová

(SPOILER) Byla to jízda, byl to tanec a velmi emotivní, napínavý příběh. To je jako první, co mi vyskočí v mysli na úvod.

Trochu drsné fantasy, ale dokonalý příběh, který vás vtáhne do velmi drsného světa, kde si své postavení musíte vybojovat. Někteří pak zneužívají jak svého postavení, tak práv.
O postavách se dozvíme mnohé, i když mají laskavou povahu, musí fungovat podle pravidel a nařízení, i když jim to je třeba proti srsti.

Příběh je plný energie a je velmi chytlavý. Svět, děj i postavy autorka popisuje do detailu, že jsem měla pocit, jako bych byla divák. Někdy se mi vývoj nelíbil a nejraději bych sama postavu zachránila, kdyby to šlo. Jindy zase byl boj dle popisu tak fascinující, že jsem si jej přála vidět na vlastní oči. Postavy měli svůj úděl a bojovali zuby nechty, byli stateční, nebojácní a když se báli, zatnuli zuby a šly. Učili se, padali na kolena a znovu a znovu se zvedali. Udělali, co bylo třeba.

Hlavní postavy Bastiena a Isarell jsem si velmi oblíbila. Jejich postup byl obdivuhodný, vytrvalý. Byl však i plný násilí, naděje, zbraní, nehezkých zážitků, tance... V příběhu se setkáme s násilím, přátelstvím, nenávistí, pomsty, boji o pozice a jejich udržení, je tam i trochu násilného jednání s dívkami/ženami, sex nedobrovolný i dobrovolný (ale naštěstí ne detailně popisovaný) . Jisté postavy mají svůj plán s postavami jinými a nebo celkově nějaký cíl. Je to krutý svět a já každou stránkou držela postavám palce, aby to zvládly. Rozhodně to není žádný romantický příběh, je to fantasy, kde je svět velmi propracovaný a jak už jsem psala, má svůj řád a pravidla. Příběh je vyprávěn z pohledu více postav. Je to zajímavé fantasy s poutavým dějem.

Setkáme se hlavně s Jorrei, stříbrnými rytíři, ale i divoženkami, divokými lidmi, čaroději, stínem a jinými bytostmi či místy...

Několikrát jsem byla velmi překvapená a to nejen vývojem událostí, ale i reakcemi postav.

Celkově velmi krásný příběh.

Hodnocení ⭐⭐⭐⭐⭐

07.01.2023 5 z 5

Přání! Přání! Leandra Sold (p)

Naprosto překrásný fantasy příběh, s nádechem pohádky, romantiky a magie ️.

Příběh mě zaujal od prologu a už nepustil. Četla jsem a zapomněla na čas. Prostě jsem hltala stránku za stránkou, jak jsem dychtila po tom, co bude dál.

Příběh je plný emocí, zvratů, zlých i hodných postav, možná těžkých rozhodnutí a těžkých situací. Ale také magie, nadpřirozených bytostí, lásky.

Velmi dobře se čte. Ani nevíte jak a zapomenete na jídlo (zapomněla jsem na oběd) a ještě rychle před spaním dočítáte, protože vás příběh nepustí, jak moc toužíte vědět jak to dopadne.

Všechny postavy byly skvělé, i když byly některé dost záludné.

Kniha teprve půjde do předprodeje a já osobně doporučuji. Pokud máte rádi fantasy, magii, romantiku, pohádkové, krásné oddechové čtení, co vás chytí a nepustí je tento příběh za mě ten pravý.

Já osobně se zamilovala.

12.11.2022 5 z 5