knihovniceS knihovniceS komentáře u knih

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Gutta z Bubnu se mi moc líbí, je to opravdu pěkné čtení. Nyní je Gutta k dispozici našim čtenářů a mohu ji vřele doporučit!!! Z Klučova zdraví knihovnice Janina

04.12.2015 5 z 5

Obchůdek s knihami Obchůdek s knihami Rebecca Raisin

Milé čtení nejen o knihách. Paříž je plná památek a dobrot.

27.05.2024

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

kniha se mi nelíbila

13.02.2024 odpad!

Láska Ondřeje Vazdy 1.díl Láska Ondřeje Vazdy 1.díl Vlasta Javořická

Láska Ondřeje Vazdy 1.díl
Jednohubka Vlasty Javořické. Román z maloměsta jak se z malého švícka stal velkoobuvník. Není to příběh Bati, ale je zajímavé sledovat osudy a vlastnosti lidí v jeho okolí. Těším se na druhý díl. Dávám 3 hvězdy.

12.02.2024 3 z 5

Světlo z Pauliny Světlo z Pauliny Jan Štifter

Nedočetla jsem z vlastní viny: kniha povídek mě nezaujala a po 4. povídce jsem knihu odložila ...

05.12.2023 2 z 5

Zvláštní příběh Zvláštní příběh Katarína Gillerová

Zvláštní příběh
Tak to byl opravdu zvláštní holčičí příběh. Ženy tří generací v jedné rodině a jejich příběh se odehrává v současnosti na Slovensku a v Anglii. Začátek mi připadal neslaný ,nemastný, ale když jsem zabrala, dalo se to krásně číst, dokonce i napětí se dostavilo a konec mě překvapil. Dámy, víc nenapovím, přečtěte si to samy. Dávám 3 hvězdy.

09.08.2023 3 z 5

Gerbešín a hezouni Gerbešín a hezouni Ivanka Devátá

Gerbešín a hezouni
Milá útlá knížka Ivanky Deváté pohladí a vyvolá úsměv. Jednohubka, bonbónek, který prokládám mezi jiné četby. Mám ráda její jemný humor a pěkné vyjadřování. Její vzpomínání a probírka šatníkem vás naladí na příjemnou notu. Doporučuji a dávám 3 hvězdy.

03.08.2023 3 z 5

Člověk obojživelník Člověk obojživelník Alexandr Romanovič Běljajev

četla jsem v mládí a viděla jsem film https://www.youtube.com/watch?v=mnwAmciwySA&ab_channel=olgadikantova

17.07.2023

Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. ideál Anna Beatrix Bártová (p)

Seznamka - Rozvedená žena hledá muže zn. Ideál
Příběh Pavly a jejích dvou synků, která hledá nový vztah a klukům kamaráda pomocí seznamky. Děj se odehrává na jihu Čech v místech, které jsou blízké i autorce. Příběh plyne lehce, čte se dobře, ale předešlým románům autorky se nevyrovná. Tentokrát dávám tři hvězdy, ale i tak doporučuji pro odlehčení mezi náročnější četbou.

03.05.2023 3 z 5

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Láska z Paříže
Pokračování příběhu mladé spisovatelky Ruby je opět plný nehod a náhod. Není tak napínavý jako předešlý díl z cestování po Indii, ale je to také milé čtení. Ruby se těšila, že oslaví své narozeniny s přítelem, ale on ji zklamal a odjel pracovně do zámoří. Ruby odletí za kamarádkou do Paříže, kde se jí dostanou do ruky tajemné dopisy psané před válkou, a Ruby pátrá po pisatelích. Nic neprozradím, kdo má rád romantiku, bude nadšen. Dávám 4 hvězdy a doporučuji.

18.05.2022 4 z 5

Zámek u řeky Zámek u řeky Chloe Duval

Zámek u řeky
Nerada odkládám nedočtenou knihu. Mám už za sebou 200 stran a čekám na nějaký spád – stále nic. Střídání dějů a století po každé kapitole, po každé vzdychání a láska ... ne to už nedám, končím. Možná je chyba ve mně, nikoho neodrazuji, ale škoda času u takového románu. Dávám 2 hvězdy za snahu autorky.

11.04.2022 1 z 5

Příběhy na lehátko Příběhy na lehátko Danka Šárková

Příběhy na lehátko
Dočetla jsem útlou knihu povídek, která mi nic nedala. Kniha je rozdělená na několik témat jak uvádí anotace. Myslela jsem, že ani nedočtu, protože první téma bylo deprimující. Další téma už se dala číst, ale rozhodně to není čtení na dovolenou ...Někomu se to možná bude líbit, ale já dnes dávám jen 2 hvězdy.

03.03.2022 2 z 5

Babí léto Babí léto Magda Váňová

Babí léto
Tato kniha je složená ze tří delších povídek. To by mi nevadilo, ale vadí mi, že prostřední povídka Lví dvůr už byla v povídkové knize Holčičky, kterou jsem četla před půl rokem.
Jinak povídky – novely jsou z různých oblastí života a jsou čtivé.
První povídka je o stárnoucím bohatém muži, který si nechá poplést hlavou mladou „zlatokopkou“, ale když mu jeho paní domácí zachrání život, včas si uvědomí, kdo ho má rád.
Druhá je zmiňovaná povídka Lví dvůr, která může a nemusí být pravdivá. Příběh dvou kamarádek a jejich propletených vztahů (něco jako manželský trojúhelník). Myslím, že z mužů dělají blbce ...
Třetí povídka o potvoře Doris, která mi děsně lezla na nervy – manipulátorka, která ničí život všem v rodině. Když si to uvědomí v tíživé situaci na chalupě a chce vše napravit, její snaha trvá jen několik hodin, a jak je zpět doma, vše je při starém.
Doporučuji, dávám 4 hvězdy za duplicitu povídky Lví dvůr.

06.01.2022 4 z 5

Divadlo světla Divadlo světla Anne Delaflotte Mehdevi

Divadlo světla
je dílo francouzské autorky, která žila v Praze necelé 2 desítky let. Obdivuji, jak popsala události, které se v Praze udály v 18. století. Potkáváme řadu známých postav českých dějin, procházíme se po místech, které jsou známé, i když některé budovy už nestojí. Dějem nás provází Slávek synek mistra stavbaře, kterého v raném dětství postihlo neštěstí – přejel ho kočár hraběte Šporka. Měl obrovské štěstí, sice ochrnul, ale hrabě se o něj doživotně postaral. Zaměstnal ho ve svém divadle, kde zajišťoval osvětlení. V té době, kdy nebyla elektřina, se v divadle svítilo svícemi. Díky Slávkovi máme možnost poznat život v Praze a na Kuksu. Román se mi moc líbil a doporučuji.

31.12.2021 4 z 5

Tajemství stříbrné čarodějky Tajemství stříbrné čarodějky Petra Kubašková

Tajemství stříbrné čarodějky
Více než před rokem jsem četla první díl a jak jsem napsala, mám ráda knihy o Praze, zvláště mě láká historické centrum. První část s názvem Čarodějky malostranské mě opravdu zaujal. Pokračováním jsem byla zklamaná, bylo méně historie, více fantasy a to už pro mne není ... Dočetla jsem až do poslední tečky, ač jsem čekala víc, byla jsem zvědavá. Věřím, že pro milovníky fantasy literatury je to pěkný příběh. Dnes dávám jen 3 hvězdy.

13.06.2021 3 z 5

Kněžna Kněžna Danielle Steel

Je mi líto, knihu jsem po pár stranách zavřela. Vadilo mi malinké písmo, bolí z toho oči. Není to vinou autorky , proto knihu nehodnotím

11.05.2021

Ukradený měsíc Ukradený měsíc Ludvík Aškenazy

Jé, četla jsem ji v dětství a vím, že se mi líbila. V knihovně ji nemáme, musím se poohlédnout v jiných knihovnách

24.02.2021 3 z 5

Klíče k cestám Klíče k cestám Hana Pekárková

Knihu mám před sebou, vkládám ji do katalogu knihovny, na DB knih je chybně uveden rok vydání a počet stran - správně je 285 stran , vydání 1. v r. 2015

20.01.2021

Krkonošská kuchařka Krkonošská kuchařka Jiří Marhold

Je dobrá a využívám recepty často

20.01.2021 5 z 5

Ďábelská tvář Ďábelská tvář Klára Janečková

Mám moc ráda knihy Kláry Janečkové (zatím 5 přečtených), teprve teď jsem se dostala k její prvotině Ďábelská tvář a jsem na rozpacích... Jsem na 78. stránce a krutosti mě odrazují číst dál, ale zvědavost mi nedá ... Zatím mi kniha připadá víc jako parodie na historický román. Nemohu pokračovat, na 80. straně odkládám, počkám si na jinou knihu této autorky

20.10.2020 1 z 5