Kněžna

Kněžna https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/1856/knezna.jpg 4 81 14

Kněžně Zoje, vzdálené sestřenici ruského cara, je sedmnáct let, když v Rusku propukne revoluce. Celý její svět se rázem hroutí jako domeček z karet, Zoja se stává svědkem nepochopitelného násilí a hrůzných tragédií a sama přichází o své nejbližší. Aby unikla nebezpečí, nezbývá jí než uprchnout ze země. Po dlouhé strastiplné cestě, kde nejednou stačil krůček a bylo by vše ztraceno, se ocitá v Paříži, v cizím prostředí a mezi cizími lidmi. Avšak ani citové strádání, ani chudoba nedokážou dívku zbavit odvahy. Rozhodne se vzít osud do vlastních rukou, začít nový plnohodnotný život a oprostit se od stínů minulosti. Mezi americkými vojáky poznává Andrewse, s nímž odchází do New Yorku, ale několik let rodinné idyly ukončí hospodářská krize a Andrewsova smrt. Zoja zůstává sama s dětmi a je opět na začátku. Ani tentokrát se však nevzdává...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Zoya , 1988

Licie84
17.04.2024 5 z 5

Krásný román...

knihovniceS
11.05.2021

Je mi líto, knihu jsem po pár stranách zavřela. Vadilo mi malinké písmo, bolí z toho oči. Není to vinou autorky , proto knihu nehodnotím

Lena1975
14.10.2020

Ze začátku mě kniha bavila, zajímavé téma, zase jsem se něco dozvěděla z historie, ale konec už byl taková červená knihovna.

kamča71
18.06.2020 5 z 5

Krásná kniha opravdu zajímavý příběh

Terisek99
15.06.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Přečtena za jeden večer.

vikaa
24.03.2019 3 z 5

Knihu jsem si chtěla přečíst, protože jsem viděla film, který se mi líbil. Kniha pro mě sice nebyla zklamáním, ale nic nového mi nepřinesla. První půlka byla rozhodně čtivější, druhá polovina knihy se trochu vlekla. První kniha od Steelové a na dlouho rozhodně i poslední.

KnihomolkaKatka
10.02.2019 5 z 5

Miluju ten příběh, i slzička ukápla...

1v8na
11.09.2016 5 z 5

Příběh byl ohromný, neskutečný, vynikající - prostě super!
Sledujeme osud a životní příběh hlavní hrdinky od jejího útlého dospívání až po stáří. Příběh je plný, lásky, zvratů, tragických chvil, naděje, víry a síly.
Knihy byla psaná velmi čtivě a poutavě - což velmi oceňuji. Děj ubíhal a četl se svižně.
Ukazuje se zde i společenské rozdíly a pohyb mezi společenskými vrstavami.
Zároveň nám kniha přibližuje i pohled na první i na druhou světovou válku.
Určitě tuhle knihu doporučuju!
Jsem z ní nadšená.

sgjoli
18.06.2016 4 z 5

Na romány pro ženy moc nejsem, nevyhledávám je, ale tohle mne zaujalo tím, že je to zasazené do historického období takřka nedávného a že na příběhu hlavní postavy můžeme sledovat skutečné historické události. Tak jsem to zkusila a po pár stranách jsem se do příběhu doslova ponořila, jak moc mne to chytlo. Příběh byl lehce napsaný, čtivý, plný emocí. Hlavní hrdinka mi pak byla sympatická a fandila jsem jí, aby se jí dařilo překonávat všechny rány, co ji potkávaly. Na to, jak tenhle typ literatury moc nečtu, tak tohle mne celkem překvapilo, bavilo mne to. Čekala jsem vlastně něco kýčovitého, nějakou povrchní „červenou knihovnu“, ale nakonec se z toho vyvinulo celkem zajímavé lidské drama. Ano, láska a milostné vztahy tu jistě hrají svoji roli, ale nepřišlo mi to nijak přeslazené a nereálné, jak to často v „červených knihovnách“ bývá. Nevím, jestli si to budu ještě někdy chtít přečíst znova, nicméně musím podotknout, že ve mně kniha zanechala překvapivě kladný dojem.

Kosovaan
07.09.2015 5 z 5

Knihu mi zapůjčila tchýně se slovy "jsem zvědavá kolikrát budeš plakat". Hrdinsky jsem řekla, ze nebudu plakat. Opak ale byl pravdou :) moc pěkná kniha. Mohu jen doporučit.

Mocharka
24.11.2014

Začala jsem číst,četla a četla,plakala a nic pomalu neuděla, dokud kniha nebyla přečtená.Co víc napsat....

kika 13
09.02.2013 3 z 5

Pěkný čtivý román.I film byl pěkný.

martina9219
15.08.2012 5 z 5

Film se mi moc nelíbil, ale knížka je pokaždé lepší než film :)) Každopádně Danielle Steel patří mezi mé oblíbené autorky :)

Dádulka67
24.06.2012 5 z 5

Nádherná kniha! Má čestné místo v mé knihovně. Nedá se než souhlasit s předešlým komentářem.