knihomolkaMist knihomolkaMist komentáře u knih

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Tak tohle byla bomba. Doslova příběh o mně. I ten osobnostní typ máme stejný :D
Knížku jsem přečetla na jeden zátah.
Normálně se mi u ní i chtělo brečet, jak moc jsem se v příběhu viděla :D
Jednoduše boží!

18.06.2021 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Může ten zatracený Heath už umřít?! V této sérii snad není postava, která by mi lezla na nervy víc než on. I když zrovna v tomhle díle mi lezli na nervy snad všichni kluci kromě Damiena.
Ale zpět ke knize... ta je neskutečně čtivě napsaná, má spád a na konci, jak už je zvykem, čeká naprostý převrat o 180 stupňů, který vás donutí číst další díl.

18.06.2021 4 z 5

Hodná holka, zlá krev Hodná holka, zlá krev Holly Jackson

Tohle bylo naprosto bomboží!
Pipu i Raviho jsem si oblíbila už v prvním díle.
Děj byl naprosto skvělý, konec opět naprosto nečekaný. Holly to umí!
Ach jo... hned bych si přečetla další díl :D

17.06.2021 5 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Fajn námět. Skvělé zpracování. Ještě lepší děj.
Jsem zvědavá na další díly :)

17.06.2021 4 z 5

Hawkeye Hawkeye Stan Lee

I přes to, že Clint skutečně nepatří mezi mé nejoblíbenější superhrdiny, tuto „sbírku komiksů“ jsem si opravdu užila.
Mohlo jich jen klidně být víc, stránky mi mizely pod rukama ani nevím jak.
Velmi užitá knížka :)

15.06.2021 4 z 5

Zvěsti Zvěsti Aleš Novotný

To, že mi Alešův styl psaní fakt sedl, jsem věděla už po dočtení knihy Pamatuj na smrt. Od té doby jsem se taky začala těšit na jeho další knihu a ihned po zjištění informace, že vyjde tato, jsem se začala těšit ještě víc!
Miluju to! Ze začátku bylo trochu matoucí množství postav, ale jakmile si člověk zvykne, bude za to množství ještě rád.
Další věc, co se mi líbila byly ty myšlenky... Sakva... Už dlouho jsem nečetla knihu, kde by bylo tolik myšlenek, které bych si chtěla zapsat. I tu jsem to ale musela regulovat, pár kdybych chtěla opsat všechny myšlenky, musela bych opsat velkou část knihy.
Velmi knihu doporučuji a už se moc těším na další :)

14.06.2021 5 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Bomba!
Myslím, že Marissa vás nikdy nezklame.
Postavy jsem si zamilovala už od začátku. Líbil se mi velmi zajímavý ten retelling - jak někoho může napadnout něco tak geniálního??
Napětím napěchovaný retelling, co víc k tomu říct.
Velmi se těším na další díl :)

13.06.2021 5 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala. Kasie je zkrátka sázka na jistotu :)
Příběh jsem si neskutečně užívala. Do Haydena jsem se totálně zamilovala a Giu i Bec si zamilovala! Mimochodem... příběh Bec by podle mě stál také za napsaní :)
Tato kniha se v mém pomyslném žebříčku knih od Kasie West řadí na druhé místo hned za Lásku a jiné úkoly, u které jsem si poplakala. Ale co si budem... i tady se draly slzy na povrch :D

12.06.2021 5 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Wow!
Nejdřív jsem si myslela, že na tuto knihu už budu stará... ale jde to vůbec?
Originální námět, který mi tak trošičku (asi pohádkovým prostředím :D) připomínal Zemi příběhů.
Postavy jsem si neskutečně oblíbila - zejména Sofii, kterou mám z neznámého (a pro mě i tak trochu nepochopitelného) důvodu radši než Agátu, která mi chvílemi leze na nervy :D Přitom jako by to byla má kopie :D
Četlo se to moc hezky a děj vás držel napjaté po celou dobu čtení. Moc se mi taky líbily ty obrázky u začátků kapitol. Těším se na další díl a za mě mohu minimálně tento díl vřele doporučit.

12.06.2021 5 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Jednoznačně lepší než první díl, kde jsme se vpodstatě jen seznamovali s postavami. Tady tato kniha byla ale dějem a zvraty naprosto napěchovaná.
Je to správná temná fantasy, která se čte neuvěřitelně rychle a navíc naprosto sama.
Čtení jsem si neskutečně užila a těším se na další díly :)

11.06.2021 4 z 5

Poslali je nalevo Poslali je nalevo Monica Hesse

Nemám slov. Proč tato kniha není skoro vůbec vidět?!
Je to naprosto skvělé. Příběh hezky odsýpá a ten námět? To jsem ještě neviděla :D
Neskutečně čtivá záležitost a ten konec? Nemám slov. Nesmírně doporučuji!

10.06.2021 5 z 5

Kleopatra: Vládkyně a milenka Kleopatra: Vládkyně a milenka Joachim Brambach

Byla to vskutku zajímavá kniha.
Vadila mi však „těžkost“ toho psaní a také to, že to nebylo tolik o Kleopatře, jako spíš o té době a okolí. Kleopatra se tam jen občas mihla, což je za mě poměrně škoda.
Každopádně se to četlo celkem dobře a kniha obsahovala neskutečné množství informací.

09.06.2021 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Jakoby asi takhle... Děj naprosto super, styl psaní - bomba. Ale nelíbilo se mi to tolik, jak bych čekala. Asi je to tím, že jsem již vyčtená z Cartera, který je za mě mistrem v oboru a toto spisovatelské duo na něj (minimálně v této knize) prostě nemá.
Vadilo mi velké množství postav (ale bohužel jsem udělala tu chybu, že jsem tuto knihu četla jako první, tak se tam třeba ty postavy objevily dřív, nevím...) a to, že to vyšetřování samotné vraždy nešlo tolik do hloubky. Jsem zkrátka zvyklá na podrobný popis Roberta Huntera...
Co se mi ale skutečně líbilo byl epilog. Ještě nikde jsem to neviděla a bylo to naprosto skvělé zakončení celé knihy.

Knihu bych mohla doporučit, jen bych do toho nešla s očekáváním, že to je druhý Carter - ten je bohužel jen jeden :D

09.06.2021 4 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Kasie West už mám poměrně načtenou, ale tahle kniha se mi líbila ze všech nejmíň. To ale může být i vkusem, neboť mezi mé oblíbence patří Láska a jiné úkoly, které nejsou tak oblíbené.
Příběh byl ale moc fajn. Postavy příjemné. Je to Kasie, takže to bylo neskutečně čtivé a poutavé. Mohu doporučit :)

07.06.2021 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

Bylo to fajn. Neskutečně odpočinkové čtivo, které vás vtáhne a nepustí :)
Nevím z jakého důvodu, a teď mě prosím neukamenujte, mám radši Jacoba než Edwarda. Edward mi přijde neskutečně otravný...
Velmi se mi líbilo to prostředí války, ikdyž bych ho asi rozvedla víc. Těším se na poslední díl :)

07.06.2021 4 z 5

Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Romeo & ... Jak se ta holka jmenuje? Shani Petroff

Neskutečně milá a rychlá oddechovka. Skvělé postavy, fajn příběh.
Doporučuji na odreagování na jedno odpoledne :)

03.06.2021 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Já nevím... na mě tam bylo prostě až moc sexuálního podtextu. Když to na tom vlastně bylo postaveno celé...
Další věc, co mi vadila bylo to, že byly kapitoly z minulosti psány s přímou řečí bez uvozovek, což bylo prostě a jednoduše matoucí a nepřehledné.
Námět dobrý, zpracování horší.
I tak jsem si ale čtení užila :)

03.06.2021 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Velmi zajímavý příběh. Neskutečně čtivé a ten nápad? Klobouk dolů. Neskutečně zajímavý retelling.

03.06.2021 5 z 5

Obsidio Obsidio Amie Kaufman

Naprosto skvělý příběh! Tuto sérii neskutečně miluju a ihned bych přečetla klidně dalších x dílů :)

03.06.2021 5 z 5

Aurora povstává Aurora povstává Amie Kaufman

To, že mi duo Kaufman + Kristoff sedlo, vím už nějakou chvíli... ale tohle bylo prostě boží!
Neskutečně jsem si oblíbila všechny postavy. U čtení jsem mnohdy ani nedýchala a prostě jen otáčela stránky.
Skutečně skvělý příběh! Moc se těším, až vyjde i druhý díl :)

02.06.2021 5 z 5