Kleopatra: Vládkyně a milenka

Vládkyně a milenka Kleopatra VII., Veliká, vládkyně Egypta, milenka Gaia Iulia Caesara a Marka Antonia a nesmiřitelná protivnice Augusta i Héróda Velikého, hrála takřka 20 let významnou úlohu ve světových dějinách. Vyvolávala obdiv i pohrdání, její osud vzbuzoval soucit i škodolibou radost. Pro někoho byla poslední velkou obhájkyní nezávislosti třítisícileté vlády egyptských faraonů, pro jiné neřestnou svůdnicí. O životě i sebevraždě Kleopatry, při níž asistoval, vypráví i Hippokrates, královnin lékař, důvěrník a rádce. Kniha na základě historických materiálů vykresluje fascinující obraz královny v kontextu dějin i životů těch, kdo byli s jejím osudem spojeni....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116328/big_kleopatra-vladkyne-a-milenka-Fjv-116328.jpg 3.58
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie

Vydáno: , Ikar (ČR)

Kleopatra - Herrscherin und Geliebte, 1995

Kniha Kleopatra: Vládkyně a milenka

knihomolkaMist
09.06.2021

Byla to vskutku zajímavá kniha.
Vadila mi však „těžkost“ toho psaní a také to, že to nebylo tolik o Kleopatře, jako spíš o té době a okolí. Kleopatra se tam jen občas mihla, což je za mě poměrně škoda.
Každopádně se to četlo celkem dobře a kniha obsahovala neskutečné množství informací.