Náhradní kluk

Letní příběh o prvních láskách, druhých šancích a o tom, jak se nevyplácí lhát. To je to nejhorší možné načasování! Když Gia dostane kopačky od svého přítele na parkovišti těsně před začátkem školního plesu, musí rychle něco vymyslet. Vždyť o něm svým přátelům vyprávěla už celé měsíce a tuto noc jim měla dokázat, že Bradley doopravdy existuje. A tak se rozhodne oslovit neznámého kluka a poprosí ho o laskavost – jestli by nemohl dvě hodiny předstírat, že je její přítel. A ona mezitím vymyslí, jak se dát s Bradleym zase dohromady. Akorát že po plese už nedokáže myslet na nikoho jiného než na svého náhradního kluka, kterého se ale nezeptala ani na jméno! Dokáže ho najít a vymotat se ze všech lží? A co se stane, až se do jejího života vrátí pravý Bradley?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/450977/big_nahradni-kluk-lP7-450977.jpg 4.2629
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

The Fill-In Boyfriend, 2015

Kniha Náhradní kluk

Monni

Super oddechová knížka a než se člověk naděje má ji přečtenou :)

Lenka2533

Naprosto skvělá oddechovka. Hodně rychle jsem se do ní začetla a opravdu rychle jsem jí měla přečtenou. Velmi mě bavila :)

Veber
17.12.2021

(+ SPOILER) Po dlouhé době jsem velmi rychle přečetla nějakou knihu. Hledala jsem odlehčené čtení, které mohu často odkládat (tím nechci knihu znevažovat, ale rozečtené mám Snové novely a to je zas jiný druh literatury). Chtěla jsem zjistit, co čtou dnešní mladí (protože do této kategorie se již bohužel neřadím). V knihovně jsem se ptala, kde mají Lanczovou a Rudolfa a paní knihovnice mi řekla, že to už dnes mladí nečtou, musí tam být prý alespoň upír, aby to bylo IN. Jsem ráda, že tady upír být nemusel a i tak to bylo čtivé. Velmi kladně hodnotím pár věcí - zmíněné sebehodnocení v závislosti na sociálních sítích a pak to, že jde napsat román pro mládež aniž by tam byl sex (což mi přišlo, že už se dnes jen tak nevidí). Velmi příjemná oddechovka. (Ps: Některé "Lanczovky" mi ale kdysi přišly lepší-lépe dějově propracované. Takže pokud jste četli tohle a líbilo se vám to, zkuste znovuobjevit i tuhle českou autorku;-) )

Tialexa
12.11.2021

kniha byla skvělá, ostatně jako všechny knihy od Kasie West. U knihy jsem se bavila a dokázala mě vtáhnout okamžitě do děje.

jitka_dankova
25.10.2021

Jde o půvabnou odpočinkovou knihu, příběh je roztomilý. Kniha je čtivá. Není to na několikanásobné čtení nebo vracení se ke knize, to ne. Ani tam nejsou silné myšlenky. Ale jako jedno oddychové čtení na léto doporučuji.

Vjeerus
16.09.2021

(+ SPOILER) Tak toto je naprosto krásná oddychovka, dokonce i s menším přesahem a tím jsou sociální sítě, lži a přetvářka. Hlavní hrdinka je prostě perfektní a na svojí dokonalosti si dává opravdu záležet. Avšak stačí jedna malá a nečekaná změna v jejím životě a její svět se začne pomalu bortit a těch změn je najednou až příliš, a tak se do všeho dost zamotá.
Opravdu jsem si užila vývoj hlavní hrdinky a i když nebyla nejpříjemnější a nejhodnější a nejobětavější, tak mi sedla. Vždyť vlastně byla prostě člověk se sebevědomím. Naopak mi jí bylo hrozně líto, jak jsem se postupně dovídala, co jsou zač její "kamarádky" (ač vyloženě nebyly zlé, spíš víc povrchní než hlavní hrdinka). Z vlastní zkušenosti vím, jak je těžké odrážet překroucené pravdy (až lži) člověka, který to prostě s lidmi umí líp. Jak je člověk zoufalý a drží se toho, co zná a umí nejlépe.
Hlavní hrdina měl na začátku sebevědomí za dva a opravdu byl ňuňan. Stejně jako hlavní hrdinka žil ve své bublině, kde řešil problémy a musel zjišťovat, jestli jsou jeho přátelé tací, jak je vidí. A pak vypluje na povrch, že zas tak obří sebevědomí nemá.
Hodně jsem si užila kutí piklí vedlejších postav - od sestry hlavního hrdiny, kterou budete milovat, až po bratra hlavní hrdinky, který je prostě na facku. A korunku podlého člověka získává "kamarádka" hlavní hrdinky.
Z celé knihy nám čiší poučení, že je lepší říkat za každých okolností pravdu a nehonit se za sociálními úspěchy, ale na obranu Gii, kdo má odvahu ztratit nejlepší přátele?
Postupný vývoj vztahu mezi nejen hlavními postavami, ale i interakce s těmi vedlejšími byl opravdu krásně popsán, spolu s uvědoměním si toho důležitého v životě (díky bohu, že to nebyla instalove!).

Knihomůrka7
19.08.2021

Kasie West je jedna z těch lepších autorek young adult a jsem ráda, že jsem na ní narazila. Příběh mě bavil od začátku až do konce, místy mi Gia byla až protivná, ale spíš jsem si říkala, že si takového kluka jako je Hayden ani nezaslouží... skvělé čtení!

nela3812
16.08.2021

Naučila jsem se, že když si chci u čtení odpočinout, nepřemýšlet a nechat se unášet příběhem, jsou knihy od K. West jasnou volbou! Ani v tomto případě tomu nebylo jinak a já jen upřímně doufám, že autorka ve svých knihách bude pokračovat i nadále. Tentokrát se kniha zaměřila na problematiku sociálních sítí – což jsem také uvítala.

Popravdě jsem čekala, že psvého náhradníko kluka (jméno nebudu prozrazovat!) bude Gia hledat celou knihu, proto mě překvapilo, když bylo po pár stránkách jasno a příběh tak dostal úplně jiný směr. Což bylo ve výsledku příjemné překvapení a příběh nebyl alespoň z části tolik předvídatelný.

Moc se mi líbila postava Náhradního kluka. Byl neskutečně sympatický, až mi ho pro Giu byla škoda. Ta naopak byla ze začátku velmi nesympatická, ale díky tomu mohla její postava projít proměnou k lepšímu.

Autorka na Gie skvěle demonstruje dnešní posedlost mladých sociálními sítěmi, jejichž životními cíli se stávají spíše lajky, než reálné zážitky. Společně s tím také ukazuje na nedostatečnou komunikaci nejen v rodinných vztazích, ale i v těch přátelských. A poslední řadě si zde potvrzujeme, že lež má krátké nohy a pravda bude vždy nakonec odhalena.

Tato kniha je nabitá poselstvími a poučeními pro mladší generaci, které jsou krásně provázány s roztomilým příběhem. Autorka tedy zvládla problematiku podat čtivým a zajímavým způsobem, za mě je tak tak jasných 5/5.