Stalker

Stalker https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/268202/bmid_stalker-268202.jpg 4 4206 828

Policii někdo pošle krátké video, natočené přes okno, na kterém si neznámá žena obléká punčocháče. Následujícího dne je žena nalezena mrtvá. Brutalita vrahova útoku dovede vyšetřovatele k pastorovi Rockymu Kyrklundovi, který byl před devíti lety odsouzen za násilnou vraždu k nařízené psychiatrické léčbě. Sám si ovšem z události nic nepamatuje - při autonehodě utrpěl vážné poškození mozku, projevující se silnými výpadky paměti. Zatímco však Rocky dosud pobývá na uzavřeném psychiatrickém oddělení, policii přijde další videonahrávka. Nikdo nerozumí tomu, co se děje, ovšem komisařka Margot Silvermanová je přesvědčená, že se jedná o sériového vraha. A Joona Linna před rokem zmizel. Skoro všichni si myslí, že je mrtvý. Skoro všichni.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Stalker , 2014

Sixtínka
16.04.2024 5 z 5

Za mňa (zatiaľ) najlepšia keplerovka.

dagsvob
18.03.2024 5 z 5

Skvělá kniha, chytla mě hned od začátku.

Adrim
09.02.2024 5 z 5

Za mě naprosto dokonalá kniha.

alkazemka
08.02.2024 4 z 5

Detektivka s mnoha mrtvolami, surreálným existenciálním dramatem Joony Linny a zápletkou tak zvrácenou až to bylo skoro na hraně. Ale protože je knížka (ostatně jako všechny Keplerovky) čtivá od začátku do konce, tak se to dá zvládnout vlastně velmi dobře.
A ponaučení? Bacha na nevyléčená traumata z dětství!

"Ozvu se, jakmile chytím skutečného vraha."

Juvka
03.02.2024 5 z 5

Výborná a čtivá detektivka, která podle mého názoru pohltí už do začátku.

KnihoSny
19.09.2023 5 z 5

Tak tohle bylo sakra zajímavé vůbec jsem nemohla přijít na to kdo by to mohl být tušit jsem začla až před koncem a ten konec s Jonnou? Mě pěkně nasr** ale mohu jen doporučit

netopýrek1985
18.08.2023 5 z 5

No mazec nad mazec. Neuvěřitelný jak autor popsal ty způsoby vražd až se mi úplně tajil dech. Já až někdy úplně přestala dýchat prostě super a už se těším na další díl

Mišák240
08.08.2023 4 z 5

Opět kniha nezklamala, nezbývá než se vrhnout na další díl s neohroženým Joonou Linnou.

Péťa86
04.08.2023 5 z 5

Uff Napínavé v podstatě do poslední stránky. Stále Joona Linna překvapuje :-)

simca9342
30.07.2023 5 z 5

Přečtená před lety na střední.

Hned po Písečném muži nejlepší díl!!
Známý pastor skončil za své pedofilní a psychické nemoci na psychiatrii, ale ve stejnou dobu se objeví další a stejný. Nebo je to někdo, kdo se za pastora jenom vydává? Autor udržuje čtenáře v napětí od začátku do konce! Doporučuji.

MisakCZE
27.07.2023 4 z 5

Tento díl začíná dost rozpačitě, noví detektivové Adam a Margot jsou dost nesympatické postavy, ničím mě nezaujali.

SPOILER!
Vše s k lepšímu obrátí po návratu JL na scénu. Pro milovníky Sagy Bauerové mám špatné zprávy, tentokrát v ději zcela chybí. Zato do sytosti si užijete psychiatra Erika Mariu Barka, který se dostane do pořádné šlamastyky a JL mu bude zachraňovat krk.

Hlavní padouch je protentokrát extra psychouš.
Děj má spád, ostatně tak, jak jsem u dua Kepler zvyklí, kniha se velmi dobře čte, těch 570 stran uteče jako voda a vy budete chtít číst dál. Naštěstí máme další díly ...

Peggy2711
09.07.2023 3 z 5

Asi si dám na chvíli od Keplerů pokoj, už je toho moc. V knize se setkáme asi se vším, co patří do akční detektivky. Vraždy začne vyšetřovat těhotná vyšetřovatelka, což vám autor připomene v každé scéně, ve které se vyskytne. Dále tu máme psychiatrickou léčebnu, nějakou rychlou jízdu v autě, únosy, přestřelky, zázračné přežívání hlavních hrdinů, to celé protkané milostnou linkou a nechybí ani kýčovité scény, kdy přeživší s několika smrtelnými ranami opouštějí hořící objekt. Je tu taky pár brutálně zavražděných, kteří se ovšem mohli bránit, ale neudělali to, nechápu. Mnoho vaty, mnoho popisů, mnoho opakujícího se, mnoho času s knihou.

kob
28.06.2023 5 z 5

Napínavý příběh s překvapivým rozuzlením. Jen to, jak brutální útoky postavy přežijí a ještě dál fungují, mi už občas připadá málo uvěřitelné. Normálně už by byl člověk třikrát mrtvej

Kanylka
20.06.2023 4 z 5

Kniha byla skvělá, napínavá od začátku do konce.

martineknatasa
10.06.2023 5 z 5

Kniha se čte jedním dechem. Napínavé, poutavé... moc se mi to líbilo. Doporučuji k přečtení.

Elda12
07.06.2023 5 z 5

Napínavé už od začátku. Až do konce nešlo poznat kdo je vrah. Kniha byla skvělá, určitě doporučuji.

Etule
06.06.2023 5 z 5

(SPOILER) Někde v polovině knihy mi došlo, že hypnotizér co tu vystupuje je ten z prvního dílu téhle série. :D Je to dlouho, co jsem to četla no. :)
Opět jsem byla napnutá jako struna, doufala jsem, že bez Joony to bude jen chvilka knihy a jsem ráda, že to Saga nevzdala! Jen tedy Margot, doufám že se jmenovala Margot :D, mi nějak neseděla. Sagu mám prostě radši. ;)
A teď, jak čtu anotaci (protože jsem ji před čtením nečetla), tak je tedy docela zavádějící a moc tedy příběhu neodpovídá.
Erik byl taky super, kdo je nakonec vrahem, mi došlo tak nějak chvilku předtím, než Joonovi (ha! takže jsem stejně geniální jako on) :D Ale ničemu to nevadilo, Joonova genialita mě prostě baví. Oceňuji, že se na konci Joona zázračně nevyvleknul z trestu, který dostal.

Rolada88
28.05.2023 5 z 5

Neskutečně napínavý děj od začátku do konce, četlo se dobře a rychle na konci rozuzleni s vrahem překvapilo. Kepler je pan spisovatel

Pauvka
16.05.2023 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl ze série! Jako bala jsem se a ten konec byl neskutečně napínavej!

TeriLoch
13.05.2023 5 z 5

Skvělý ! Neskutečně napínavé od začátku až do konce! Četlo se samo, nešlo ani odložit! Vrah překvapil. Kepler nikdy nezklame! Rozhodně doporučuji ! :)