knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Hravé, romantické a velmi vtipné. O kapku lepší než díl první. Zamilovala jsem si babi, ta prostě neměla chybu. A William s tou svojí úchylkou na krádeže fakt super. U epilogu jsem se bavila, jak už dlouho ne.

03.05.2021 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Milý, vtipný, romantický příběh bez nějakých velikánských zvratů. Jedna trošičku potrhlá dívka - ve smyslu Bridget Jones - jeden uzavřený a rádoby chladný byznysmen a několik vtipných situací v hlavní roli s ...., no samozřejmě, že s "banánem".

02.05.2021 3 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Nádherné, opravdu kouzelné. Název románu trefně popisuje, o co v této knize především jde. O ROMANTIKU. Má romantická duše se při čtení tetelila blahem. Hlavní hrdinové oba velmi sympatičtí, uvěřitelní. Napětí a jiskření mezi nimi krásně popsané, skoro hmatatelné. Už se těším na další díl a jsem zvědavá, o kom bude.

25.04.2021 5 z 5

30 dní touhy 30 dní touhy Christine D’Abo

Název knihy vypovídá téměř vše. Tentokrát jde hlavně a především o touhu resp. o sex, erotiku. Romantická linka knihu prolíná, doplňuje. Příběh je vzrušující, skutečně jsem u knihy mohla vypnout, zasnít se a zapojit fantazii.
Poznámka jen tak na okraj, nevím, jak je to v originále, ale použití některých slov mě úplně iritovalo. Slova jako pinďour a čičinka, tedy, kdo tohle vymyslel, to je hrůza. To jediné mi celkový dojem kazilo.

21.04.2021 4 z 5

Zachráněné dopisy Zachráněné dopisy Sandra Brown

Další krásný milostný příběh z pera mé oblíbené autorky. Hodně romantiky, trochu sexu, nějaké to nedorozumění, ale konec šťastný. A tak to mám ráda.

20.04.2021 4 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Román o přátelství, o klamném zdání dokonalosti vytvořeném námi samotnými na sociálních sítích. Tři ženy - Kate, Sally a Gisela, tři různé osudy, tři příběhy, které některé z nich sdílejí na sociálních sítích a ostatní vedou k mylným úsudkům o jejich životě. Jaká je ale realita?

18.04.2021 4 z 5

Láska na splátky Láska na splátky Sophie Kinsella (p)

Výborné - vtipné, hodně romantické.
Akorát mi vadilo chování hlavní hrdinky, která se nechala dost dlouho skoro každým vyloženě zneužívat a jejím sourozencům bych teda asi nabančila. Ale konec vše spravil - skoro až pohádkově - což mám u tohohle žánru ráda.

12.04.2021 4 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Takový milý něžný příběh. Líbilo se mi to.

10.04.2021 4 z 5

Bane: Prokletá láska Bane: Prokletá láska L. J. Shen

Líbilo se mi to, ale na erotický román zvolila dle mého autorka hodně vážné téma. Bane - tvrďák s něžným srdcem a Jesse - mladá dívka, která si prošla příšerným utrpením. A nejedním. Fandila jsem jim jako o život a přála jim jejich pohádkový konec.
Dvě výtky, ale ty nepatří příběhu: překlad takový nějaký kostrbatý a hodně, ale skutečně hodně překlepů.

07.04.2021 3 z 5

Inkoust Inkoust Alison Belsham

(SPOILER) Tak strašně moc jsem se na druhý díl těšila a to jsem nejspíš neměla dělat. Je mi to líto, ale jsem mírně zklamaná. A nemluvím jen o tom, jak se vyvrbil vztah Marni a Francise. Zápletka vcelku dobrá, ale trochu přitažená za vlasy. Sakra, který bratr by se nevrhl na otce okamžitě, kdyby slyšel, že ubližuje sestře.
Hodně mi však vadily nesrovnalosti, které popíraly první díl. Příklad: V prvním díle Francis tvrdil Marni, že se stará o matku a sestru, že musí hodně pracovat, aby vydělal peníze a bác ho, najednou maminka umře a ze sestry je bohatá žena. Takže peníze v rodině měli.
Ad samotný Francis, v prvním díle jsem si ho fakt hodně oblíbila, ale v Inkoustu mi tak půlku knihy přišel jako slaboch utápějící se v sebelítosti. Naštěstí se na konci zase pochlapil, takže mu dám ještě příště šanci.
A také jsem nechápala, že vztahy na pracovišti zůstaly téměř stejné resp. vztah Francis kontra Rory, ačkoli mezi prvním a druhým dílem uběhl de facto jeden rok. To si to ti chlapi za tu dobu nedokázali vyřešit?
Kdyby nebyly hvězdičky, dala bych tak 70% a fakt jsem zvědavá na další díl. Ale tentokrát se už těšit nebudu. A nebudu...

04.04.2021 4 z 5

Tatérka Tatérka Alison Belsham

Tatérku jsem poprvé četla těsně po jejím vydání, nyní znova, s ohledem na to, že vyšel následující díl. Přiznávám, že jsem si skoro nic nepamatovala, jen celkový dojem z knihy, který byl skvělý. A to se nezměnilo. Tatérka je napínavá až do samého konce. Oblíbila jsem si hlavní hrdiny - Francise a Marni, nemůžu se dočkat, co s nimi bude dál. Jaké Marni udělala Francisovi první tetování a bylo zároveň i posledním?

31.03.2021 5 z 5

Kluk odvedle Kluk odvedle Kasie West

Pohodový odpočinkový příběh, tentokrát hlavně o lásce sourozenecké. Pěkné, ale předchozí autorčiny knihy se mi líbily více.

29.03.2021 3 z 5

Válka vzpomínek Válka vzpomínek Guillaume Musso

Teda, tohle je pro mě fakt těžké. Musso je jedním z mých oblíbených spisovatelů, co román, to nadšení. Ale po dočtení Války vzpomínek jsem nějak rozpačitá. Jako by to byl i nebyl stejný spisovatel. Kapitoly uvádí stejně jako vždy, styl psaní zůstává stejně dobrý. Nevím, co mi tak úplně nesedí, jako by se pokoušel tak trochu o změnu stylu, nedostala jsem tentokrát to, na co jsem od něho zvyklá, ale přitom román to není špatný. Jak vidno, nevím si rady ani se svou recenzí, což o čemsi svědčí. Ale protože mám autora ráda, dávám čtyři hvězdičky a jsem hrozně moc zvědavá na jeho další počin.

27.03.2021 4 z 5

PS: Je to výzva PS: Je to výzva Winter Renshaw

Kniha se mi líbila o kapku více než předchozí PS: Chybíš mi. Hezký příběh o dvou zraněných duších, dvou naprosto odlišných povahách, což dokazuje, že láska skutečně hory přenáší.
Jen tak na okraj, musím zmínit jeden překlep, na které jsem normálně dost alergická, ale tady mě pobavil - str. 164, citace: "Zavřu složku, položím ji na jeho a natáhnu si rohy".

24.03.2021 3 z 5

PS: Chybíš mi PS: Chybíš mi Winter Renshaw

Taková jednohubka na odpoledne. Romantika, trochu erotiky. Epilog super.

24.03.2021 3 z 5

Hodně romantiky, dost sexu, sem tam trochu humoru, sympatičtí hrdinové - co víc si přát.
Pobavilo mě to, odpočinula jsem si u toho a odreagovala se, a tak to mám ráda.

21.03.2021 4 z 5

Moje nejoblíbenější jednorázovka Moje nejoblíbenější jednorázovka Christina Lauren

Jsem z toho taková rozpačitá. Tohle duo spisovatelek mám moc ráda, jejich první série, kterou jsem od nich četla - Božský - se mi hrozně moc líbila a připadala mi nesmírně vzrušující. Což se ovšem nedá říct o tomto románu. Nějak mě to nedokázalo vtáhnout do děje, přišlo mi to takové odosobněné. Ubylo sexuálních scén, které v dřívějších románech byly četnější a "výživné", teď bych řekla, že byly skoro nudné a odbyté. Fakt mě to mrzí, ale tohle se moc nepovedlo.

19.03.2021 3 z 5

Střemhlavý pád Střemhlavý pád Sandra Brown

Sandra Brown je jednou z mých oblíbených spisovatelek, její knihy jsem přečetla všechny a provázejí mě časem už minimálně 20 let. Ani tentokrát mě nezklamala. Příběh má napětí, spád, erotické jiskření mezi hlavními hrdiny, prostě vše, co mám v jejích románech ráda.
A epilog je prostě úžasný!

17.03.2021 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Příběh fajn, hlavní hrdinové sympatičtí. Jako obvykle v tomto žánru - romantika, láska, sex, nějaké to nedorozumění, všeho tak akorát pro odpočinkové čtení. Jediný můj problém byl, že mi přišlo náhlé prozření tj. přechod od kamaradství k sexuální přitažlivosti neuvěřitelné.

14.03.2021 3 z 5

Bez závazků Bez závazků Vi Keeland

Začátek super, to popichování a pošťuchování mezi hlavními hrdiny je hodně povedené. To jsem se moc bavila. Pak se hravost slovních přestřelek kamsi vytratila, nastoupilo vážnější téma, a pak ještě vážnější. Konec dobrý, ale to je u tohohle žánru standard. Za mě tak 70%.

13.03.2021 3 z 5