knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Milé, příjemné, odpočinkové čtení. Trochu k zamyšlení. Pro mě bonus v podobě mých dvou oblíbených věcí - Paříže a kávy.

05.12.2020 4 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Vzrušující, napínavé, velice příjemné oddechové počtení.

02.12.2020 4 z 5

Dívka z Brooklynu Dívka z Brooklynu Guillaume Musso

Můj další román od Mussa, další skvělé hodnocení. Zápletka opět dobrá, napínavý děj. Konec mě dostal, smutný, ale nádherně poetický. Ale tentokrát mi po přečtení zůstalo hodně otázek. Dost mě mrzí, že zlo nebylo potrestáno, nedovedu si představit - spoiler - že vrah a spol. stanou v čele státu. Tohle bylo stejně takové nedořešené nebo nedořečené. Nedovedu si ani představit, že novinář Alan, když věděl, co věděl, by to nechal být. A co Marc, částečně dobrý, pak už vlastně vrah, zaslouží si potrestat nebo je mu trestem už jeho utrpení?

22.11.2020 5 z 5

Den, kdy jsme se potkali Den, kdy jsme se potkali Roxie Cooper

Nádherné, dojemné, smutné. Ke konci jsem tak šíleně brečela, že jsem vůbec nemohla číst, takže pár stránek jindy přečtených za chvíli mi trvalo přečíst snad hodinu. Prostě krásný milostný příběh, který mě obohatil tentokrát nejen četbou, ale i hudbou. Všechny v příběhu zmíněné písně jsem ihned vyhledávala na netu - pro poslech i překlad.

15.11.2020 5 z 5

Cizinec na pláži Cizinec na pláži Michele Campbell

Skoro celou knihu jsem byla rozpolcená, nelíbilo se mi, že je vždy jedna nebo více kapitol psaná z pohledu Caroline a totéž pak z pohledu Aidana, ale každý to vidí úplně jinak, po svém. Bylo mi jasné, že je to záměr, ale strašně mě štvalo, že nevím, co je pravda a celou dobu jsem si říkala, že až to konečně zjistím, že to celé budu muset číst znova, aby mi to dalo smysl. Možná také záměr spisovatelky? No, každopádně se mi tohle prostě nelíbilo. Konec to trochu zachránil, takže tak tři a půl hvězdičky. Jinak zápletka dobrá, ale styl podání příběhu mi prostě nesedl.

10.11.2020 3 z 5

Hříšné dopisy Hříšné dopisy Vi Keeland

Romantické, dojemné, příjemné oddechové čtení.

18.10.2020 4 z 5

Dokážeš udržet tajemství? Dokážeš udržet tajemství? Sophie Kinsella (p)

Romantické, velmi vtipné, super čtení na oddych.

15.10.2020 4 z 5

River Wild River Wild Samantha Towle

Hezký příběh, naštěstí s dobrým koncem. Oba hlavní hrdinové si štěstí opravdu zasloužili, po tom, co je potkalo. Téma zneužívání dětí a domácího násilí pro mě bylo v tomto žánru překvapením, ale autorka se s tím "poprala" dobře.

05.10.2020 4 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Odpočinková kniha, romantická, příjemná. Krásně jsem se u ní zasnila a zavzpomínala na dobu cca před třiceti lety.

01.10.2020 4 z 5

Neprofesionál Neprofesionál J. D. Hawkins

Příjemná oddechovka. Co u tohoto autora oceňuji, tak to jsou vcelku nekomplikované příběhy bez zbytečně velkých dramat.

27.09.2020 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Perfektní zakončení celé trilogie. Napínavé až do konce, který jsem tak úplně nečekala. Nebudu rozebírat, to bych stále jen spoilerovala. Jediná výtka - co díl, to stránek jak hrom, při té poslední knize už mě to celkem zmáhalo. 300 až 350 stránek je dle mého tak akorát dostačující.

26.09.2020 5 z 5

Jedna noc s ním Jedna noc s ním Elle Kennedy

Oddechová jednohubka na nedělní odpoledne. Pobavila, ale za týden už nebudu vědět, o čem že to přesně byla.

20.09.2020 3 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Na těchto sériích ze studentského prostředí se mi líbí hlavně ta nekomplikovanost a přímost. Máme chuť na sex? Jo, tak šup na to, žádné "štráchy" s tím. Vidí nás u toho někdo? No, a co! Je to osvěžující. Sice už mi dávno není dvacet, ale baví mě to, tento díl nevyjímaje.

02.09.2020 4 z 5

Byt v Paříži Byt v Paříži Guillaume Musso

Jaké bylo mé překvapení, když jsem knihu začala číst - a to v dobrém i trochu špatném. To dobré, čtu, říkám si, policistka Madeline, to znám a ejhle, taky, že jo. Nedávno jsem četla Volání anděla, kde vystupovala stejná postava. Tudíž jde vlastně o pokračování jejího příběhu. Vůbec nikde jsem o tom nenašla zmínku. To trochu špatné - a teď spoiler - myslela jsem, že v knize Volání anděla se příběh Madeline a Jonathana uzavřel, že zůstanou spolu, přála jsem jim to - to ta věčná nepoučitelná romantička ve mně - ale jak jsem zjistila z Bytu v Paříži, tak bohužel nikoliv. Konec spoileru.
Ale to jsem trochu odbočila, takže k Bytu v Paříži. Kniha má spád, napětí, jako vždy u tohoto autora dobrou zápletku. Líbila se mi o něco více než předchozí Volání anděla. Akorát - kvůli způsobu zakončení knihy - mi tam chybí jiskření mezi hlavními postavami, i když ono tam svým způsobem je, ale takovou "zvrácenou" formou.

30.08.2020 5 z 5

V pokušení V pokušení J. D. Hawkins

Další z řady romanticko - erotických příběhů. Přečteno, celkem líbilo, ale za týden už nebudu vědět, o čem to přesně bylo. Ale moc se mi líbí přebal knihy, za ten jednoznačné plus!

23.08.2020 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Přesněji bych dala hodnocení tak tři a půl hvězdičky. Další z řady romanticko - erotických příběhů. Čím více jich čtu, tím více mi začínají splývat. Už málokdy mě nějaký hodně příjemně překvapí. Prostě řečeno: neurazí, nenadchne.

22.08.2020 3 z 5

Bennett Mafia: Zakázaná láska Bennett Mafia: Zakázaná láska Tijan (p)

Tak nevím, jsem trochu rozpolcená ve svém hodnocení. Příběh nebyl špatný, ale to mafiánské prostředí mi nějak nesedí. Nedokážu se vcítit do hlavního hrdiny, který zabíjí lidi, obchoduje s bílým masem, drogami atd. Další problém, nevím, zda to bylo překladem, ale místy mi věty nedávaly úplný smysl. Pokud autorka takto píše schválně, tak se mi tenhle styl psaní nelíbí, není to pro mě čtivé a zcela srozumitelné. Tyhle typy knížek vyhledávám z toho důvodu, abych si u nich odpočinula, zrelaxovala, pobavila se, ale v tomto případě se mi to nepodařilo.

21.08.2020 3 z 5

Volání anděla Volání anděla Guillaume Musso

Napínavé a zároveň prodchnuté romantikou, čtivé. Plné osudových náhod - možná až moc.

17.08.2020 5 z 5