knihomolkaL knihomolkaL komentáře u knih

Dva v srdci Dva v srdci Josie Silver

Není to tak dávno, co jsem četla autorčinu prvotinu Den, kdy jsem zahlídla lásku. Byla jsem z ní naprosto nadšená, takže na další knihu jsem se nesmírně těšila. Ale... bohužel přišlo celkem zklamání. Dva v srdci není špatná, ale, je tu to ale... V podstatě se dle mého jedná skoro celou knihu o vyrovnání se se smrtí nejbližšího člověka. Až skoro ke konci se tohle téma změní, ale to už je pozdě. Chtělo to změnu dříve, hlavně i proto, aby byla uvěřitelnější.

10.03.2021 3 z 5

Udělala jsem chybu Udělala jsem chybu Paula Daly

Takový průměr. Nebylo to špatné, ale autorka mě bohužel nedokázala tak úplně vtáhnout do děje, nebyla jsem prostě napnutá, abych už honem četla a věděla, co bude dál.
Hlavní hrdinka mi ne zcela sedla, nějaké její jednání jsem chápala, ale další zas bohužel absolutně ne. Prostě a jednoduše - podle mě - neurazí, nenadchne.

06.03.2021 3 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Hrozně moc se mi to líbilo. Tak nesmírně vtipnou knihu jsem už hodně dlouho nečetla. Měla jsem neustále záchvaty smíchu, až mi oči slzely. Také to bylo velmi romantické, s výborně budovaným sexuálním napětím mezi hrdiny, což osobně miluji na těchto knihách nejvíce. To očekávání, NEŽ.... se prvně políbí, pomilují. Tady to napětí bylo úplně hmatatelné, autorce se to opravdu hodně moc povedlo. Všechny palce nahoru!

01.03.2021 5 z 5

Boháč z Park Avenue Boháč z Park Avenue Vi Keeland

Líbilo se mi to. Romantika, sem tam humor - hlavně papoušek - přiměřeně erotiky. A jako bonus setkání s hrdinou z jedné předchozí knihy u veterináře. [Pardon, vlastně se dvěma.]

22.02.2021 4 z 5

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Miluji šťastné konce a miluji příběhy několika lidí, jejichž osudy se vzájemně proplétají. Tady se mi obojího dostalo požehnaně. Skoro všechny zúčastněné osoby mi byly sympatické, tedy vyjma Máši. Tyto typy - zapálené, až bláznivé, přesvědčené o své pravdě - zase bytostně nesnáším. Knížka se mi moc líbila, ostatně jako i ostatní od této spisovatelky a musím přiznat, že už ji v hlavě vidím ve filmové podobě.

01.02.2021 5 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Milá, příjemná četba. Super na odpočinek a odreagování.

25.01.2021 4 z 5

Scandalous: Šokující láska Scandalous: Šokující láska L. J. Shen

Třetí díl série Hříšníci, hlavní hrdinové: Trent a Edie.
Jak jsem si oblíbila Viciouse, tak jsem si hned zamilovala i Edie. Tolik trápení v životě, tak mladá a tak silná a pořád milující. Takže jsem dvojici opět fandila i přes jejich velký věkový rozdíl.
Ale musím říct, že v téhle sérii se mi hlavně líbí vztahy všech čtyř kamarádů - jak si pomáhají, drží spolu, vždycky všechno společně vyřeší.

Ruckus: Šílená láska Ruckus: Šílená láska L. J. Shen

Druhý díl série Hříšníci, tentokrát v hlavní roli Dean a Rosie.
Oba moc sympatičtí, fandila jsem jim. Na konci jsem brečela, ale... Kdo přečetl, ví svoje.
Opět romantika a erotika, samozřejmě s nějakými těmi problémy, jako vždy v těchto žánrech. Moc pěkné.

Vicious: Divoká láska Vicious: Divoká láska L. J. Shen

Dnes jsem dočetla třetí díl série Hříšníci, četla jsem ihned za sebou, takže teď hodnotím zpětně.
Série se mi moc líbí, mám slabost pro "zlé" hochy s dobrým srdcem. Viciouse jsem si oblíbila hned v první knize a po přečtení dvou dalších musím konstatovat, že si mé srdce získal z těch čtyř kamarádů nejvíce.
Romantická linie je pěkná, sexu tak akorát. A i sem tam nějaký ten humor. Na odpočinek a odreagování fakt super.

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Příjemné, nenáročné čtení na oddych. Milé, vtipné, romantické.

13.01.2021 3 z 5

Dívka a noc Dívka a noc Guillaume Musso

Teda, páni! Tak tohle byla fakt bomba. Čtení jsem pořád odkládala, říkala jsem si, žádný milostný příběh - dle anotací - to se mi líbit nebude, ale nemohla jsem se splést více. Jsem fakt nadšená, Musso si mě získává čím dál víc - opět perfektní zápletka, nesmírně napínavé čtení, nemohla jsem se odtrhnout, jak jsem do děje byla vtažená. Autor je vážně báječný vypravěč, bravo!

08.01.2021 5 z 5

S láskou tě nenávidím S láskou tě nenávidím Jo Watson

Zábavné, romantické, velmi vtipné - dokud se do toho nezačalo plést vážnější téma. Líbilo se mi to, super pro relax.

02.01.2021 4 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

(SPOILER) Thea jsem si v předchozích dílech moc a moc oblíbila. Obdivuji jeho nadprůměrnou inteligenci a hodně zvláštní smysl pro humor. Spoiler. Proto mě hodně překvapil konec knihy, kdy tak nesporně chytrý člověk de facto propadne šílenství. Chápu, co tím autor sledoval, ale myslím, že je to hodně přehnané, pro mne jediné mínus skvělé knihy. A ztráta Jillian? To snad ne, doufám, že se to v dalším díle podaří srovnat. Konec spoileru.
Zápletky má A. Mayne perfektní, proto mu i odpouštím ty vědecké, pro mě absolutně nepochopitelné, pasáže. Obálky mne vždycky uchvátí.

30.12.2020 4 z 5

Láska ve světě lichých ponožek Láska ve světě lichých ponožek Marie Vareille

Tak tohle je důvod, proč tak moc ráda čtu - příběh, který Vás chytí za duši, za srdce, příběh, který Vás nutí číst a číst, nehledě na to, jaká je pozdní noční či spíše brzká ranní hodina. Příběh, který Vám svou silou vezme dech a vrátí Vám ho teprve tehdy, až plni nadšení a těšení obrátíte poslední stránku a konečně zjistíte, jak to s Vašimi "přáteli" dopadlo. Příběh, který Vám čas od času připomene, že stále věříte na lásku a dobro v lidech.

26.12.2020 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Audrey Carlan

První díl série se mi líbil mnohem víc. Tady na mě bylo moc duchovna a náboženství.

24.12.2020 3 z 5

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Tak tohle byla erotická kniha dle mého gusta - vzrušující, spousta sexu a příběh tak akorát. Jen mě strašně štvou některá slovní spojení, ale za to nejspíš může překladatelka - věty typu: " Jako šíp touhy do jejího středu" apod. mně lezou příšerně na nervy. To se v erotickém románu snaží vsunout básnickou složku? Hrůza hrůz. A pak jinde neváhají použít třeba:" Ojíždět jako zvíře". Jako by se nedokázali rozhodnout, jaký styl zvolit.
A také jsem narazila asi 2x na zřejmě úplně špatný překlad, který zcela popíral něco, co bylo přeloženo na předchozích stranách. Přišlo mi to, jako by překladatelka jen překládala, ale absolutně u toho nepřemýšlela. Moc mě to mrzí, protože pak to kazí dojem z celé knihy, která se mi tentokrát moc líbila, ač to z mého hodnocení tak nevypadá.

20.12.2020 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

No, jsem už asi jako kolovrátek, ale opět to samé - příjemné oddechové čtení, nic víc, nic míň.

18.12.2020 3 z 5

Náhradní kluk Náhradní kluk Kasie West

Příjemná, milá, nenáročná oddychovka.

13.12.2020 3 z 5

Láska mého života Láska mého života Penelope Ward

Nenáročná odpočinková četba. Hezký příběh, romantika. Jedno velké nedorozumění, kolem kterého se to celou dobu točí, což nemám ráda, vždy mi to přijde zbytečné a natahované, když se to dá většinou vyřešit rychle.

09.12.2020 3 z 5

Sexy profesor Sexy profesor Vi Keeland

Erotické romány vyhledávám z několika prostých důvodů - chci u nich úplně vypnout, odpočinout si, zapomenout na vše, co mě trápí a tíží, no a přiznejme si to, nechat se třeba i vzrušit. Proč ten dlouhý a s recenzí knihy zdánlivě nesouvisející úvod? Protože tento román má očekávání nesplnil. Kniha se mi celkem líbila, ale jelikož do příběhu bylo přidáno téma hodně vážné, a to zneužívání dětí, čtení pro mne nebyl úplný relax, jak jsem chtěla, donutilo mě to si i poplakat. Prostě shrnuto - když si vyberu v knihovně erotický román, očekávám hóóódně erotiky a naprosto jednoduchý a nenáročný příběh.

06.12.2020 3 z 5