KnihomolkaEva KnihomolkaEva komentáře u knih

Paralelní svět Paralelní svět Jan Cimický

Knihu jsem přečetla hlavně proto, že její autor je psychiatr a mě psychiatrie hodně zajímá. Měla zajímavý nápad a celkem dobře se četla. Hvězdičku jsem ale musela strhnout, protože když postavy rozebírají nějaký problém, například učitelka situaci ve své třídě kvůli inkluzi, působí to strašně uměle, jde poznat, že je to rozhovor jen proto, aby čtenáře poučil o té problematice.

21.07.2021 4 z 5

Poslední lež Poslední lež Riley Sager (p)

Kniha se mi líbila, ale ze začátku jsem si říkala, že je občas moc zdlouhavá a popisuje nepodstatné věci.

16.12.2020 4 z 5

Byl jsem číslo 30529 Byl jsem číslo 30529 Felix Weinberg

Tuto knihu jsem přečetla za jeden večer. Autor píše velmi zajímavě a z jeho textu jde cítit velký nadhled. Za mě jedna z nejlépe napsaných knih na toto téma.

13.08.2020 5 z 5

Prsten Prsten Jana Javorská

Tato krátká kniha mě příliš nezaujala, dialogy mi přišly toporné a asi dvakrát tam bilo do očí opakování stejných slov.

17.04.2020 2 z 5

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Kniha se mi líbila, některé pasáže mě i rozbrečely. Jen nesouhlasím s netvorovým tvrzením, že není důležité, co si myslíš, ale jen to, co děláš.

09.11.2018

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masem Sarah Forsyth

Ze začátku mi to připadalo jen jako průměrná kniha o sexuálním zneužívání v dětství, jakých už jsem přečetla docela hodně, ale část, ve které byla Sarah nucena pracovat jako prostitutka, byla velmi strhující.

26.10.2018 4 z 5

Když si šlápneš na tkaničku Když si šlápneš na tkaničku Shel Silverstein

Bavila jsem se, ty básničky jsou super. Někdy tam drhly rýmy, nicméně chápu, že překládat poezii není lehké.

26.04.2024 4 z 5

Čas písku Čas písku Edith Blais

Příběh to byl zajímavý a dobře napsaný, ale básně mě moc nezaujaly, i když to může být i překladem.

16.03.2024 3 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Ze začátku se mi kniha líbila moc, pak už mi přišla příliš zdlouhavá.

25.09.2021 3 z 5

Doktorka Viktorie Doktorka Viktorie Markéta Harasimová

Kniha mě celkem bavila, i když vraha jsem odhalila rychle.

17.09.2021 4 z 5

Svítání Svítání Virginia Cleo Andrews

Pár rodinných ság od autorky už jsem přečetla, takže pro mě byl děj občas trochu předvídatelný a taky se mi moc nezdálo chování policie, podle mě byli až moc necitliví. Ale jinak se kniha četla dobře. Těším se na další díly.

23.07.2021 4 z 5

Kapka štěstí v ranní kávě Kapka štěstí v ranní kávě Agnès Martin-Lugand

Taková nenáročná oddechovka. Vyjadřování postav, zvlášť Éliase (hlavně v jeho deníku), mi někdy přišlo nepřirozené. Slabší 3*.

25.05.2021 3 z 5

Krysí requiem Krysí requiem Tomáš Zářecký

(SPOILER) Kniha se velmi dobře četla, přečetla jsem ji za jeden den. Děj byl opravdu strhující, ale hvězdičku musím ubrat za přílišnou inspiraci nacistickými koncentračními tábory (ani pojmy autor nezměnil) a taky za pár pravopisných chyb.

29.11.2020 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Kniha se mi líbila a ani mi nevadilo, že závěr byl celkem předvídatelný, i tak mě čtení bavilo.

07.04.2019 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Tahle knížka mi připadala jako nějaká slohová práce, styl psaní nic moc a bylo tam spoustu chyb v interpunkci. Ale byla celkem krátká a zajímalo mě, jak to dopadne. Na konci mě zaujalo vysvětlení názvu knihy.

18.12.2023 3 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Asi první kniha, u které mi rozuzlení bylo jasné už po přečtení anotace. A ta svatba na konci mi taky moc neseděla. Pod dohledem i Rodina z podkroví se mi líbily víc. Ale čtivé to bylo. Slabší tři hvězdy.

12.12.2023 3 z 5

Princezna Psycho Princezna Psycho Tereza Schillerová

Taková oddechovka pro ženy, těch chlapů v životě hlavní hrdinky bylo až moc. A strašně mě iritovalo, jak ji její kamarádka pořád oslovovala "kočí".

24.03.2023 3 z 5

Dobrá nebo špatná rozhodnutí Dobrá nebo špatná rozhodnutí Jana Woleská

Knihu jsem přečetla hlavně proto, že její autorka je psycholožka a mě psychologie hodně zajímá. Řekla bych ovšem, že právě autorčino povolání knize uškodilo, protože různé její postřehy o lidských povahách působily v příbězích rušivě, narušovalo to plynulost děje.

19.11.2022 3 z 5

Báječné dny Báječné dny Raphael Montes

Kniha mě bavila, i když to samozřejmě není žádné veledílo, ale byla velmi čtivá a oceňuji náhled do mysli psychopata, taková témata já prostě můžu. Nicméně hvězdičku musím ubrat za konec knihy, ten se mi vůbec nelíbil.

23.09.2022 4 z 5

Útěk Útěk Martina Mouseová

Kniha se četla dobře, ale autorka používala až moc vykřičníků a taky jsem našla pár chyb.

20.01.2022 4 z 5