knihomolka525 knihomolka525 komentáře u knih

Dokonalý zabiják Dokonalý zabiják Ward Larsen

Kniha má všechny prvky thrilleru ale zpracování je slabota.Příběhy ,kde se USA rozvědky perou s Ruskem a dalšími o superzbraň už jsou klišé.Kniha je zbytečně objemná,řídce psaná.Žádný komfort při čtení.Ale cena pomalu jako za krabičku zápalek nenadělá škodu

21.08.2021 2 z 5

Manželky Manželky Tarryn Fisher

vyhledávám knihy kde se děj rovná realitě.Tady mi vše připadlo tak ujeté,že jsem poslední dvě třetiny knihy jen prolistovala a popravdě ani mě nezajímalo jak příběh dopadne.Možná kdyby to nebylo napsané tak rozvláčně,spousta konverzace a svižněji to odsýpalo tak ještě budiž.A samozřejmě:kniha jakoby "nadýchaná",spousta bílého místa mezi kapitolami a velké písmo.Za chvíli budeme knihy kupovat na váhu.Čím víc stránek tím větší cena.No fakt bájo :-(

09.08.2021 odpad!

Galveston Galveston Nic Pizzolatto

Zdařilá gangsterka.Jako když se díváte na film.Nic podbízivého.Děj se odehrává v odlehlých končinách ,kde se lidi protloukají jak se dá.A jak kdo umí.Nikdo před ničím neuteče.Konec vás asi překvapí.Přečteno za jeden den.

05.08.2021 5 z 5

Nedokončená vražda Nedokončená vražda Ann Granger

do písmene musím souhlasit s EvaApple níže!Tuhle knihu jsem brala a odkládla nepřečtenou pomalu měsíc.Dosti tomu ubral překlad.Kniha by byla pomalu poloviční kdyby nebylo použito tak velké písmo.Nemůžeme ze všeho vinit spisovatele.Vzhledem k cenám knih, které neuvěřitelně rostou ,by se mělo víc dohlížet na kvalitu.Všeho.Mrzí mě,že už do knižního průmyslu pronikl výdělečný byznis.Kvantita nad kvalitou.U této knihy se ani nepovedla obálka s podbízivým obrázkem venkovského stavení ,které mi do děje nijak nezapadá

19.07.2021 1 z 5

Psí park Psí park Sofi Oksanen

budu stručná:v obchodě bych si tuto knihu nikdy nekoupila!Anotace je notně zavádějící.Nasazení politiky .Janukovič,Putin,Donbas,majdan apod mě absolutně nezajímá.Pokud někoho ano, je to jeho věc.A zřejmě už začnu knihy, zakoupené v internetových obchodech , vracet.Ceny nejsou zrovna zanedbatelné

31.05.2021 odpad!

Zemřít dvakrát Zemřít dvakrát Leif G. W. Persson

u mě totální propadák.Nebavilo to mě a zřejmě ani spisovatele.Jakoby knihu Umírající detektiv a tuhle napsali dva různí spisovatelé

21.05.2021 odpad!

Outsider Outsider Stephen King

a jak níže píše Svatopluk..Právě to hororové mysteriózno mě přestalo bavit.Do poloviny pracuje spisovatel s jedním tutovým pachatelem pak se vynoří dalších několik.Dialogy v cizím jazyku pak jakoby přeloženým.To se hodí do filmu a ne do knihy.Mám ve své soukromé knihovně několik starších knih Kinga a jsem ráda že tuto mám jen zapůjčenou.Zklamání.

08.05.2021 2 z 5

Pohřešovaná Pohřešovaná Chris Mooney

příběh Darby jejíž život ovlivňuje trauma z dětství .Stala se se dvěmi kamarádkami svědkem zločinu.To je ústřední motiv děje.Který se potom ubíral směrem kde už mě nebavil.

28.02.2021 2 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Dávám čtyři ale jen proto,že kniha mě bavila tak do dvou třetin.První polovina ale nemá chybu.Děj je rozvleklý .Okořeněný sexuálním apetitem komisařky Kirsten.To je typické pro Miniera.Rozehraje děj jako partii šachu kde pak pohybuje figurkami sem tam až nakonec nějak usekne konec.Klasicky vyrobená kniha:velký počet stran ,těžká,řídce psané řádky.Během čtení jsem měla vkloubený palec.U čtení zásadně sedím a knihy držím v ruce.Nehledě na to, že si ji nemůžete vzít nikam s sebou

28.02.2021 4 z 5

Dávné zločiny Dávné zločiny Glen Erik Hamilton

už dlouho se mi do rukou nedostala kniha ,aby mě upoutala od začátku do konce.Zkrátka je nepotkávámTato je psaná stylem jakobyste se dívali na film.Vyburcuje vaší obrazotvornost.Vynikající překlad.Ten je vždy důležitý

16.02.2021 5 z 5

Řekni mi svůj sen Řekni mi svůj sen Sidney Sheldon

když se v mozku zpřehází chemie je to děs pro samotného pacienta a i pro okolí.V tomto případě se v hlavě Ashley potkávaly hned dvě osoby.A nikdy není vyhráno:viz konec!Sheldonovy knihy jsou jako vždy precizně propracované a velmi kvalitní design obálky.

16.06.2020 4 z 5

Líbánky Líbánky James Patterson

Detektivka pro ženy s jednoduchou zápletkou ,kdy hlavní hrdinka je spíš za kudlanku nábožnou

21.02.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

nezáživný,nudný ,fádní příběh.velice rušivě působily pasáže které byly roztříděny na klasicky psaný děj,zčásti psaný jako divadelní scénář a třetí část neúměrně věnovaná Richymu a jeho vztahu s Leonem anebo naopak. Celkově roztříštěný děj.Aby se vyplnil prostor?Konverzace chvílemi o ničem.A ústřední motiv :jednou v posteli ona ,pak on a nakonec oba...Nevím proč spisovatelka věnuje poslední stranu výčtu přátel kteří ji dávali podporu.Už mám pocit, že spisovatelky nemají sílu napsat knihu ,prakticky o ničem,samy.

15.08.2019 1 z 5

Mých 25 let v Provenci Mých 25 let v Provenci Peter Mayle

kniha se četla celkem dobře ale opravdu rušivý element a to tak silný že vadil komfortu při čtení,byly nepřeložené francouzské výrazy.Možná měly navodit atmosféru ale mě ji nenavodily.Ale jinak kniha je opravdu skvělá.Krásná obálka.Celkem útlá ale o to líp se s ní manipulovalo.Pokud by měla odseky a řídce řádky vydala by na pořádnou bibli.Takhle nepřekážela v kabelce a brala jsem si ji všude sebou.Doporučuji.

05.07.2019 5 z 5

Dej mi své jméno Dej mi své jméno André Aciman

uf - hlavně že vše dobře dopadlo.Spisovatel bravurně udržuje čtenáře ve výšinách představivosti třeba popisováním krásy Oliverova chodidla na několik stran.Pasáž s broskví je taky nápaditě neotřelá.Vztah mezi Eliem a Marzíou a Oliverem a Chiarou už naznačuje že nic není takové jak se zdá.A podezřívám autora že tuto knihu napsal z čistě komerčního důvodu.Dané téma jí jistě dobře prodalo a PR jí udělal film? Nikdy se nedávám strhnout davem a mám svůj úsudek který se může lišit.Ale to je jen můj problém který si dokážu pořešit!

23.06.2018 1 z 5

Láska k nakousnutí Láska k nakousnutí Alexander Stainforth (p)

kniha pro milovnice rozebírání mileneckých vztahů =on ji chce ,ona ho nechce a ve finále se chtějí oba.Oddechovka.

01.05.2018 1 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Přečteno jedním dechem ,během pár hodin i proto,že psané je dost "řídké".tak říkám tomu,když že je v knize hodně bílých míst.

29.04.2018 5 z 5

Ostrov bouří Ostrov bouří Leonora Christina Skov

jeden chaos ,měla vůbec autorka ponětí o čem psala?Anebo se něco ztratilo v překladu? Spousta postav a aby toho nebylo dost některé měly i přezdívku.Opravdu dobrý přebal a i grafika desek a to je jediné plus

19.03.2018 odpad!

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

no tak nevím pokud tuhle knihu četl Putin tak se asi smíchy neudržel....Nevěřím že by CIA takhle naivně pracovala.Knihu bych zařadila mezi Pilcherovky.Za ty peníze jsem čekala hóóódně napětí,nedočkala jsem se.Kniha mě zkrátka nebavila.Tečka.

17.03.2018 1 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

velice dobrá severská krimi .obejde se bez dvou vedle sebe jdoucích paralelních příběhů jako bývá obvyklé.většinou se v příbězích prolíná minulost a přítomnost.Tady se Nesbo bez nich obešel a proto je příběh bez,pro mě,velice poutavý.Velmi dobrý překlad i když se paní překladatelka na straně 146-147 asi dosti zapotila :-).Za mě dobrá kniha

02.08.2017 5 z 5