_Knihomolka_ _Knihomolka_ komentáře u knih

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Při mém druhém setkání s Backmanem jsem už zřejmě začala jeho příběhům přicházet na chuť. Knížka úzkosti a jejich lidé byla taková bláznivá komedie s detektivními prvky a pasážemi zaměřenými na zamyšlení se nad životem, který vedeme. Občas mě trochu mátlo to, jak se střídalo dění v bytě s rukojmími s částmi, kde je policisté vyslýchali, kapitolami, které byly zaměřené na Zařino chození k psycholožce a příběhy s mostem. Ale celkově se mi tato knížka líbila více než Muž jménem Ove, který mě moc neoslovil.

23.03.2022 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

(SPOILER) I když se jede pořád podle stejné kostry, (hlavní hrdince se zboří kariéra, nebo vztah, kvůli tomu jede za novou příležitostí do nějaké cizí země, -kde se vždy autorka rozepíše o místním jídle, památkách a přírodě- , a potká tam muže svých snů) já tyhle příběhy miluju, protože každý z nich je i přesto originální a mistrně vystavěný. Každý se odehrává v jiné zemi a s jinými sympatickými hlavními postavami.
Vždy si nechávám tyto romantické útěky na dny, kdy mám více času na čtení, a nemusím knížku přelouskat za dva dny, abych ty všechny krásné pocity z ní mohla dostatečně vstřebat a vrátit se k oblíbeným pasážím. Už se nemůžu dočkat Domku v Irsku, kde bude ústřední postavou Minina sestra Hannah :).

21.03.2022 3 z 5

10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Latinskou Amerikou Jan Rendl

Ani toto "malé" pokračování s cílem dokončit již zmíněných 10 000 kilometrů pěšky napříč Jižní Amerikou nezklamalo. Opět oceňuji čtivost knížky, Rendlovu jazykovou úroveň, která byla krásně pestrá a fotky přírodních úkazů a památek v průběhu cestování. Jsem moc ráda za rozšíření obzorů a za možnost poznat, prostřednictvím Rendla, Jižní Ameriku takovou, jaká doopravdy je.

17.03.2022 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Takový průměrný příběh. Celou dobu, co jsem knížku četla, jsem čekala, že se tam stane něco, co by Ovemu životu dodalo trochu toho elánu. Sice se tam objevilo pár takových změn v podobě nových sousedů a opuštěného kocoura, kterého se Ove poté ujal, ale i přesto se příběh vyvíjel stále stejným způsobem. Jediný důvod, proč jsem knížku dočetla, je ten, že nemám ráda nedočtené knihy.
Ale myslím si, že jsem ještě nenarazila na toho správného Fredrika Backmana, o kterém všichni mluví, takže to ještě zkusím s knížkou Lidé a jejich úzkosti a uvidím.

10.03.2022 2 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

To, co ve mně zůstalo po přečtení Hany nelze vyjádřit počtem hvězdiček ani napsanou recenzí. Byla to psychicky náročná knížka se silným a pravdivým příběhem, na který budu ještě dlouho vzpomínat. Jedním slovem to byla opravdu nádhera. Autorčin styl psaní, chronologické zachycení událostí, popis všech členů rodiny Helerových, ale hlavně Hanino dětství a její pobyt v koncentračních táborech. Zpočátku jsem moc nechápala její povahu a odpor vůči ostatním lidem, ale v té poslední části, kde se příběh zaměřuje výstředně na Hanu, jsem na ní názor úplně změnila a obdivovala jsem její odvahu a vytrvalost, bez které by se ve svém životě určitě neobešla.
Tuto knížku by si opravdu měl přečíst každý. Rozhodně doporučuji.

06.03.2022 5 z 5

Ve skrytu stínů Ve skrytu stínů Bianca Iosivoni

"Na to, abys teď natáhl bačkory, jsi až moc sexy".

Tak tohle byla jízda. Romantika v tomto příběhu, jak bych ale podle autorek, které píšou romantické knížky, očekávala, výjimečně nehrála hlavní roli a mně to díky velkému přívalu akce vůbec nevadilo. Líbilo se mi, že byl příběh vykreslený z pohledu Roxy i Shawa, a tudíž i různé pohledy na věci obou hrdinů. Těším se na druhý díl, ale nevím, jestli se pak pustím i do dalších, protože to má být série o šesti dílech, což mě už dopředu trošku odrazuje.

03.03.2022 2 z 5

Co když se utopíme Co když se utopíme Sarah Sprinz

Předvídatelný romantický příběh s tragickou minulostí jednoho z hrdinů na způsob Mony Kasten. Jak mi stránky ubíhaly pod rukama, opravdu jsem měla občas pocit, že čtu nějaký díl ze série Znovu od Mony Kasten, protože většina románů od obdobných autorek, jako například Laura Kneidl nebo Bianca Losivoni, se zaměřuje na podobná témata, včetně toho, že má vždy alespoň jeden z hlavních hrdinů, ne-li oba dva, za sebou nějakou nehezkou minulost. Jinak tato knížka byla naopak originální tím, že se po většinu příběhu odehrávala v lékařském prostřední.

27.02.2022 2 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Jakmile jsem se pustila do čtení a přečetla jsem bezmála tři kapitoly, chtělo se mi knížku odložit, protože na můj vkus byla moc přeslazená. Když ale v polovině pravda a pocity obou hlavních postav začaly vyplouvat na povrch, postupně se to nějak vyvážilo. Líbili se mi citáty v knížce a to, jak se Ben s Fallon setkávali každý rok ve stejný den.
Nemyslím si, že číst tuhle knížku byla ztráta času, ale celkový příběh mě asi neuchvátil tak, jak si asi autorka představovala.

26.02.2022 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

I když byla kniha poměrně rozsáhlá, moc mě bavila. Dalo se u ní zasmát, zažít chvilky napětí a nechyběly tu ani dvě sympatické hlavní postavy, - detektiv Cormoran Strike a jeho asistentka Robin - kterým jsem celou dobu fandila. Také jsem si během čtení tipovala, kdo by mohl být vrahem, ale vždy jsem se spletla, a to je další důkaz toho, že to autorka měla skvěle promyšlené. Určitě si přečtu další Cormoranovi detektivní případy.

24.02.2022 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

(SPOILER) Po přečtení anotace se mi autorčin nápad, ve kterém mají muži "nadvládu" nad ženami, které jsou ale o to odvážnější a vytrvalejší, líbil, (byl originální a v moc dílech se s ním setkat nedá), ale po přečtení knížky jsem byla dost zklamaná. S touhle knížkou to bylo jako na houpačce. Ze začátku nic moc, pak, když se Tierney setkala s Rykerem, to bylo super, ale poté se to zase vrátilo do stejných kolejí a ještě k tomu ten konec... Bohužel, ale musím říct, že to byla jedna z nejméně povedených knížek, jaké jsem kdy četla.

22.02.2022 1 z 5

10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou Jan Rendl

Můj první a určitě ne poslední cestopis. Myslím, že jsem si ani na začátek nemohla vybrat lépe. Jako první mě zaujal jazyk, jakým autor napsal svoje putování. Byl to jazyk, jaký bych očekávala u nějakého románu, ale už vůbec ne u cestopisu. Dále musím Rendla pochválit za to, jak vše tak krásně a detailně popsal - rozdíl mezi bohatými a chudinskými čtvrti, nádhernou, avšak občas dost nevyzpytatelnou přírodu, tamní tradice, zvyky a památky, klima a atmosféru jednotlivých zemí a dobrosrdečnost lidí, které po cestě potkal. Na druhou stranu docela podrobně popsal i své střevní problémy, které si za mě občas mohl ponechat pro sebe :). Každopádně klobouk dolů za to, že se sám vydal na napříč Jižní Amerikou a přesto, že mu příroda nachystala několik nepříjemných překvapení, to zvládl na jedničku.

19.02.2022 5 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně proto, že jsem zhruba před pár měsíci četla úžasnou knihu s názvem Kavárna v Kodani, ve které autorka Julie Caplinová vysvětluje podstatu hygge zakomponovanou v romantickém příběhu, kterou moc doporučuji. Ovšem zde se také autorka pokusila vysvětlit tento dánský životní styl, ale já bych ho, kdybych předtím nečetla tu Kavárnu, asi moc nepochopila. Jinak příběh ubíhal hezky, romantika také nechyběla a velké plus musím dát za vtip, který příběhu dodával papoušek, který se občas vyjadřoval jako dlaždič :).

14.02.2022 2 z 5

Po tvém boku Po tvém boku Kasie West

Tohle byla moje první westovka. Protože jsem o autorce slyšela jen samou chválu, myslela jsem si, že to bude něco extra, ale nakonec jsem byla zklamaná. Příběh byl hezký a jednoduchý, autorčin styl psaní mi také sedl, ale chyběla mi tam nějaká ta jiskra a hloubka...

11.02.2022 2 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(SPOILER) Knížku jsem si vybrala hlavně kvůli nádherné obálce a nadějné anotaci na skvělý a nezapomenutelný příběh. Když jsem jí začínala číst, myslela jsem si, že to bude jednoduše takový pohodový a odpočinkový román, což slibně vypadalo do takové sté strany. Ale pak to autorka rázem obrátila tak, že jsme se nestačila divit. Je to sice výjimečný a krásný příběh, na který jen tak nezapomenu, ale něco mi tam přesto nešlo do hlavy- přišlo mi dost nespravedlivý, vůči Belle, že se hned po její smrti dal Aron dohromady s Dannie. To bylo, jako kdyby předtím Bellu moc nemiloval a jenom čekal na nějakou záminku, aby mohl být s jinou...
A nakonec by mě taky zajímalo, co mě čeká za pět let ;).

06.02.2022 2 z 5

Zuřivost Zuřivost Sandra Brown

Od knížky jsem popravdě čekala trošku víc. Detektivní zápletka byla sice zajímavá a napínavá až do samotného konce, ale podle mě autorka do příběhu zasadila větší množství postav, než na jaké jsem zvyklá, protože jsem se občas nachytala, jak se vracím o pár stránek zpět, abych si zjistila, o kom je vlastně řeč. Co se týče hlavních postav... John byl prostě John. I když byl od začátku až do konce tvrdohlavý a lehkomyslný, tak to jeho spojení s milou a cílevědomou Kerrou šlo krásně dohromady, protože protiklady se přece přitahují :).

05.02.2022 4 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala - příjemnou oddychovku s pomalejší romantickou linkou provoněnou špetkou skořice a příběh s nádechem španělské kultury, který se točil kolem jídla.
Příběh byl krásně a realisticky vykreslený, bez různých přetvářek a klišé, stejně tak, jako tamní prostřední a lidé. A to se mi právě na knížce líbilo nejvíce. Byla jsem také moc ráda, že jsem se dozvěděla zase něco víc o vaření, protože stejně jako hlavní hrdinka Emoni, ráda v kuchyni pořád něco dělám a vždy si recepty upravuji podle sebe :).

31.01.2022 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

V předchozím dílu Začít znovu, který se mi líbil o hodně více, jsem si Dawn oblíbila. Ale v této knížce mi po většinu příběhu připadala jako někdo úplně jiný. Kvůli tomu, jak to Spencerovi pořád ztěžovala by si někdy fakt zasloužila facku, ale na druhou stranu byl na ni, podle mě, Spencer až moc hr. Knížka sama o sobě mě občas připadala až moc erotická, ale ten narozeninový výlet a epilog to zachránily.

29.01.2022 1 z 5

Prudký vzlet Prudký vzlet Bianca Iosivoni

Druhý díl se nevyrovnal prvnímu, přesto byl ale krásný. Příběh by se dal charakterizovat jako nádherný, dojemný a emotivní. Už od začátku jsem si zamilovala hlavní postavy, Chaseho a Hailee, které se museli potýkat s různými problémy a ztrátami, jeden druhému byli oporou a vzájemně se doplňovali. No a také musím dát velké plus za PLAYLISTY, které byly v obou knížkách, a díky nimž jsem si každý díl spojila s jednou písničkou, která mi ho bude připomínat...
Strmý pád a Prudký vzlet jsou to jedny z nejlepších knížek, které jsem kdy četla, a proto se už těším na další výtvory od Bianci.

25.01.2022 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Úžasná knížka. Musím říct, že mě autorka, svým stylem psaní, krásnou romantickou linkou, velmi sympatickými postavami, prostředím a nečekanými zápletkami, mile překvapila.
Už to bude pár minut, co jsem knížku dočetla, ale pořád se z toho nečekaného závěru nemůžu vzpamatovat. Ještěže mám hned po ruce druhý díl, protože už se nemůžu dočkat toho, jak se příběh bude vyvíjet dál :)...

22.01.2022 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Krásná romantická knížka s emočně silným příběhem. Do poloviny knížky mi přišlo, že autoři zkombinovali příběhy z knížek Dopisy ztraceným a Pět kroků od sebe, ale druhá polovina a hlavně tedy ten zvrat byly originální, za což jsem byla ráda. Kdybych ji ale srovnávala s jejich první knihou, tak mi tamta přišla o stupeň lepší. Ale jinak to byla hezká víkendová jednohubka.

16.01.2022 4 z 5