Knihomlok2015 Online Knihomlok2015 komentáře u knih

Faja Faja Petra Stehlíková

Smekám...

31.12.2017 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zatím je ten příběh až moc přímočarej - (ne)chce se mi to říct, ale dokonce až příliš jednoduchej (ono možná volbou vypravěče to ani jinak nejde) - naštěstí někdo mnohem chytřejší než já, už hodně dávno řekl, že v jednoduchosti je přeci taky krása - a krása v téhle knize rozhodně je.
A já teď už jen doufám, že v dalším díle se nám to začne přeci jen trochu víc zamotávat (poslední kapitoly vzbudily velké naděje), a taky že proboha paní spisovatelka nechytne ten podvratný virus, který v poslední době řádí mezi spisovateli jako mor, a nezačne mám pětadvacítku nadšeně likvidovat.

29.12.2017 4 z 5

Poslední smrtelné pouto Poslední smrtelné pouto Brian Staveley

No dobře, ve skutečnosti jen 4 a 3/4 hvězdičky - přeci jen jsem se k tomu konci dostala po více stránkách než mi bylo milé. Ale i tak to stálo za to. Gwenna byla prostě božská mrcha, Blecha a jeho letka horší/lepší než jakákoliv otravná havěť, Valyn a Kaden zůstanou v mém srdci navždy, a to jak jsem křečovitě držela pěsti někomu tak uboze zbabělému jako byl Rychlý Jak se mi nestalo už hodně dlouho. (o ostatních kettralech nemluvě - mimochodem taky vám Gent přišel jako to nejmíň využitá postava v celý knize? - já prostě ještě i teď pořád čekám, odkud se znenadání vynoří)
Jo a dvě malá pozastavení k tomu.
Nevím jak vás ostatní, ale mě opravdu hodně pobavila chybka vyskytující se ve vyprávění o tom, odkud vlastně Blecha pochází, a jak se dostal ke kettralům. Protože opravdu usměvavý je fakt, že zatímco Blecha přišel do Hnízda odněkud z Ganaboi (na mapě ostrov Basc), Finn Černobrk, ač v té době jeho nejlepší přítel - prostě z Ganaboy. (a fakt to tak na straně 459 prakticky vychází:-)
A pak se ještě musím zastavit nad kapitolou 50 - to prostě musím - protože ten její začátek a konec - ten strohý výčet těch, kteří přežili, aby zemřeli (jak zemřeli), to prostě bylo ve své temné mrazivosti horší než ty nejkrvavější bitvy v celé knize - protože to bylo tak zbavené všech citů, že to zarazilo i mě samotnou - prostě jen obyčejný seznam. A když eliminujete lidi jen na seznam, je to mnohem horší než smrt samotná.
A já sakra vím, že by to mohlo dopadnout hodně špatně, ale já se s nimi nechci rozloučit - já chci prostě pokračování. :-(

28.12.2017 5 z 5

Prozřetelnost ohně Prozřetelnost ohně Brian Staveley

Dobře, na pár chyb jsem taky narazila (počítám jen ty, které mě vyhodí z rytmu - jinak je vlastně nevnímám), dobře trochu mě začínají děsit ti objevující se bohové, dobře nenávidím Adare a Kadenova linka je někdy opravdu hodně taková utlumená, ale i tak mě to prostě neodradí, protože je to pořád kur....sky dobré a já se nemůžu dočkat, jak to vlastně dopadne.

26.12.2017 4 z 5

Císařovy čepele Císařovy čepele Brian Staveley

Jen tak dál, to je všechno, co k tomu můžu říct.
Jen tak dál.

24.12.2017 4 z 5

Kam se poděla Elizabeth Kam se poděla Elizabeth Emma Healey

Rozhodně stálo za to dostat se až na konec, protože i přes nesourodou směsici vzpomínek, myšlenek a kousků papírků s nápovědami, (a opravdu se nedivím, že někoho to odradilo číst dál) ten konec byl prostě svou mrazivostí zapomenutého naprosto promyšlenou perlou.

18.12.2017 3 z 5

Příběhy ze světa prachmistrů Příběhy ze světa prachmistrů Brian McClellan

Bohužel pro mě trochu zklamání. Tak nějak mi to připadalo jako né příliš vydařená a ani příliš promyšlená prvotina jen velmi málo vypsaného autora. Ale je možné, že to z velké části bylo i tím, že jsem se těšila na příběhy až po Příslibu krve a né před ním.

16.12.2017 3 z 5

Nutné zlo Nutné zlo Ian Tregillis

Páni úplně první komentář - trochu se mi právě zpotily prsty nad klávesnicí. Ale i tak mě to neodradí, protože opravdu je co chválit. Teda tak trochu. Ne, fakt je to velmi příjemné čtení a ubíhá rychle a lehce, má to prostě spád i nápad, ale...
Prostě je mi líto, že ti nejlepší nedošli šťastného konce a dokonce i toho, že jeden z těch né až tak dobrých zemřel. Sakra kdybych nevěděla, že na konci druhého dílu vlastně vyhynulo celé lidstvo, chtěla bych, aby to zůstalo v tamté časové rovině.

10.12.2017 4 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Jsem si skoro jistá, že jsem se znovu bezhlavě zamilovala.
Teď už jen doufám, že mi v dalších dílech nezlomí srdce jak paní spisovatelka tak ani jediná z postav.

02.12.2017 4 z 5

Slib - intimní příběh z války Slib - intimní příběh z války Audrey Magee

Nebylo to vůbec špatné, ale asi bych uvítala, kdyby byla Peterova linka přeci jen o něco rozvětvenější.

28.11.2017 3 z 5

Poslední vlkodlak Poslední vlkodlak Glen Duncan

Je to opravdu zvláštní kniha - nudná i zábavná, hloubavá i povrchní, braková i filozofická, krátká i dlouhá, to všechno zároveň a měla rozhodně potenciál k tomu, aby byla skvělá. Ale to bych se nesměla pročíst až na samý konec. (neboli "Bůh je mrtev, ale ironie se má pořád čile k světu") Ten konec mě totiž bez přípravy připravil o postavu blízkou mému srdci a zatím nejsem schopná to autorovi odpustit, protože jsem si ji i přes všechny ty chyby opravdu zamilovala . (a ještě k tomu způsobem jakým to udělal).

26.11.2017 3 z 5

Růže & dýka Růže & dýka Renée Ahdieh

Jak mě první díl opravdu bavil, tak tohle pokračovaní bych si klidně nechala ujít. Už to prostě nebylo ono, bylo to nedotažené, jako by sešité horkou jehlou, příliš šablonovité a klouzající po povrchu, některé události prostě jen tak vyšuměly v pozadí i přesto, že měli patřit k těm nejzásadnějším - a co bylo ještě horší stalo se tak bez jediného vysvětlení nebo hlubšího citu, který měli vyvolat, postavami, které se chovali až tak nepochopitelně, že to z nich dělalo spíš karikatury než vyvíjející se charaktery. Vlastně jediné, co mě udržovalo při odhodlání to dočíst, byla zvědavost jaké karty nakonec zůstanou hlavním hrdinům v rukou a i přesto, že pro ně takhle hra dopadla vítězně, já mám spíš pocit, že to skončilo velmi neuspokojivou plichtou (alespoň pro čtenáře). Mimochodem ukončit kletbu, která je nosnou linkou celé první knihy a hybným článkem toho kolotoče něčím tak ... tak uboze jednoduchým beze slova vysvětlení, téměř jako by jen tak mimochodem, je prostě ... grrrrrr.

21.11.2017 2 z 5

Pomsta & rozbřesk Pomsta & rozbřesk Renée Ahdieh

Jsem okouzlena. Je to sice více(méně) „jenom“ pohádka, ale taková, která pohladí po duši a roztepe srdce v tom nejlahodnějším rytmu.
Takže bych se nebránila ani tomu slůvku dokonalá, ale to by mě nesmělo tak rozčilovat to slovo kluk v souvislosti s jednou z hlavních postav. (jako fakt kluk? – není to náhodou urážka jeho majestátu?)

20.11.2017 4 z 5

Tulák Tulák Peter Newman

No jo, je to jen taková jednohubka. (ostatně přečtená za jeden večer) Ale jednohubka z poctivého čerstvého rohlíku, s pěknou vrstvou pekelně česnekové pomazánky a pořádným kusem pár let zavařeného ananasu. A takové já mám moc ráda. Takže ano do druhé dílu rozhodně jdu.

28.10.2017 4 z 5

Milenec lady Chatterleyové Milenec lady Chatterleyové David Herbert Lawrence

Já nevím, možná to kdysi byla kontroverzní kniha, ale já tomu prostě a jednoduše nevěřila. Spíš než lásku mezi dvěma osobami na jiném společenském žebříčku mi to všechno přišlo jen jako jeden sálodlouhý způsob jak zahnat nudu (nudu geografickou, manželskou, erotickou, politickou, rodičovskou atd.) a nudná mi ta kniha připadala vlastně celá.

22.10.2017 1 z 5

Lapkové Lapkové Tom Cooper

Slavnostně slibuju, že už nikdy nebudu podceňovat knížku, kterou jsem si koupila ve výprodeji za 19 korun, která má šíleně divný obal, a která láká čtenáře jedinou větou o ukradené ruce. (což byl mimochodem geniální tah - právě absurdita té věty nakonec rozhodla) Protože až na to, že jeden z těch příběhů zůstane navždy otevřený (což mi přišlo trochu líto) mi neskutečně sedla, a i když vypráví o chlapech, kterým bych se na ulici jinak vyhnula velkým obloukem, všichni ti blázni, tragédi a lůzři mi prostě a jednoduše přirostli k srdci. (samozřejmě kromě bratrů Toupových - no jednoho bratra)

11.10.2017 4 z 5

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Má oblíbená kniha, ta od Petera Hellera:

08.10.2017 4 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Znáte nějakou hodně černou anekdotu na téma, jak to dopadá, když někomu slíbíte, že mu pohlídáte byt? Stane se samozřejmě to nejhorší možné. A o tomhle všem tahle knížka je. Má to jen jeden jediný háček, zatímco u vtipu se s největší pravděpodobností se škodolibou nevěřícností zasmějete, u téhle knihy litujete právě toho, že to není jen krátký vtip. Prostě a jednoduše je to velmi rozvleklé a chvílemi mi přidalo, jako bych byla účastnicí semináře, kde si přednášející honí své ego tím, že z pusy vypouští jedno cizí slovo za druhým, a to jen proto, aby dal zcela zbytečně najevo, že je všechny zná. O častém přirovnávání kdečeho k projevům lidských tělesných pochodů nemluvě. (pozor né však ve vulgárním slova smyslu)

07.10.2017 1 z 5

Hořká setba Hořká setba Ian Tregillis

Tahle knížka rozhodně není jednohubka - chce po vás plné soustředění i trpělivost, víc než povrchní informace o druhé světové válce, chce vaši důvěru a možná i vaši duši, chce toho víc než v prvním díle dostanete, a proto moc doufám, že další dva díly mi to všechno vrchovatě vrátí. Protože i přesto všechno přeci jen dává naději, že to bude velkolepé a bude to stát za to. Takže ano, bavilo mě to.

01.10.2017 4 z 5

Kouzelníkův únik z reality Kouzelníkův únik z reality Lars Vasa Johansson

Vlastně ani nevím, proč jsem si jí koupila, ale rozhodně vím, proč jsem si ji přečetla. Je to jen takový obyčejný příběh - za to velmi neobyčejná kniha.

30.09.2017 4 z 5