knihamouder knihamouder komentáře u knih

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Moje první čtená divadelní hra. Zvolila jsem si knihu do čtenářské výzvy a tak trochu se bála, že si nebudeme rozumět. Mýlila jsem se, kniha mi sedla jako hrnec na pr... Za mě tedy doporučuji. Myslím, že se v budoucnu vrhnu i na další dílka od tohoto autora.

11.06.2017 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Vzpomínky na dětství, velká přátelství, příroda, nekonečná dobrodružství a večerní návraty domů... pěkná kniha, pro dnešní generaci jistě k neuvěření-toulky přírodou, tichý svět bez připojení...

18.03.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Tato kniha mi připomněla má léta, kdy jsem cestovala courákem a měla možnost pozorovat dění, ať už ve vlaku nebo kolem něj. Přesně jak knížka popisuje, viděla jsem mnoho cizích lidí a přes to o nich mnoho věděla, právě díky stejné trase, stejnému času, stejným zvyklostem.
Knížka se mi líbila, byla pro mě něčím novým. Vždyť hlavní postava vždy nemusí být dokonalý člověk, co mu vše vychází. Nešťastná žena, co se uchýlila k alkoholismu po bolestných ranách od života. Super nápad - kam zavedlo vlastní pátrání onu hrdinku a jak jí snaha o pomoc při vyšetřování pomohla najít pravdu a svou vlastní cestu za lepším životem.

25.01.2017 4 z 5

Háčkovaný betlém Háčkovaný betlém Lenka Bednářová

Super nápad, možná, že sama vyzkouším. :-)

03.01.2020 5 z 5

Advent & Vánoce - elegantní dekorace z přírodních materiálů Advent & Vánoce - elegantní dekorace z přírodních materiálů Klaus Wagener

Krásná vánoční inspirace z přírodních materiálů. Zkusila jsem si aranžmá ve tvaru hvězdy z ořechů a adventní zelený věnec.

03.01.2020 5 z 5

Zvuky přírody: Svět lesa Zvuky přírody: Svět lesa Robert Hunter

Ilustrace jsou velmi povedené, text naučný a noty se zvuky zábavné. Kniha se dětem moc líbila.

03.09.2019 5 z 5

Delfín, příběh jednoho snílka Delfín, příběh jednoho snílka Sergio Bambarén

Sny jsou krásné a ještě krásnější je dotknout se jich...

"Objevování nových světů ti přinese
nejen štěstí a moudrost,
ale také zármutek a strach.
Jak by sis mohl cenit štěstí,
kdybys nepoznal, co je smutek?
Jak bys mohl dosáhnout moudrosti,
kdybys neuměl překonat vlastní strach?
Největším životním údělem je překonat
meze ve vlastním nitru
a posunout je někam dál,
do míst, o nichž jsi nikdy ani netušil,
že jich dosáhneš."

21.09.2018 5 z 5

V úkrytu V úkrytu Liz Nugent

Toužíte-li po dobrém thrilleru, doporučuji vám knihu V úkrytu. Lydia Fitzsimonsová vám otevře dveře do svého domu a odhalí vám svá temná tajemství, touhy i odporné činy.

27.05.2018 5 z 5

Pes Pes Kerstin Ekman

Fascinující vyprávění ztraceného zvířete mě zcela pohltilo. Bylo vzrušující vstoupit do drsného světa a sledovat psa, který se snaží především přežít. Jako velká milovnice psů jsem příběh velmi prožívala.

13.04.2018 4 z 5

Anna Sacher a její hotel Anna Sacher a její hotel Monika Czernin

Autorka si vzala kotlík a do něj vložila správné ingredience ze života rodiny Sacherů, přimíchala politické události, známé osobnosti, vše okořenila hotelovým průmyslem, krásou Vídně a doladila špetkou drbů a zábavou bohatých. Vznikl tak lehce pikantní příběh, který vám jistojistě zachutná. Potěší vás nenucený humor, ale také historická fakta.
V knize nejsou zachyceny jen příběhy hotelu. Spisovatelka také zachytila Annin soukromý život. Bohužel vždy nešlo jen o radostné události. Anna zažila mnoho bolestných ran osudu a ty se na ní podepsaly.
Počítejte také s tím, že čtení této tvorby podráždí vaše chuťové pohárky. Nahlédnete do talířů hostů i do vybraných jídelních lístků.
Biografický román se autorce opravdu zdařil. Dokonale vyvážila poměr mezi zábavnou částí příběhu a historickými fakty.
Pokud máte rádi historii a láká vás Vídeň, vstupte do Hotelu Sacher.

10.01.2018 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Román je velmi čtivý. Od začátku vás bude hnát neukojitelná zvědavost. Spisovatelka po celou dobu vyprávění udržuje určité napětí, kdy v několika částech dochází k vystupňovaným akcím. Čtený text vás několikrát svede z vyšlapané cestičky a vy nebudete vědět, kdo mluví pravdu a kdo lže.
Příběh sám o sobě není zas tak moc děsivý. Pokud ho však podtrhnete tou správnou atmosférou (sychravé období, večer, samota a ticho), může se stát, že se sblížíte s paranoiou. Pak vás ochromí sebemenší neobvyklý zvuk uvnitř domu i v jeho okolí. Vše si budete vysvětlovat jako paranormální jevy.
Doporučuji fandům dobrodružství, napětí a mystična.

19.11.2017 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Čtenář má možnost nahlédnout do života tří různých rodin žijících ve třech odlišných dobách. Jejich životy se točí právě kolem včelstva.
Autorka má děj skvěle promyšlený. Minulost, přítomnost i budoucnost se různě proplétají.
Nemůžu vyzdvihnout, ani hanobit jednu z částí vyprávění. Publikace se mi líbila jako celek. Ve všech částech čtenář nalezne určitou myšlenku. Ať už jde o včely nebo rodinný život.
Doporučuji!

25.10.2017 4 z 5

Rembrandt – Příběh kočky Rembrandt – Příběh kočky Darko Macner

Pohodové čtení pro milovníky koček. Mimo kočičí dobrodružství odkrývá příběh různorodé povahy lidí...

13.11.2020 4 z 5

Vombat Jirka je statečný Vombat Jirka je statečný Eva Papoušková

Vtipné, poutavé, jednoduchý příběh a krásné ilustrace. Dětem se kniha moc líbila.

11.10.2019 5 z 5

Bojovnice Bojovnice Lesley Pearse

Dojemný příběh se šťastným koncem vás osloví láskou, napětím a nadějí. Neubráníte se smíchu, ani slzám. A možná, že ve vás román probudí mnoho otázek o vlastním bytí a o tom, co je v životě důležité…
Bojovnice vám dá velice silný zážitek, na který jen tak nezapomenete.

03.05.2018 5 z 5

My, utonulí My, utonulí Carsten Jensen

Autorovi se podařilo dokonale zaznamenat život přístavního městečka i pobyt na moři. Začátek vyprávění se nesl v humorném duchu. Postupně humoru ubývalo, příběh však neztratil na atraktivnosti.
Scénky, prostředí i myšlenkové pochody hrdinů jsou skvěle zachyceny. Autor si s textem perfektně vyhrál. Celé dílo je dokonale promyšleno a jednotlivé příběhy na sebe skvěle navazují.
Líbilo se mi, jak se obměňovala místa, kde se děj odehrával i střídání vypravování z pohledu muže, ženy, dítěte nebo třeba starce.
My, utonulí je velmi silný příběh.
Toužíte-li po mořském dobrodružství, nasedněte na dánskou loď a vydejte se s námořníky na dalekou cestu, kterou vás provede úžasný vypravěč Carsten Jensen.

16.11.2017 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Ač se dílo četlo velmi pěkně a zanechávalo ve mě příjemný pocit, klid, bezpečí, zároveň ve mě otevřelo staré rány, odchod mých milovaných i mé dětství, které nemělo vždy jen veselé kapitoly života. Z knihy je cítit smíření s osudem a přijmutí jakéhokoli břímě za pomoci andělů. Mezi řádky se objevuje silná víra v boha a anděly, slova naplněna láskou, ale také smutek, beznaděj, bolest a hořkost. Kolikrát jsem se neubránila slzám a čtení na chvíli přerušila. Kolik pravdy v knize člověk najde, kolik bolesti nám někdy dokáží způsobit naši milovaní, jak se říká-někdy je největší zbraní slovo! Je hezké, že se najdou tací, kteří přes svůj nepříznivý osud dokáží pomáhat druhým a rozdělit se o svůj dar, léčit nebo naznačit, že už se to blíží...a nakonec krásná myšlenka, i když opět smutná-nikdy neodcházet z domu bez milého slova, obejmutí, protože málo kdo ví...

30.09.2016 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytice je nádherný svazek básní. I když jsme se museli některé pasáže učit ve škole zpaměti, nezanevřela jsem na ni. Ráda v ní sem tam zalistuji.

Mikeš Mikeš Josef Lada

Jedna z nejoblíbenějších knih. Krásné příběhy s Mikeškem a kouzelné Ladovy obrázky.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha byla velmi vtipná. Má představivost jela na plné obrátky a u některých scén hlavně s kocourem jsem se řezala smíchy. A mít za souseda takového nabíječe... :-D