klmonkaa klmonkaa komentáře u knih

Porodní sestra z Osvětimi Porodní sestra z Osvětimi Magda Knedler

Dojímavé čítanie o osudoch nielen pôrodnej sestry v koncentračnom tábore.

17.05.2023 5 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

(SPOILER) Celkom dobrý horor, pri čítaní mi miestami nebolo veľmi príjemne, takže si nechcem predstaviť, ako musí vyzerať filmová verzia. Horory milujem, ale tento film vynechám, ďakujem. :-D
V diele sa z ľudí stane potrava pre slimáky, celý priebeh je (okrem nechutne a veľmi detailne popísaného vraždenia ľudí slimákmi, ktoré podľa popisu musia byť rýchle ako zombies v 28 days ago, plus ešte sú ľudia, ktorých slimáky dostihnú, takí nešikovní, že sa im sami servírujú priamo pod stredné ústa plné ostrých obrovských zubov) o tom, že ľudstvo, ako inak, postupne príde na to, ako s tým bojovať, bohužiaľ ale koniec knihy jasne naznačí, že by mohlo ísť o vynikajúci námet na veľmi nechutné postapo. :-D

11.05.2023 4 z 5

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Nemám rada ľudí s komplikovaným pohľadom na svet a život a s komplikovaným a prehnaným premýšľaním o každej jednej situácii, ktorá sa v živote jednotlivca udeje. Som pragmatická a rýchlo sa zmierujem s každou stratou alebo nepríjemnosťou, preto mi celkom vadilo čítať, čo sa dialo v hlave tejto zo začiatku veľmi citovo a psychicky labilnej osoby. Ku koncu táto labilná osoba získala svoju statiku a stal sa z nej silný človek, a to len vďaka tomu, že mala guráž na to, riskovať svoj život, a všetko, čo sa udialo, aj mňa osobne iba utvrdilo v tom, čo považujem za svoju životnú mantru - ak nejde o život, ide o hovno.

10.05.2023 4 z 5

Záhada zlaté štoly Záhada zlaté štoly Vlastimil Vondruška

Veľmi dobre sa to počúvalo (audio kniha), pokiaľ budem mať opäť miesto na knihy, kúpim si to. :-D

14.03.2023 5 z 5

Červený drak Červený drak Thomas Harris

Napínavé čítanie, ktoré ma držalo v zajatí až do záveru.

Templáři Templáři Ernst Sommer

Bolo mi do plaču pri predstave (a že táto kniha nabudila ozaj veľkú predstavivosť!), koľko mladých krásnych mužov bolo utýraných k smrti, a to len a iba kvôli náboženstvu, mocichtivosti, chamtivosti mocnej osoby.. Absolútna nespravodlivosť, cítila som sa bezmocne a naštvane.

Silo Silo Hugh Howey

Hnusná predstava, žiť v podzemí, ale pokiaľ to zachráni ľudstvo (konečne v rozumnom množstve), why not? :D

Město zrcadel Město zrcadel Justin Cronin

(SPOILER) Pri treťom dieli série Prechod som plakala... Pri uvedomení si ohromného času, ktorý ubehol a jedna jediná osamotená osoba ho musela väčšinu prežiť sama... Celá séria je úžasná. S hlavnou hrdinkou som cítila natoľko, že sa mi s ňou aj snívalo.

Přechod Přechod Justin Cronin

Milujem postapo, takže asi nebudem úplne objektívna, ale bolo to skvelé, pútavé čítanie, kedy si človek zasa musí uvedomiť, kam ľudstvo vlastne svojim zmýšľaním a svojimi činmi speje - do sr*čiek. :-D

Elementálové Elementálové Michael McDowell

Knihu som čítala príšerne dlho. Nebola zlá, keď sa na to po finále spätne pozriem, dej bol zaujímavý, iba ma to až tak nevtiahlo. Za mňa toto dielo nebolo až také "čtivé", na Slovensku asi nemáme taký výstižný pojem, ako je české slovo "čtivý". Možno "čítavý", ale to mi moc nesedí. :D

24.01.2023 4 z 5

Dům na rozhraní Dům na rozhraní William Hope Hodgson

No… Už sa teším na tie sny. Kniha ma vtiahla do znepokojivej atmosféry, po dočítaní vo mne stále pretrváva akýsi pocit nereálna… Skvele napísané!

10.06.2024 5 z 5

Žoldáci Žoldáci Frederick Forsyth

Skvelý návod, ako pripraviť prevrat v primitívnej africkej republike, prípadne čoho sa vyvarovať. xD
Bolo to skvelé čítanie s premyslenými aj najmenšími detailmi.

04.01.2024 5 z 5

Šok z bohů Šok z bohů Erich von Däniken

Veľmi zaujímavé a veľmi poučné aj napriek hypotetickému rozmeru. Erich je bádateľ, ktorý sa vyjadruje ku kontroverzným témam tak, že to miestami dáva skutočný zmysel.

27.07.2023 5 z 5

Adventní kletba Adventní kletba Vlastimil Vondruška

Dobová detektívka, miestami mi to trošku pripomínalo Hrbáča Lagarderea, trošku krimi, skvelá kniha. :-)

14.03.2023 5 z 5

Hrabě Monte Christo Hrabě Monte Christo Alexandre Dumas, st.

Pútavé, trochu nadnesené príhody tajuplného Edmonda Dantesa, ktorý roky systematicky pracuje na svojej pomste za zradu a stratu lásky. Čítam to opakovane už od útleho veku, a vždy sa k tomu vrátim.

23.02.2023 5 z 5

Zrůdné zrcadlo Zrůdné zrcadlo Michael Scott

Uff... Softporno, dalo sa. :-D

26.01.2023 3 z 5

Pod australským sluncem Pod australským sluncem Candice Proctor

Síce román pre ženy, ale veľmi pútavo napísaný, zhltla som to veľmi rýchlo.

25.01.2023 4 z 5

Ezopove bájky Ezopove bájky Ezop

Nachádzame sa v dobe, kedy by mal každý jeden človek povinne čítať Ezopove bájky. :-) A to opakovane!

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

No.... Ako, smutné, ukvapla by mi slzička, pokiaľ by mi tá každým adorovaná puberťačka Anna nešla na nervy tým, aká bola puberťačka... V dnešnej dobe takéto puberťačky potrebujú psychológa alebo pár faciek... Ja viem, že ma možno za to niekto bude chcieť zlynčovať, bo osud tej dievčiny bol fakt smutný, ale to je asi tak všetko, čo bolo v jej denníku podstatné - jej smutný osud. Tento smutný osud zažilo a prežilo aj neprežilo obrovské množstvo ľudí, niekoľko mojich predkov vrátane, kdežto ale oni po sebe nezanechali denníky, kde by párkrát zmienili, čo sa im dialo... Veľmi zle sa mi to čítalo. Skrátka príbeh strašne rozmaznaného decka, ktoré sa dostalo do osídiel fašistickej mašinérie.

25.01.2023 2 z 5

Až naprší a uschne Až naprší a uschne Pelham Grenville Wodehouse

Vypočuté ako audio kniha v podaní Milana Neděle, jednak prednes, a jednak gagy v knihe ma bavili po celú dobu, zápletka v podobe dvoch veľmi tučných prasníc bola prekvapivo vtipná a milá.

10.05.2024 5 z 5